discover - en to ca@valencia translation catalogue (429 entries)

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Proprietary
ca@valencia: Propietària

en: Public Domain
ca@valencia: Domini públic

en: Technical error message: %1
ca@valencia: Missatge tècnic d'error: %1

en: Error while submitting usefulness: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar la utilitat: %1

en: Error while submitting review: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar la revisió: %1

en: Package management
ca@valencia: Gestió de paquets

en: Loading, please wait...
ca@valencia: S'està carregant, espereu…

[ctx: Root category name]
en: Alpine Linux packages
ca@valencia: Paquets d'Alpine Linux

[ctx: Backend plugin display name]
en: Alpine APK
ca@valencia: APK d'Alpine

en: Authorization denied
ca@valencia: S'ha denegat l'autorització

en: Error:
ca@valencia: S'ha produït un error:

[ctx: Adding repo]
en: Enter Alpine repository URL, for example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/
ca@valencia: Introduïu l'URL del repositori d'Alpine, per example: http://dl-cdn.alpinelinux.org/alpine/edge/testing/

en: Error: Authorization denied
ca@valencia: S'ha produït un error: S'ha denegat l'autorització

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Failed to open APK database!
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la base de dades d'APK!

en: Failed to get a list of packages to upgrade!
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista dels paquets a actualitzar!

[ctx: Category]
en: Dummy Category
ca@valencia: Categoria simulada

[ctx: Category]
en: dummy
ca@valencia: simulació

[ctx: Category]
en: dummy addons
ca@valencia: complement simulat

[ctx: Category]
en: dummy 1
ca@valencia: simulació 1

[ctx: Category]
en: dummy with stuff
ca@valencia: simulació amb novetats

[ctx: Category]
en: dummy 2.1
ca@valencia: simulació 2.1

[ctx: Category]
en: dummy with quite some stuff
ca@valencia: simulació amb algunes novetats

[ctx: Category]
en: dummy 3
ca@valencia: simulació 3

[ctx: Category]
en: dummy 4
ca@valencia: simulació 4

[ctx: Category]
en: All Applications
ca@valencia: Totes les aplicacions

[ctx: Category]
en: Accessories
ca@valencia: Accessoris

[ctx: Category]
en: Accessibility
ca@valencia: Accessibilitat

[ctx: Category]
en: Developer Tools
ca@valencia: Eines de desenvolupament

[ctx: Category]
en: Debugging
ca@valencia: Depuració

[ctx: Category]
en: Graphic Interface Design
ca@valencia: Disseny d'interfície gràfica

[ctx: Category]
en: IDEs
ca@valencia: Entorns integrats de desenvolupament

[ctx: Category]
en: Localization
ca@valencia: Traducció

[ctx: Category]
en: Profiling
ca@valencia: Anàlisi del rendiment

[ctx: Category]
en: Web Development
ca@valencia: Desenvolupament web

[ctx: Category]
en: Education
ca@valencia: Educació

[ctx: Category]
en: Science and Engineering
ca@valencia: Ciència i enginyeria

[ctx: Category]
en: Astronomy
ca@valencia: Astronomia

[ctx: Category]
en: Biology
ca@valencia: Biologia

[ctx: Category]
en: Chemistry
ca@valencia: Química

[ctx: Category]
en: Computer Science and Robotics
ca@valencia: Informàtica i robòtica

[ctx: Category]
en: Electronics
ca@valencia: Electrònica

[ctx: Category]
en: Engineering
ca@valencia: Enginyeria

[ctx: Category]
en: Geography
ca@valencia: Geografia

[ctx: Category]
en: Geology
ca@valencia: Geologia

[ctx: Category]
en: Mathematics
ca@valencia: Matemàtiques

[ctx: Category]
en: Physics
ca@valencia: Física

[ctx: Category]
en: Games
ca@valencia: Jocs

[ctx: Category]
en: Board Games
ca@valencia: Jocs de taula

[ctx: Category]
en: Card Games
ca@valencia: Jocs de cartes

[ctx: Category]
en: Puzzles
ca@valencia: Trencaclosques

[ctx: Category]
en: Role Playing
ca@valencia: Jocs de rol

[ctx: Category]
en: Simulation
ca@valencia: Simulació

[ctx: Category]
en: Strategy
ca@valencia: Estratègia

[ctx: Category]
en: Sports
ca@valencia: Esports

[ctx: Category]
en: Action
ca@valencia: Acció

[ctx: Category]
en: Emulators
ca@valencia: Emuladors

[ctx: Category]
en: Graphics
ca@valencia: Gràfics

[ctx: Category]
en: Drawing
ca@valencia: Dibuix

[ctx: Category]
en: Painting and Editing
ca@valencia: Pintura i edició

[ctx: Category]
en: Photography
ca@valencia: Fotografia

[ctx: Category]
en: Publishing
ca@valencia: Publicació

[ctx: Category]
en: Scanning and OCR
ca@valencia: Escaneig i ROC (OCR)

[ctx: Category]
en: Viewers
ca@valencia: Visors

[ctx: Category]
en: Chat
ca@valencia: Xat

[ctx: Category]
en: File Sharing
ca@valencia: Compartiu els fitxers

[ctx: Category]
en: Mail
ca@valencia: Correu

[ctx: Category]
en: Web Browsers
ca@valencia: Navegadors web

[ctx: Category]
en: Multimedia
ca@valencia: Multimèdia

[ctx: Category]
en: Audio and Video Editors
ca@valencia: Editors d'àudio i de vídeo

[ctx: Category]
en: Audio Players
ca@valencia: Reproductors d'àudio

[ctx: Category]
en: Video Players
ca@valencia: Reproductors de vídeo

[ctx: Category]
en: CD and DVD
ca@valencia: CD i DVD

[ctx: Category]
en: Office
ca@valencia: Oficina

[ctx: Category]
en: System Settings
ca@valencia: Configuració del sistema

[ctx: user denotes this as user-scoped flatpak repo]
en: %1 (user)
ca@valencia: %1 (usuari)

en: Local bundle
ca@valencia: Paquet local

en: Malformed appstream url '%1'
ca@valencia: URL d'«appstream» amb format incorrecte «%1»

en: Failed to add source '%1': %2
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la font «%1»: %2

en: There are no Flatpak sources.
ca@valencia: No hi ha cap font de Flatpak.

en: Failed to load "%1" source
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la font «%1»

[ctx: @info]
en: <para>This application comes from "%1" (hosted at <link>%2</link>). Other software in this repository will also be made be available in Discover when the application is installed.</para>
ca@valencia: <para>Esta aplicació prové de «%1» (allotjada a <link>%2</link>). Quan estiga instal·lada l'aplicació també es farà disponible en Discover un altre programari en este repositori.</para>

en: Retrieving size information
ca@valencia: S'està recuperant la informació de la mida

[ctx: @label app size]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

en: Failed to start '%1': %2
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar «%1»: %2

en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: Home
ca@valencia: Inici

en: Downloads
ca@valencia: Baixades

en: Music
ca@valencia: Música

en: Network Access
ca@valencia: Accés a xarxes

en: Can access the internet
ca@valencia: Pot accedir a Internet

en: Sound system access
ca@valencia: Accés al sistema de so

en: Can play audio
ca@valencia: Pot reproduir àudio

en: Session Bus Access
ca@valencia: Accés al bus de la sessió

en: Can communicate with all other applications and processes run in this user account
ca@valencia: Pot comunicar-se amb totes les altres aplicacions i processos que s'executen en este compte d'usuari

en: System Bus Access
ca@valencia: Accés al bus del sistema

en: Can communicate with all other applications and processes on the system
ca@valencia: Pot comunicar-se amb totes les altres aplicacions i processos en el sistema

en: Remote Login Access
ca@valencia: Accés a inici remot de sessió

en: Can initiate remote login requests using the SSH protocol
ca@valencia: Pot iniciar sol·licituds d'inici de sessió remot utilitzant el protocol SSH

en: Smart Card Access
ca@valencia: Accés a targeta intel·ligent

en: Can integrate and communicate with smart cards
ca@valencia: Pot integrar i comunicar-se amb targetes intel·ligents

en: Printer Access
ca@valencia: Accés a les impressores

en: Can integrate and communicate with printers
ca@valencia: Pot integrar i comunicar-se amb impressores

en: GPG Agent
ca@valencia: Agent de GPG

en: Allows access to the GPG cryptography service, generally used for signing and reading signed documents
ca@valencia: Permet accedir al servei de criptografia GPG, utilitzat generalment per a signar i llegir documents signats.

en: Bluetooth Access
ca@valencia: Accés a Bluetooth

en: Can integrate and communicate with Bluetooth devices
ca@valencia: Pot integrar i comunicar-se amb dispositius Bluetooth

en: Low-Level System Access
ca@valencia: Accés a baix nivell del sistema

en: Can make low-level system calls (e.g. ptrace)
ca@valencia: Pot fer crides de baix nivell al sistema (p. ex., «ptrace»)

en: Device Access
ca@valencia: Accés a dispositius

en: Can communicate with and control built-in or connected hardware devices
ca@valencia: Pot comunicar-se i controlar dispositius de maquinari integrats o connectats

en: Kernel-based Virtual Machine Access
ca@valencia: Accés a màquina virtual basada en el nucli

en: Allows running other operating systems as guests in virtual machines
ca@valencia: Permet executar altres sistemes operatius com a convidats en màquines virtuals

en: %1 (read-only)
ca@valencia: %1 (només de lectura)

en: %1 (can create files)
ca@valencia: %1 (pot crear fitxers)

en: %1 (read & write)
ca@valencia: %1 (lectura i escriptura)

en: Home Folder Access
ca@valencia: Accés a la carpeta d'inici

en: Can read, write, and create files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir, escriure i crear fitxers en les ubicacions següents de la vostra carpeta d'inici sense abans demanar permís: %1

en: Can read and write files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir i escriure fitxers en les ubicacions següents de la vostra carpeta d'inici sense abans demanar permís: %1

en: Can read files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir fitxers en les ubicacions següents de la vostra carpeta d'inici sense abans demanar permís: %1

en: Can access files in the following locations in your home folder without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot accedir a fitxers en les ubicacions següents de la vostra carpeta d'inici sense abans demanar permís: %1

en: System Folder Access
ca@valencia: Accés a carpetes del sistema

en: Can read, write, and create system files in the following locations without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir, escriure i crear fitxers del sistema en les ubicacions següents sense abans demanar permís: %1

en: Can read and write system files in the following locations without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir i escriure fitxers del sistema en les ubicacions següents sense abans demanar permís: %1

en: Can read system files in the following locations without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot llegir fitxers del sistema en les ubicacions següents sense abans demanar permís: %1

en: Can access system files in the following locations without asking permission first: %1
ca@valencia: Pot accedir a fitxers del sistema en les ubicacions següents sense abans demanar permís: %1

en: Can communicate with other applications and processes in the same desktop session using the following communication protocols: %1
ca@valencia: Pot comunicar-se amb altres aplicacions i processos en la mateixa sessió d'escriptori utilitzant els protocols de comunicació següents: %1

en: Can communicate with all applications and system services using the following communication protocols: %1
ca@valencia: Pot comunicar-se amb totes les aplicacions i serveis del sistema utilitzant els protocols de comunicació següents: %1

en: Add Flathub
ca@valencia: Afig Flathub

en: Apply Changes
ca@valencia: Aplica els canvis

en: Changes to the priority of Flatpak sources must be applied before they will take effect.
ca@valencia: Cal aplicar els canvis en la prioritat de les fonts de Flatpak abans que tinguen efecte.

en: Makes it possible to easily install the applications listed in https://flathub.org
ca@valencia: Fa possible instal·lar amb facilitat les aplicacions llistades a https://flathub.org

en: Could not add the source %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir la font %1

en: Removing '%1'
ca@valencia: S'està eliminant «%1»

en: To remove this repository, the following applications must be uninstalled:<ul><li>%1</li></ul>
ca@valencia: Per a eliminar este repositori, s'han de desinstal·lar les aplicacions següents:<ul><li>%1</li></ul>

en: Failed to remove %1 remote repository: %2
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el repositori remot %1: %2

en: Could not find %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar %1

en: %1 (user)
ca@valencia: %1 (usuari)

en: Enter a Flatpak repository URI (*.flatpakrepo):
ca@valencia: Introduïu l'URI d'un repositori Flatpak (*.flatpakrepo):

en: Adding remote '%1' in %2 from %3
ca@valencia: S'afig el remot «%1» a %2 des de %3

[ctx: fallback error message]
en: An internal error occurred. Please file a report at https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover
ca@valencia: S'ha produït un error intern. Empleneu un informe a https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=Discover

[ctx: @title]
en: Replacement Available
ca@valencia: Substitució disponible

[ctx: @info %1 and 2 are flatpak ids e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><nl/>Replace it with the supported version provided by <resource>%2</resource>?
ca@valencia: <resource>%1</resource> ja no rep actualitzacions.<nl/><nl/>El substituïsc per la versió mantinguda proporcionada per <resource>%2</resource>?

[ctx: @title]
en: Automatic Removal
ca@valencia: Eliminació automàtica

[ctx: @info %1 is a flatpak id e.g. org.kde.krita (can be rather lengthy though)]
en: <resource>%1</resource> is no longer receiving updates.<nl/><p>The reason given is: <message>%2</message></p><nl/><p>Automatically remove it?</p>
ca@valencia: <resource>%1</resource> ja no rep actualitzacions.<nl/><p>El motiu indicat és: <message>%2</message></p><nl/><p>Voleu eliminar-lo automàticament?</p>

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: This development version of %1 is outdated. Using the stable version is highly recommended.
ca@valencia: Esta versió de desenvolupament de %1 està obsoleta. Es recomana utilitzar la versió estable.

[ctx: @label %1 is the name of an application]
en: A more stable version of %1 is available.
ca@valencia: Hi ha disponible una versió més estable de %1.

[ctx: @action: button %1 is the name of a Flatpak repo]
en: View Stable Version on %1
ca@valencia: Visualitza la versió estable a %1

en: %1 is not installed but it still has data present.
ca@valencia: %1 no està instal·lada, però encara té dades presents.

en: Delete settings and user data
ca@valencia: Suprimix la configuració i les dades d'usuari

en: Clearing settings and user data…
ca@valencia: Neteja la configuració i les dades d'usuari…

[ctx: Permission to access system resources and hardware devices]
en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: Configure permissions…
ca@valencia: Configura els permisos…

en: Firmware Updates
ca@valencia: Actualitzacions de microprogramari

en: The remote %1 require that you accept their license:
     %2
ca@valencia: El remot %1 requerix que accepteu la seua llicència:
     %2

en: Review EULA
ca@valencia: Revisió de l'EULA

en: Could not enable remote %1: %2
ca@valencia: No s'ha pogut activar el remot %1: %2

en: Unsupported question:
    %1
ca@valencia: Qüestió no implementada:
    %1

en: Backend %1 took too long to initialize
ca@valencia: El dorsal %1 ha tardat massa temps a restablir-se

en: Applications
ca@valencia: Aplicacions

en: Plasma Addons
ca@valencia: Complements de Plasma

en: Application Addons
ca@valencia: Complements d'aplicacions

en: Network error in backend %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error de la xarxa en el dorsal %1: %2

en: Too many requests sent to the server for backend %1. Please try again in a few minutes.
ca@valencia: Hi ha massa peticions enviades cap al servidor pel dorsal %1. Torneu-ho a provar en uns quants minuts.

en: Invalid %1 backend, contact your distributor.
ca@valencia: Dorsal %1 no vàlid, contacteu amb el vostre distribuïdor.

en: Unable to complete the update of %1. You can try and perform this action through the Get Hot New Stuff dialog, which grants tighter control. The reported error was:
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut completar l'actualització de %1. Proveu de realitzar esta acció a través del diàleg Obtín les novetats candents, el qual atorga un control més estricte. S'ha informat de l'error:
    %2

en: Could not fetch screenshot for the entry %1 in backend %2
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la captura de pantalla per a l'entrada %1 en el dorsal %2

en: Unhandled error in %1 backend. Contact your distributor.
ca@valencia: S'ha produït un error no gestionat en el dorsal %1. Contacteu amb el vostre distribuïdor.

en: Wrong KNewStuff URI: %1
ca@valencia: URI incorrecte de KNewStuff: %1

en: Log in information for %1
ca@valencia: Informació d'accés per a %1

en: Cannot launch %1
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar %1

[ctx: Category]
en: Plasma Addons
ca@valencia: Complements de Plasma

[ctx: Category]
en: Plasma Widgets
ca@valencia: Ginys de Plasma

[ctx: @action:button %1 is the distro name]
en: Report This Issue to %1
ca@valencia: Informeu del problema a %1

en: Please make sure that Appstream is properly set up on your system
ca@valencia: Assegureu-vos que Appstream està ben instal·lat en el sistema

[ctx: %1 is the date as formatted by the locale]
en: Your operating system ended support on %1. Consider upgrading to a supported version.
ca@valencia: El vostre sistema operatiu ha finalitzat el suport %1. Considereu l'actualització a una versió suportada.

en: Cannot remove '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar «%1»

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: <b>%1 is now available.</b>
    To be able to upgrade to this new version, first apply all available updates, and then restart the system.
ca@valencia: <b>Ara està disponible %1.</b>
    Per a poder actualitzar a esta versió nova, primer apliqueu totes les actualitzacions i després reinicieu el sistema.

[ctx: @action: button]
en: Upgrade Now
ca@valencia: Actualitza ara

[ctx: @info:status %1 is a new major version of the user's distro]
en: %1 is now available.
ca@valencia: Ara està disponible %1.

[ctx: @info]
en: The background service (PackageKit) stopped unexpectedly. It may have crashed.
ca@valencia: El servei en segon pla (PackageKit) s'ha parat de manera inesperada. Potser ha fallat.

en: Out of memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

en: No network connection available
ca@valencia: La connexió de xarxa no està disponible

en: Operation not supported
ca@valencia: Operació no admesa

en: Internal error
ca@valencia: S'ha produït un error intern

en: Internal error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern: %1

en: GPG failure
ca@valencia: Fallada de GPG

en: PackageID invalid
ca@valencia: PackageID no vàlid

en: Package not installed
ca@valencia: Paquet no instal·lat

en: Package not found
ca@valencia: No s'ha trobat el paquet

en: Package is already installed
ca@valencia: El paquet ja està instal·lat

en: Package download failed
ca@valencia: La baixada del paquet ha fallat

en: Package group not found
ca@valencia: No s'han pogut trobar el grup de paquets

en: Package group list invalid
ca@valencia: La llista del grup de paquets no és vàlida

en: Dependency resolution failed
ca@valencia: Ha fallat la resolució de dependències

en: Filter invalid
ca@valencia: El filtre no és vàlid

en: Failed while creating a thread
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fil

en: Transaction failure
ca@valencia: Transacció fallada

en: Transaction canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la transacció

en: No Cache available
ca@valencia: No hi ha memòria cau disponible

en: Cannot find repository
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el repositori

en: Cannot remove system package
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar el paquet del sistema

en: The PackageKit daemon has crashed
ca@valencia: El dimoni PackageKit ha fallat

en: Initialization failure
ca@valencia: Fallada en la inicialització

en: Failed to finalize transaction
ca@valencia: No s'ha pogut finalitzar la transacció

en: Config parsing failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'anàlisi de la configuració

en: Cannot cancel transaction
ca@valencia: No s'ha pogut cancel·lar la transacció

en: Cannot obtain lock
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el bloqueig

en: No packages to update
ca@valencia: No hi ha cap paquet que s'haja d'actualitzar

en: Cannot write repo config
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la configuració del repositori

en: Local install failed
ca@valencia: La instal·lació local ha fallat

en: Bad GPG signature found
ca@valencia: La signatura GPG és incorrecta

en: No GPG signature found
ca@valencia: No s'ha trobat la signatura GPG

en: Cannot install source package
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar un paquet de codi font

en: Repo configuration error
ca@valencia: S'ha produït un error de configuració del repositori

en: No license agreement
ca@valencia: No hi ha cap acord de llicència

en: File conflicts found
ca@valencia: S'han trobat conflictes de fitxers

en: Package conflict found
ca@valencia: S'ha trobat un conflicte de paquets

en: Repo not available
ca@valencia: Repositori no disponible

en: Invalid package file
ca@valencia: El fitxer de paquet no és vàlid

en: Package install blocked
ca@valencia: Instal·lació del paquet bloquejada

en: Corrupt package found
ca@valencia: S'ha trobat un paquet corrupte

en: All packages already installed
ca@valencia: Ja estan instal·lats tots els paquets

en: File not found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer

en: No more mirrors available
ca@valencia: No hi ha més rèpliques disponibles

en: No distro upgrade data
ca@valencia: No hi ha dades d'actualitzacions de la distribució

en: Incompatible architecture
ca@valencia: Arquitectura incompatible

en: No space on device left
ca@valencia: No queda espai en el dispositiu

en: A media change is required
ca@valencia: Cal canviar el suport

en: You have no authorization to execute this operation
ca@valencia: No teniu autorització per a executar esta operació

en: Update not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'actualització

en: Cannot install from unsigned repo
ca@valencia: No es pot instal·lar des d'un repositori no signat

en: Cannot update from unsigned repo
ca@valencia: No es pot actualitzar des d'un repositori no signat

en: Cannot get file list
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista de fitxers

en: Cannot get requires
ca@valencia: No es poden obtindre els requisits

en: Cannot disable repository
ca@valencia: No s'ha pogut desactivar el repositori

en: Restricted download detected
ca@valencia: S'ha detectat una restricció de baixada

en: Package failed to configure
ca@valencia: El paquet ha fallat en ser configurat

en: Package failed to build
ca@valencia: El paquet ha fallat en ser construït

en: Package failed to install
ca@valencia: El paquet ha fallat en ser instal·lat

en: Package failed to remove
ca@valencia: El paquet ha fallat en ser eliminat

en: Update failed due to running process
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'actualització a causa d'un procés en execució

en: The package database changed
ca@valencia: La base de dades dels paquets ha canviat

en: The provided type is not supported
ca@valencia: El tipus proporcionat no està admés

en: Install root is invalid
ca@valencia: L'arrel de la instal·lació no és vàlida

[ctx: Failed to sync your Linux distro repositories or other sources of packages]
en: Cannot fetch sources
ca@valencia: No s'han pogut recuperar les fonts

en: Canceled priority
ca@valencia: La prioritat s'ha cancel·lat

en: Unfinished transaction
ca@valencia: Transacció sense finalitzar

en: Lock required
ca@valencia: Es requerix un bloqueig

en: Unknown error %1.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut %1.

en: '%1' was changed and suggests to be restarted.
ca@valencia: «%1» ha canviat i suggerix que es torne a iniciar.

en: A change by '%1' suggests your session to be restarted.
ca@valencia: Un canvi a «%1» suggerix que la vostra sessió es torne a iniciar.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the session is recommended.
ca@valencia: S'ha actualitzat «%1» per motius de seguretat. Es recomana que es torne a iniciar la sessió.

en: '%1' was updated for security reasons, a restart of the system is recommended.
ca@valencia: S'ha actualitzat «%1» per motius de seguretat. Es recomana que es torne a iniciar el sistema.

en: A change by '%1' suggests your system to be restarted.
ca@valencia: Un canvi a «%1» suggerix que el sistema es torne a iniciar.

en: The application will have to be restarted.
ca@valencia: L'aplicació s'ha de reiniciar.

en: The session will have to be restarted
ca@valencia: La sessió s'ha de reiniciar

en: The system will have to be restarted.
ca@valencia: Cal reiniciar el sistema.

en: For security, the session will have to be restarted.
ca@valencia: Per a més seguretat, la sessió s'ha de reiniciar.

en: For security, the system will have to be restarted.
ca@valencia: Per a més seguretat, el sistema s'ha de reiniciar.

en: Waiting…
ca@valencia: En espera…

en: Refreshing Cache…
ca@valencia: S'està actualitzant la memòria cau…

en: Setup…
ca@valencia: Configuració…

en: Processing…
ca@valencia: Està processant…

en: Remove…
ca@valencia: Elimina…

en: Downloading…
ca@valencia: S'està baixant…

en: Installing…
ca@valencia: S'està instal·lant…

en: Updating…
ca@valencia: S'està actualitzant…

en: Cleaning up…
ca@valencia: Netejant…

en: Resolving dependencies…
ca@valencia: S'estan resolent les dependències…

en: Checking signatures…
ca@valencia: S'estan comprovant les signatures…

en: Test committing…
ca@valencia: S'està provant la comissió…

en: Committing…
ca@valencia: S'està cometent…

en: Finished
ca@valencia: Ha finalitzat

en: Canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat

en: Waiting for lock…
ca@valencia: S'està esperant per al bloqueig…

en: Waiting for authorization…
ca@valencia: S'està esperant autorització…

en: Copying files…
ca@valencia: S'estan copiant els fitxers…

en: Unknown Status
ca@valencia: Estat desconegut

en: We are waiting for something.
ca@valencia: S'està esperant alguna cosa.

en: Setting up transaction…
ca@valencia: S'està configurant la transacció…

en: The transaction is currently working…
ca@valencia: Actualment la transacció està en curs…

en: The transaction is currently removing packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està eliminant els paquets…

en: The transaction is currently downloading packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està baixant els paquets…

en: The transactions is currently installing packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està instal·lant paquets…

en: The transaction is currently updating packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està actualitzant paquets…

en: The transaction is currently cleaning up…
ca@valencia: Actualment la transacció està netejant paquets…

en: The transaction is currently resolving the dependencies of the packages it will install…
ca@valencia: Actualment la transacció està resolent les dependències dels paquets que instal·larà…

en: The transaction is currently checking the signatures of the packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està comprovant les signatures dels paquets…

en: The transaction is currently testing the commit of this set of packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està provant la comissió d'este conjunt de paquets…

en: The transaction is currently committing its set of packages…
ca@valencia: Actualment la transacció està cometent el seu conjunt de paquets…

en: The transaction has finished!
ca@valencia: La transacció ha finalitzat!

en: The transaction was canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat la transacció

en: The transaction is currently waiting for the lock…
ca@valencia: Actualment la transacció està esperant pel bloqueig…

en: Waiting for the user to authorize the transaction…
ca@valencia: S'està a l'espera que l'usuari autoritze la transacció…

en: The transaction is currently copying files…
ca@valencia: Actualment la transacció està copiant fitxers…

en: Currently refreshing the repository cache…
ca@valencia: Actualment s'està actualitzant la memòria cau del repositori…

en: Unknown status %1.
ca@valencia: Estat desconegut %1.

[ctx: update state]
en: Stable
ca@valencia: Estable

[ctx: update state]
en: Unstable
ca@valencia: Inestable

[ctx: update state]
en: Testing
ca@valencia: Proves

en: Installed
ca@valencia: Instal·lat

en: Not Installed
ca@valencia: No instal·lat

en: Low
ca@valencia: Baixa

en: Enhancement
ca@valencia: Millora

en: Bugfix
ca@valencia: Esmena d'errors

en: Security
ca@valencia: Seguretat

en: Blocked
ca@valencia: Blocat

en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

en: Updating
ca@valencia: S'està actualitzant

en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

en: Removing
ca@valencia: S'està eliminant

en: Cleanup
ca@valencia: S'està netejant

en: Obsoleting
ca@valencia: Obsolet

en: Collection Installed
ca@valencia: Col·lecció instal·lada

en: Collection Available
ca@valencia: Col·lecció disponible

en: Reinstalling
ca@valencia: S'està reinstal·lant

en: Downgrading
ca@valencia: S'està baixant de versió

en: Preparing
ca@valencia: S'està preparant

en: Decompressing
ca@valencia: S'està descomprimint

en: Untrusted
ca@valencia: No fiable

en: Trusted
ca@valencia: De confiança

en: Unavailable
ca@valencia: No disponible

en: Critical
ca@valencia: Crítica

en: Install
ca@valencia: Instal·la

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Obsolete
ca@valencia: Obsolet

en: Downgrade
ca@valencia: Desactualitza

en: Failed Offline Update
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar sense connexió

en: Failed to update %1 package
    %2 | Failed to update %1 packages
    %2
ca@valencia[0]: No s'ha pogut actualitzar %1 paquet
    %2
ca@valencia[1]: No s'han pogut actualitzar %1 paquets
    %2

[ctx: @action:button]
en: Open Discover
ca@valencia: Obri Discover

[ctx: @action:button]
en: Repair System
ca@valencia: Repara el sistema

en: Repairing failed offline update
ca@valencia: Reparació de l'actualització fora de línia que ha fallat

en: Repair Failed
ca@valencia: Ha fallat la reparació

[ctx: @info]
en: %1<nl/>Please report this error to your distribution.
ca@valencia: %1<nl/>Informeu-ho a la vostra distribució.

en: Repaired Successfully
ca@valencia: La reparació ha sigut correcta

en: Offline Updates
ca@valencia: Actualitzacions fora de línia

en: Successfully updated %1 package | Successfully updated %1 packages
ca@valencia[0]: S'ha actualitzat amb èxit %1 paquet
ca@valencia[1]: S'han actualitzat amb èxit %1 paquets

en: Unknown Source
ca@valencia: Font desconeguda

en: Obsoletes:
ca@valencia: Obsolets:

en: Release Notes:
ca@valencia: Notes de llançament:

en: Update State:
ca@valencia: Estat d'actualització:

en: Restart:
ca@valencia: Reinicia:

en: Vendor:
ca@valencia: Proveïdor:

en: %2 (plus %1 dependency) | %2 (plus %1 dependencies)
ca@valencia[0]: %2 (més %1 dependència)
ca@valencia[1]: %2 (més %1 dependències)

en: Repository URL:
ca@valencia: URL del repositori:

en: System upgrade
ca@valencia: Actualització del sistema

en: 1 package will be upgraded | %1 packages will be upgraded
ca@valencia[0]: S'actualitzarà 1 paquet
ca@valencia[1]: S'actualitzaran %1 paquets

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>No release notes provided
ca@valencia: <h3>%1</h3>Actualització a la versió nova %2<br/>No s'han proporcionat notes de llançament

en: <h3>%1</h3>Upgrade to new version %2<br/>Release notes:<blockquote>%3</blockquote>
ca@valencia: <h3>%1</h3>Actualització a la versió nova %2<br/>Notes de llançament:<blockquote>%3</blockquote>

en: Future
ca@valencia: Futur

[ctx: @info:status %1 is a formatted disk space string e.g. '240 MiB']
en: Not enough space to perform the update; only %1 of space are available.
ca@valencia: No hi ha prou espai per a portar a terme l'actualització. Només queden %1 d'espai disponible.

en: This update cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
ca@valencia: Esta actualització no es pot completar, ja que eliminaria el programari següent, el qual és fonamental per al funcionament del sistema:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Si creieu que es tracta d'un error, informeu-ne com a error als empaquetadors de la vostra distribució.

en: Confirm Changes
ca@valencia: Confirmeu els canvis

en: The following packages will be removed by the update:<ul><li>%1</li></ul><br/>in order to install:<ul><li>%2</li></ul>
ca@valencia: L'actualització eliminarà els paquets següents:<ul><li>%1</li></ul><br/>per tal d'instal·lar:<ul><li>%2</li></ul>

en: Media Change of type '%1' is requested.
    %2
ca@valencia: Es requerix un canvi de suport del tipus «%1».
    %2

en: Accept EULA
ca@valencia: Accepta EULA

en: The package %1 and its vendor %2 require that you accept their license:
     %3
ca@valencia: El paquet %1 i el seu fabricant %2 requerixen que accepteu la seua llicència:
     %3

en: Missing signature for %1 in %2
ca@valencia: Falta la signatura per a %1 a %2

en: Do you trust the following key?
    
    Url: %1
    User: %2
    Key: %3
    Fingerprint: %4
    Timestamp: %4
ca@valencia: Confieu en la següent clau?
    
    URL: %1
    Usuari: %2
    Clau: %3
    Empremta digital: %4
    Marca de temps: %4

en: This action cannot be completed as it would remove the following software which is critical to the system's operation:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>If you believe this is an error, please report it as a bug to the packagers of your distribution.
ca@valencia: Esta acció no es pot completar, ja que eliminaria el programari següent, el qual és fonamental per al funcionament del sistema:<nl/><ul><li>%1</li></ul><nl/>Si creieu que es tracta d'un error, informeu-ne com a error als empaquetadors de la vostra distribució.

en: Confirm package removal
ca@valencia: Confirma la supressió del paquet

en: This action will also remove the following package:
    %2 | This action will also remove the following packages:
    %2
ca@valencia[0]: Esta acció també eliminarà el paquet següent:
    %2
ca@valencia[1]: Esta acció també eliminarà els paquets següents:
    %2

en: Show Dependencies…
ca@valencia: Mostra les dependències…

en: Dependencies for package: %1
ca@valencia: Dependències del paquet: %1

en: Full Access
ca@valencia: Accés complet

en: Can access everything on the system
ca@valencia: Pot accedir a tot el sistema

[ctx: Category]
en: Operating System
ca@valencia: Sistema operatiu

en: rpm-ostree: Multiple booted deployments found. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree»: S'han trobat diversos desplegaments d'arrancada. Informeu de l'error.

en: rpm-ostree: No booted deployment found. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree»: No s'ha trobat cap desplegament d'arrancada. Informeu de l'error.

[ctx: @action: button]
en: Begin Upgrade…
ca@valencia: Comença l'actualització…

en: You have pending updates for the current version. Proceeding anyway.
ca@valencia: Hi ha actualitzacions pendents per a la versió actual. Es procedirà igualment.

en: Please update to the latest version before rebasing to a major version
ca@valencia: Actualitzeu a la versió més recent abans de moure de base («rebasing») a una versió major

en: Missing remote ref for rebase operation. Please file a bug.
ca@valencia: Falta la «ref» remota per a l'operació de «rebase». Informeu de l'error.

en: GPL and other licenses
ca@valencia: GPL i altres llicències

en: Additional packages:
ca@valencia: Paquets addicionals:

en: Additional modules:
ca@valencia: Mòduls addicionals:

en: Local packages:
ca@valencia: Paquets locals:

en: Replaced packages:
ca@valencia: Paquets substituïts:

en: Removed packages:
ca@valencia: Paquets eliminats:

en: Currently booted version (pinned)
ca@valencia: Versió actualment arrancada (fixada)

en: Currently booted version
ca@valencia: Versió actualment arrancada

en: Version that will be used after reboot
ca@valencia: Versió que s'emprarà després de tornar a arrancar

en: Fallback version (pinned)
ca@valencia: Versió alternativa de reserva (fixada)

en: Fallback version
ca@valencia: Versió alternativa de reserva

en: ostree remotes
ca@valencia: Remots d'«ostree»

en: rpm-ostree-backend: Error: No DBus interface provided. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree-backend»: Error: No s'ha proporcionat cap interfície de D-Bus. Informeu de l'error.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not start a transaction for resource with an invalid format. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree-backend»: Error: No s'ha pogut iniciar una transacció per a un recurs amb format no vàlid. Informeu de l'error.

en: rpm-ostree-backend: Error: Can not rebase to an empty ref. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree-backend»: Error: No s'ha pogut fer «rebase» a una «ref» no vàlida. Informeu de l'error.

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown operation requested. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree-backend»: Error: S'ha sol·licitat una operació desconeguda. Informeu de l'error.

en: rpm-ostree transaction failed with:
    %1
ca@valencia: La transacció «rpm-ostree» ha fallat per:
    %1

en: rpm-ostree-backend: Error: Unknown resource format. Please file a bug.
ca@valencia: «rpm-ostree-backend»: Error: Format desconegut de recurs. Informeu de l'error.

en: Cancelling rpm-ostree transaction. This may take some time. Please wait.
ca@valencia: S'està cancel·lant la transacció «rpm-ostree». Açò pot tardar una estona. Espereu.

en: Checking for a system update
ca@valencia: S'està comprovant si hi ha una actualització del sistema

en: Downloading system update. Please be patient as progress is not reported.
ca@valencia: S'està baixant una actualització del sistema. Tingueu paciència perquè no s'informa del progrés.

en: Updating the system. Please be patient as progress is not reported.
ca@valencia: S'està actualitzant el sistema Tingueu paciència perquè no s'informa del progrés.

en: Updating to the next major version. Please be patient as progress is not reported.
ca@valencia: S'està actualitzant a la versió major següent. Tingueu paciència perquè no s'informa del progrés.

en: Operation in progress (started outside of Discover)
ca@valencia: L'operació està en curs (s'ha iniciat fora de Discover)

en: Unknown transaction type
ca@valencia: Tipus de transacció desconeguda

en: Channel: %1
ca@valencia: Canal: %1

en: Channels for %1
ca@valencia: Canals per a %1

en: Switch
ca@valencia: Canvia

en: Permissions for %1
ca@valencia: Permisos de %1

en: This Snap application is not compatible with security sandboxing and will have full access to this computer. Install it anyway?
ca@valencia: Esta aplicació de Snap no és compatible amb l'entorn de proves de seguretat i tindrà accés complet a este equip. La instal·le de totes maneres?

en: SteamOS: Unable to query atomupd for SteamOS Updates...
ca@valencia: SteamOS: no s'ha pogut consultar «atomupd» buscant actualitzacions de SteamOS…

en: List all the backends we'll want to have loaded, separated by comma ','.
ca@valencia: Llista tots els dorsals que voldríeu tindre carregats, separats per una coma «,».

en: Broken
ca@valencia: Trencat

en: Available
ca@valencia: Disponible

en: Upgradeable
ca@valencia: Actualitzable

en: Launch
ca@valencia: Inicia

[ctx: @info 'Refresh' is used as a noun here, and %1 is an app's version number]
en: Refresh of version %1
ca@valencia: Actualitza la versió %1

en: Please verify Internet connectivity
ca@valencia: Comproveu la connectivitat amb Internet

en: Refresh
ca@valencia: Actualitza la llista

[ctx: an approximation number, like 3000+]
en: %1+
ca@valencia: ~%1

en: Updates
ca@valencia: Actualitzacions

[ctx: @info:status]
en: Starting
ca@valencia: Iniciant

[ctx: @info:status]
en: Waiting
ca@valencia: En espera

[ctx: @info:status]
en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

[ctx: @info:status]
en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

[ctx: @info:status]
en: Removing
ca@valencia: S'està eliminant

[ctx: @info:status]
en: Changing Addons
ca@valencia: S'estan canviant els complements

[ctx: @info:status]
en: Done
ca@valencia: Fet

[ctx: @info:status]
en: Failed
ca@valencia: No s'ha pogut

[ctx: @info:status]
en: Cancelled
ca@valencia: Cancel·lat

[ctx: @item:inlistbox]
en: Applications
ca@valencia: Aplicacions

[ctx: @item:inlistbox]
en: Application Support
ca@valencia: Suport d'aplicacions

[ctx: @item:inlistbox]
en: System Software
ca@valencia: Programari del sistema

[ctx: @item:inlistbox]
en: Addons
ca@valencia: Complements
