kclock - en to ca@valencia translation catalogue (119 entries)

en: Select opened page
ca@valencia: Selecciona la pàgina oberta

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
ca@valencia: Establiu alarmes i temporitzadors, utilitzeu un cronòmetre i gestioneu els rellotges mundials

en: © 2020-2024 KDE Community
ca@valencia: © 2020-2024 La comunitat KDE

en: Days to repeat:
ca@valencia: Dies a repetir:

en: Select Days to Repeat
ca@valencia: Seleccioneu els dies que s'han de repetir

en: Alarm Name (optional):
ca@valencia: Nom de l'alarma (opcional):

en: Wake Up
ca@valencia: Desperta

en: Ring Duration:
ca@valencia: Duració de l'alarma:

en: None
ca@valencia: Cap

en: 1 minute
ca@valencia: 1 minut

en: %1 minutes
ca@valencia: %1 minuts

en: Select Ring Duration
ca@valencia: Seleccioneu la duració de l'alarma

en: 2 minutes
ca@valencia: 2 minuts

en: 5 minutes
ca@valencia: 5 minuts

en: 10 minutes
ca@valencia: 10 minuts

en: 15 minutes
ca@valencia: 15 minuts

en: 30 minutes
ca@valencia: 30 minuts

en: 1 hour
ca@valencia: 1 hora

en: Snooze Length:
ca@valencia: Duració del posposament:

en: Select Snooze Length
ca@valencia: Duració del posposament de l'alarma

en: Ring Sound:
ca@valencia: So de la tocada:

en: Default Sound
ca@valencia: So predeterminat

en: Alarm
ca@valencia: Alarma

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
ca@valencia: Edició de %1

en: New Alarm
ca@valencia: Alarma nova

en: Done
ca@valencia: Fet

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
ca@valencia[0]: S'ha posposat %1 minut
ca@valencia[1]: S'ha posposat %1 minuts

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Alarms
ca@valencia: Alarmes

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
ca@valencia: No s'ha trobat el dimoni «clock». Inicieu el «kclockd» per tal de tindre la funció d'alarma.

en: No alarms configured
ca@valencia: No s'ha configurat cap alarma

en: Add alarm
ca@valencia: Afig una alarma

en: alarm
ca@valencia: alarma

en: Deleted %1
ca@valencia: S'ha suprimit %1

en: Alarm is ringing
ca@valencia: L'alarma està sonant

en: Snooze
ca@valencia: Posposa

en: Dismiss
ca@valencia: Descarta

en: Select Alarm Sound
ca@valencia: Seleccioneu el so d'alarma

en: Select from files…
ca@valencia: Selecció a partir de fitxers…

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: Choose an audio
ca@valencia: Seleccioneu un àudio

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
ca@valencia: Fitxers d'àudio (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

en: Time
ca@valencia: Hora

en: Timers
ca@valencia: Temporitzadors

en: Stopwatch
ca@valencia: Cronòmetre

en: Only once
ca@valencia: Només una vegada

en: Everyday
ca@valencia: Cada dia

en: Weekdays
ca@valencia: Dies de la setmana

en: Mon,
ca@valencia: Dl.,

en: Tue,
ca@valencia: Dt.,

en: Wed,
ca@valencia: Dc.,

en: Thu,
ca@valencia: Dj.,

en: Fri,
ca@valencia: Dv.,

en: Sat,
ca@valencia: Ds.,

en: Sun,
ca@valencia: Dg.,

en: Clock
ca@valencia: Rellotge

en: Time Format
ca@valencia: Format de l'hora

en: Use System Default
ca@valencia: Utilitza el predeterminat del sistema

en: 12 Hour Time
ca@valencia: Utilitza l'horari de 12 hores

en: 24 Hour Time
ca@valencia: Utilitza l'horari de 24 hores

en: About Clock
ca@valencia: Quant a rellotge

en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

en: Reset
ca@valencia: Reinicia

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Resume
ca@valencia: Reprén

en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Lap
ca@valencia: Volta

en: Lap Time
ca@valencia: Temps de volta

en: #%1
ca@valencia: núm. %1

en: No locations found
ca@valencia: No s'ha trobat cap ubicació

en: Add Location
ca@valencia: Afig una ubicació

en: Add
ca@valencia: Afig

en: <b>Duration:</b>
ca@valencia: <b>Duració:</b>

en: hours
ca@valencia: hores

en: minutes
ca@valencia: minuts

en: seconds
ca@valencia: segons

en: <b>Label:</b>
ca@valencia: <b>Etiqueta:</b>

en: Timer
ca@valencia: Temporitzador

en: <b>Command at timeout:</b>
ca@valencia: <b>Ordre en el venciment:</b>

en: optional
ca@valencia: opcional

en: Hide Presets
ca@valencia: Oculta els predefinits

en: Show Presets
ca@valencia: Mostra els predefinits

en: Toggle Delete
ca@valencia: Canvia la supressió

en: Create timer
ca@valencia: Crea un temporitzador

en: Save As Preset
ca@valencia: Guarda la configuració com a predefinits

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop timer
ca@valencia: Temporitzador de volta

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
ca@valencia: Inicia

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
ca@valencia: Restablix

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: New Timer
ca@valencia: Temporitzador nou

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
ca@valencia: No s'ha trobat el dimoni «clock». Inicieu el «kclockd» per tal de tindre la funció de temporitzador.

en: No timers configured
ca@valencia: No s'ha configurat cap temporitzador

en: Add timer
ca@valencia: Afig un temporitzador

en: New timer
ca@valencia: Temporitzador nou

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Loop Timer
ca@valencia: Temporitzador de volta

en: Timer has finished
ca@valencia: El temporitzador ha finalitzat

en: %1 has completed.
ca@valencia: S'ha completat %1.

en: The timer has completed.
ca@valencia: El temporitzador s'ha completat.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
ca@valencia: D'ací a %1 hora i 30 minuts

en: %1 hours and 30 minutes ahead
ca@valencia: D'ací a %1 hores i 30 minuts

en: %1 hour ahead
ca@valencia: D'ací a %1 hora

en: %1 hours ahead
ca@valencia: D'ací a %1 hores

en: %1 hour and 30 minutes behind
ca@valencia: Fa %1 hora i 30 minuts

en: %1 hours and 30 minutes behind
ca@valencia: Fa %1 hores i 30 minuts

en: %1 hour behind
ca@valencia: Fa %1 hora

en: %1 hours behind
ca@valencia: Fa %1 hores

en: Local time
ca@valencia: Hora local

en: %1 day | %1 days
ca@valencia[0]: %1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

en:  and
ca@valencia:  i

en: %1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: %1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

en: %1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: %1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

en: Alarm will ring in under a minute
ca@valencia: L'alarma sonarà en menys d'un minut

en: Alarm will ring in %1
ca@valencia: L'alarma sonarà després de %1
