appstream - en to eo translation catalogue (561 entries)

en: AppStream CLI
eo: Komandlinia Interfaco al AppStream

en: An utility to work with AppStream metadata
eo: Ilprogramo por uzi AppStream-metadatenojn

en: AppStream is a metadata specification which permits software components to provide information about themselves to automated systems and end-users before the software is actually installed. The AppStream project provides facilities to easily access and transform this metadata, as well as a few additional services for building feature-rich software centers and similar applications that make use of software metadata.
eo: AppStream estas normo pri metadatenoj, kiu ebligas programajn komponantojn informi pri si aŭtomatajn sistemojn kaj uzantojn antaŭ efektiva instalo. La projekto AppStream disponigas ilprogramojn por facile atingi kaj transformi tiujn metadatenojn, kaj ankaŭ kelkajn pliajn servojn por konstrui riĉajn programvendejojn kaj similajn programojn, kiuj uzas metadatenojn pri programoj.

en: The <em>appstreamcli</em> command-line tool allows to read, write, and transform AppStream XML or YAML metadata as well as to validate it for compliance with the specification. It also provides easy access to the system metadata pool, for example to query for software that provides a specific Mediatype handler or for installing software by its component identifier.
eo: La komandlinia ilprogramo <em>appstreamcli</em> ebligas legi, skribi, kaj transformi XML- aŭ YAML-metadatenojn de AppStream kaj ankaŭ validigi ĝin pri kongruado kun la normo. Ĝi ankaŭ ebligas facile atingi la sisteman metadatenaron, ekzemple por serĉi programon, kiu disponigas pritraktilon de specifa aŭdvidaĵa tipo, aŭ por instali programan komponanton per ĝia identigilo.

en: Cache location '%s' is not writable.
eo: Kaŝmemora loko '%s' ne estas surskribebla.

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Audio Creation & Editing
eo: Kreado & Redaktado de Sonoj

[ctx: Category of AudioVideo]
en: Music Players
eo: Muzikludiloj

[ctx: Category of Development]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of Development]
en: Debuggers
eo: Erarserĉiloj

[ctx: Category of Development]
en: IDEs
eo: Integritaj Programistaj Medioj

[ctx: Category of Education]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of Education]
en: Astronomy
eo: Astronomio

[ctx: Category of Education]
en: Chemistry
eo: Kemio

[ctx: Category of Education]
en: Languages
eo: Lingvoj

[ctx: Category of Education]
en: Math
eo: Matematiko

[ctx: Category of Games]
en: Featured
eo: Elstaraj Ludoj

[ctx: Category of Games]
en: Action
eo: Agludoj

[ctx: Category of Games]
en: Adventure
eo: Aventurludoj

[ctx: Category of Games]
en: Arcade
eo: Ludmaŝinoj

[ctx: Category of Games]
en: Blocks
eo: Blokludoj

[ctx: Category of Games]
en: Board
eo: Tabulludoj

[ctx: Category of Games]
en: Card
eo: Kartludoj

[ctx: Category of Games]
en: Emulators
eo: Imitiloj

[ctx: Category of Games]
en: Kids
eo: Ludoj por Infanoj

[ctx: Category of Games]
en: Logic
eo: Logikludoj

[ctx: Category of Games]
en: Role Playing
eo: Rolludoj

[ctx: Category of Games]
en: Sports
eo: Sportludoj

[ctx: Category of Games]
en: Strategy
eo: Strategiaj Ludoj

[ctx: Category of Graphics]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of Graphics]
en: 3D Graphics
eo: 3-Dimensia Grafiko

[ctx: Category of Graphics]
en: Photography
eo: Fotografio

[ctx: Category of Graphics]
en: Scanning
eo: Skanado

[ctx: Category of Graphics]
en: Vector Graphics
eo: Vektora Grafiko

[ctx: Category of Graphics]
en: Viewers
eo: Vidigiloj

[ctx: Category of Office]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of Office]
en: Calendar
eo: Kalendaro

[ctx: Category of Office]
en: Database
eo: Datenbanko

[ctx: Category of Office]
en: Finance
eo: Financo

[ctx: Category of Office]
en: Word Processor
eo: Dokumentredaktilo

[ctx: Category of Addons]
en: Fonts
eo: Tiparoj

[ctx: Category of Addons]
en: Codecs
eo: Malkodigiloj

[ctx: Category of Addons]
en: Input Sources
eo: Enigfontoj

[ctx: Category of Addons]
en: Language Packs
eo: Lingvopakoj

[ctx: Category of Addons]
en: Localization
eo: Lokaĵaroj

[ctx: Category of Science]
en: Featured
eo: Elstaraĵoj

[ctx: Category of Science]
en: Artificial Intelligence
eo: Artefarita Intelekto

[ctx: Category of Science]
en: Astronomy
eo: Astronomio

[ctx: Category of Science]
en: Chemistry
eo: Kemio

[ctx: Category of Science]
en: Math
eo: Matematiko

[ctx: Category of Science]
en: Robotics
eo: Robotiko

[ctx: Category of Communication]
en: Featured
eo: Elstaraj Komunikiloj

[ctx: Category of Communication]
en: Chat
eo: Babililoj

[ctx: Category of Communication]
en: News
eo: Novaĵoj

[ctx: Category of Communication]
en: Web Browsers
eo: TTT-Legiloj

[ctx: Category of Utility]
en: Featured
eo: Elstaraj Utilaĵoj

[ctx: Category of Utility]
en: Text Editors
eo: Tekstredaktiloj

[ctx: Category of Utility]
en: Terminal Emulators
eo: Terminalimitiloj

[ctx: Category of Utility]
en: File System
eo: Dosiersistemo

[ctx: Category of Utility]
en: System Monitoring
eo: Sistema Monitorado

[ctx: Category of Utility]
en: Security
eo: Sekureco

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Audio & Video
en: Audio & Video
eo: Aŭdvidaĵoj

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Development
en: Developer Tools
eo: Programistaj Iloj

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Education
en: Education
eo: Eduko

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Game
en: Games
eo: Ludoj

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Graphics
en: Graphics & Photography
eo: Grafiko & Fotografio

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Office
en: Office
eo: Oficejaj Programoj

note: TRANSLATORS: this is the main category for Add-ons TRANSLATORS: Addons are extensions for existing software components, e.g. support for more visual effects for a video editor
en: Add-ons
eo: Kromprogramoj

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Science
en: Science
eo: Scienco

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Communication
en: Communication & News
eo: Komunikado & Novaĵoj

note: TRANSLATORS: this is the menu spec main category for Utilities
en: Utilities
eo: Utilaĵoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: ALL
eo: ĈIUJ

en: Adults Only
eo: Nur Plenkreskulo

en: Mature
eo: Maturulo

en: Teen
eo: Adoleskanto

en: Everyone 10+
eo: Ne pli juna ol 10

en: Everyone
eo: Ĉiu

en: Early Childhood
eo: Frua Infaneco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No cartoon violence
eo: Neniom da karikatura perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in unsafe situations
eo: Karikaturaj roluloj en danĝera situacio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Cartoon characters in aggressive conflict
eo: Karikaturaj roluloj en senbrida konflikto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving cartoon characters
eo: Eksplicita perforto pri karikaturaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No fantasy violence
eo: Neniom da fantasta perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in unsafe situations easily distinguishable from reality
eo: Roluloj en danĝera situacio facile distingebla de realo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Characters in aggressive conflict easily distinguishable from reality
eo: Roluloj en senbrida konflikto facile distingebla de realo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence easily distinguishable from reality
eo: Eksplicita perforto facile distingebla de realo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No realistic violence
eo: Neniom da realisma perforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mildly realistic characters in unsafe situations
eo: Realismetaj roluloj en danĝera situacio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of realistic characters in aggressive conflict
eo: Realismaj roluloj en senbrida konflikto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic violence involving realistic characters
eo: Eksplicita perforto pri realismaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No bloodshed
eo: Neniom da sango

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Unrealistic bloodshed
eo: Nerealisma sango

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Realistic bloodshed
eo: Realisma sango

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of bloodshed and the mutilation of body parts
eo: Montro de sangoverŝado kaj mutilo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sexual violence
eo: Neniu seksperforto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Rape or other violent sexual behavior
eo: Seksperforto aŭ alia perforta seksa konduto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to alcohol
eo: Neniu mencio de alkoholaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to alcoholic beverages
eo: Mencioj de alkoholaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of alcoholic beverages
eo: Trinko de alkoholaĵoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to illicit drugs
eo: Neniu mencio de kontraŭleĝaj drogoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to illicit drugs
eo: Mencioj de kontraŭleĝaj drogoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of illicit drugs
eo: Uzo de kontraŭleĝaj drogoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to tobacco products
eo: Neniu mencio de tabako

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: References to tobacco products
eo: Mencioj de tabako

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Use of tobacco products
eo: Uzo de tabako

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No nudity of any sort
eo: Nenia nudeco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Brief artistic nudity
eo: Mallonga arta nudeco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Prolonged nudity
eo: Longedaŭra nudeco

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit nudity involving visible sexual organs
eo: Eksplicita nudeco kun videblaj generaj organoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to or depictions of sexual nature
eo: Neniu mencio aŭ montro pri sekso

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Provocative references or depictions
eo: Sekse ekscitantaj mencioj aŭ montroj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sexual references or depictions
eo: Mencioj aŭ montroj pri sekso

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic sexual behavior
eo: Eksplicita seksa konduto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No profanity of any kind
eo: Nenia filingvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mild or infrequent use of profanity
eo: Iometo da filingvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderate use of profanity
eo: Iom da filingvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Strong or frequent use of profanity
eo: Ega aŭ ofta uzo de filingvoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No inappropriate humor
eo: Neniu netaŭga humuro

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Slapstick humor
eo: Groteska humuro

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Vulgar or bathroom humor
eo: Kruda aŭ ekskrementa humuro

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Mature or sexual humor
eo: Humuro seksa aŭ por maturuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No discriminatory language of any kind
eo: Nenia diskriminacia lingvo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Negativity towards a specific group of people
eo: Negativeco pri specifa grupo de homoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Discrimination designed to cause emotional harm
eo: Diskriminacio por damaĝi emocie

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit discrimination based on gender, sexuality, race or religion
eo: Eksplicita diskriminacio laŭ sekso, seksemo, raso, aŭ religio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No advertising of any kind
eo: Nenia reklamo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Product placement
eo: Nerekta reklamado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Explicit references to specific brands or trademarked products
eo: Eksplicitaj mencioj de specifaj markoj aŭ varoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to purchase specific real-world items
eo: Uzantoj estas instigataj aĉeti realajn varojn

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No gambling of any kind
eo: Nenia veto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling on random events using tokens or credits
eo: Vetoj pri hazardaj eventoj per ĵetonoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using “play” money
eo: Vetoj per kvazaŭmono

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Gambling using real money
eo: Vetoj per reala mono

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No ability to spend money
eo: Nekapablo elspezi

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Users are encouraged to donate real money
eo: Uzantoj estas instigataj donaci realan monon

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Ability to spend real money in-app
eo: Kapablo elspezi reala monon per la programo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to chat with other users
eo: Nekapablo babili kun aliuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: User-to-user interactions without chat functionality
eo: Interagoj inter uzantoj sen kapablo babili

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Moderated chat functionality between users
eo: Kontrolata kapablo babili kun aliuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled chat functionality between users
eo: Nekontrolata kapablo babili kun aliuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No way to talk with other users
eo: Nekapablo alparoli aliulojn

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Uncontrolled audio or video chat functionality between users
eo: Nekontrolata kapablo aŭdvide babili kun aliuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of social network usernames or email addresses
eo: Neniu diskonigo de salutnomoj en sociaj retoj aŭ retpoŝtaj adresoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing social network usernames or email addresses
eo: Diskonigo de salutnomoj en sociaj retoj aŭ retpoŝtaj adresoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of user information with third parties
eo: Neniu sendado de privataj informoj al tria partio

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Checking for the latest application version
eo: Kontrolado de la plej nova versio de programo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing diagnostic data that does not let others identify the user
eo: Sendado de anonimaj informoj por diagnozo kiuj ne ebligas identigon de la uzanto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing information that lets others identify the user
eo: Sendado de informoj kiuj ebligas identigon de la uzanto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sharing of physical location with other users
eo: Neniu informado de aliuloj pri fizika loko

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Sharing physical location with other users
eo: Informado de aliuloj pri fizika loko

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to homosexuality
eo: Neniu mencio de samseksemo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to homosexuality
eo: Nerektaj mencioj de samseksemo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Kissing between people of the same gender
eo: Kisoj inter samseksuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic sexual behavior between people of the same gender
eo: Eksplicita seksa konduto inter samseksuloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to prostitution
eo: Neniu mencio de prostituo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to prostitution
eo: Nerektaj mencioj de prostituo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to prostitution
eo: Rektaj mencioj de prostituo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of prostitution
eo: Eksplicitaj montroj de prostituo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to adultery
eo: Neniu mencio de adulto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Indirect references to adultery
eo: Nerektaj mencioj de adulto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Direct references to adultery
eo: Rektaj mencioj de adulto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of the act of adultery
eo: Eksplicitaj montroj de adulto

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No sexualized characters
eo: Neniuj erotigitaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Scantily clad human characters
eo: Malmulte vestitaj homaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Overtly sexualized human characters
eo: Eksplicite erotigitaj homaj roluloj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to desecration
eo: Neniu mencio de profanado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of or references to historical desecration
eo: Montroj aŭ mencioj de historia profanado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of modern-day human desecration
eo: Montroj de nuntempa homa profanado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of modern-day desecration
eo: Eksplicitaj montroj de nuntempa homa profanado

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No visible dead human remains
eo: Neniu videbla homa kadavraĵo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Visible dead human remains
eo: Videbla homa kadavraĵo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Dead human remains that are exposed to the elements
eo: Homaj kadavraĵoj elmetataj al la elementoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of desecration of human bodies
eo: Eksplicitaj montroj de profanado de homaj korpoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: No references to slavery
eo: Neniu mencio de sklavoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of or references to historical slavery
eo: Montroj aŭ mencioj de historia sklavismo

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Depictions of modern-day slavery
eo: Montroj de hodiaŭaj sklavoj

note: TRANSLATORS: content rating description, see https://hughsie.github.io/oars/
en: Graphic depictions of modern-day slavery
eo: Eksplicitaj montroj de nuntempaj sklavoj

note: TRANSLATORS: We got a 429 error while trying to download data
en: Failed to download due to server limit
eo: Malsukcesis elŝuto pro servila limo

en: Failed to download file: %s
eo: Malsukcesis elŝuti dosieron: %s

note: TRANSLATORS: We tried to download an URL, but received a 404 error code
en: URL was not found on the server.
eo: Interreta adreso ne troviĝis ĉe la servilo.

note: TRANSLATORS: We received an uexpected HTTP status code while talking to a server, likely an error
en: Unexpected status code: %ld
eo: Neatendita statokodo: %ld

note: TRANSLATORS: We tried to download from an URL, but the retrieved data was empty
en: Retrieved file size was zero.
eo: Elŝutita dosiero estis malplena.

note: TRANSLATORS: Name of the "gnome:dark" visual environment style.
en: GNOME (Dark)
eo: GNOME (malhela)

note: TRANSLATORS: List of "grey-listed" words sperated with ";" Do not translate this list directly. Instead, provide a list of words in your language that people are likely to include in a search but that should normally be ignored in the search.
en: app;application;package;program;programme;suite;tool
eo: apo;aplikaĵo;programo;programaro;softvaro;ilo

en: Metadata files have errors:
eo: Metadatenaj dosieroj enhavas erarojn:

en: Group
eo: Grupo

en: Iconsets
eo: Ikonaroj

note: TRANSLATORS: Info in appstreamcli status about OS data origin
en: Data from locally installed software
eo: Datenoj el loke instalitaj programoj

note: TRANSLATORS: Info in appstreamcli status about OS data origin
en: Software catalog data
eo: Datenoj el katalogo de programoj

en: Libraries
eo: Bibliotekoj

en: Binaries
eo: Binara̛ĵoj

en: Media types
eo: Aŭdvidaĵaj tipoj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Modaliases
eo: Modulaj alinomoj

en: D-Bus System Services
eo: Sistemaj Servoj de D-Bus

en: D-Bus Session Services
eo: Sesiaj Servoj de D-Bus

en: Runtime Firmware
eo: Rultempa Mikroprogramaro

en: Flashed Firmware
eo: Fulma Mikroprogramaro

en: Component
eo: Komponanto

en: pointing device (e.g. a mouse)
eo: montrilo (ekz. muso)

en: keyboard
eo: klavaro

en: gamepad
eo: ludregilo

en: tv remote
eo: televida teleregilo

en: graphics tablet
eo: desegna tabuleto

note: TRANSLATORS: The placeholder is replaced with an input device name, e.g. "gamepad"
en: This software requires a %s for input.
eo: Por enigo, %s estas postulata de ĉi tiu programo.

en: pointing devices (e.g. mice)
eo: montriloj (ekz. musoj)

en: keyboards
eo: klavaroj

en: gamepads
eo: ludregiloj

en: tv remotes
eo: televidaj teleregiloj

en: graphics tablets
eo: desegnaj tabuletoj

note: TRANSLATORS: The placeholder is replaced with a plural input device name, e.g. "gamepads"
en: This software supports %s.
eo: La %s estas subtenataj de ĉi tiu programo.

en: Physical keyboard found.
eo: Fizika klavaro troviĝis.

en: Gamepad found.
eo: Ludregilo troviĝis.

en: TV remote found.
eo: Televida teleregilo troviĝis.

en: Graphics tablet found.
eo: Desegna tabuleto troviĝis.

en: Software '%s' was found
eo: Programo «%s» troviĝis

en: Required software component '%s' is missing.
eo: Postulata programa komponanto «%s» mankas.

en: Recommended software component '%s' is missing.
eo: Rekomendata programa komponanto «%s» mankas.

en: Found supported software component '%s'.
eo: Troviĝis subtenata programa komponanto «%s».

en: Found hardware that is supported by this software: '%s'
eo: Troviĝis aparato subtenata de ĉi tiu programo: «%s»

note: TRANSLATORS: We checked a kernel dependency, with success, the first placeholder is the current kernel name, second is its version number.
en: Kernel %s %s is supported.
eo: La kerno %s %s estas subtenata.

note: TRANSLATORS: We checked a memory dependency, the first placeholder is the comparison operator (e.g. >=), second is the expected amount of memory.
en: This software supports %s %.2f GiB of memory.
eo: Ĉi tiu programo subtenas %s %.2f GiB da memoro.

en: This system has sufficient memory for this software.
eo: Ĉi tiu sistemo havas sufiĉon da memoro por ĉi tiu programo.

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: Affero General Public License v1.0 only
eo: Nur versio 1.0 de Affero General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: Affero General Public License v1.0 or later
eo: Versio 1.0 de Affero General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Affero General Public License v3.0 only
eo: Nur versio 3.0 de GNU Affero General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Affero General Public License v3.0 or later
eo: Versio 3.0 de GNU Affero General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 only - invariants
eo: Nur versio 1.1 de GNU Free Documentation License kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 or later - invariants
eo: Versio 1.1 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 only - no invariants
eo: Nur versio 1.1 de GNU Free Documentation License sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 or later - no invariants
eo: Versio 1.1. de GNU Free Documentation License aŭ pli nova sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 only
eo: Nur versio 1.1 de GNU Free Documentation License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.1 or later
eo: Versio 1.1 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 only - invariants
eo: Nur versio 1.2 de GNU Free Documentation License kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 or later - invariants
eo: Versio 1.2 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 only - no invariants
eo: Nur versio 1.2 de GNU Free Documentation License sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 or later - no invariants
eo: Versio 1.2 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 only
eo: Nur versio 1.2 de GNU Free Documentation License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.2 or later
eo: Versio 1.2 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 only - invariants
eo: Nur versio 1.3 de GNU Free Documentation License kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 or later - invariants
eo: Versio 1.3 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova kun nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 only - no invariants
eo: Nur versio 1.3 de GNU Free Documentation License sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 or later - no invariants
eo: Versio 1.3 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova sen nevariantaj sekcioj

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 only
eo: Nur versio 1.3 de GNU Free Documentation License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Free Documentation License v1.3 or later
eo: Versio 1.3 de GNU Free Documentation License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v1.0 only
eo: Nur versio 1.0 de GNU General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v1.0 or later
eo: Versio 1.0 de GNU General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v2.0 only
eo: Nur versio 2.0 de GNU General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v2.0 or later
eo: Versio 2.0 de GNU General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v3.0 only
eo: Nur versio 3.0 de GNU General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU General Public License v3.0 or later
eo: Versio 3.0 de GNU General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Library General Public License v2 only
eo: Nur versio 2 de GNU Library General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Library General Public License v2 or later
eo: Versio 2 de GNU Library General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Lesser General Public License v2.1 only
eo: Nur versio 2.1 de GNU Lesser General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Lesser General Public License v2.1 or later
eo: Versio 2.1 de GNU Lesser General Public License aŭ pli nova

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Lesser General Public License v3.0 only
eo: Nur versio 3.0 de GNU Lesser General Public License

note: TRANSLATORS: Please do not translate the license name itself.
en: GNU Lesser General Public License v3.0 or later
eo: Versio 3.0 de GNU Lesser General Public License aŭ pli nova

en: This tag requires a type property.
eo: Ĉi tiu elemento postulas atributon "type".

en: Tags of this name are not permitted in this section.
eo: Ĉi tiu elemento ne estas permesata en ĉi tiu sekcio.

en: A <description/> tag must not be localized in metainfo files (upstream metadata). Localize the individual paragraphs instead.
eo: Elemento <description/> devas esti ne rekte tradukita en metainformaja dosieroj (metadatenoj el la originaj programistoj). Traduku la individuajn alineojn anstataŭe.

en: AppStream descriptions support only a limited set of tags to format text: Paragraphs (<p/>) and lists (<ul/>, <ol/>). This description markup contains an invalid XML tag that would not be rendered correctly in applications supporting the metainfo specification.
eo: Priskriboj laŭ AppStream povas enhavi nur limigitan aron da elementoj por aranĝi tekston: Alineoj (<p/>) kaj listoj (<ul/>, <ol/>). Ĉi tiu priskribo enhavas nevalidan XML-elementon, kiun mismontros programoj subtenantaj la normon pri metainformoj.

en: This description paragraph contains invalid markup. Currently, only <em/> and <code/> are permitted.
eo: Ĉi tiu priskriba alineo enhavas nevalidan markadon. Nuntempe nur <em/> kaj <code/> estas permesataj.

en: Enumerations must only have list items (<li/>) as children.
eo: Numera listo povas nur enhavi listerojn (<li/>) kiel idojn.

en: The first `description/p` paragraph of this component might be too short (< 80 characters). Please consider starting with a longer paragraph to improve how the description looks like in software centers and to provide more detailed information on this component immediately in the first paragraph.
eo: La unua alineo `description/p` de ĉi tiu komponanto estas eble tro mallonga (<80 signoj). Bonvolu konsideri pli longan unuan alineon por plibeligi la aspekton de la priskribo en programvendejoj kaj por tuj unuaalinee pluinformi pri ĉi tiu komponanto.

en: The description contains a web URL in plain text. This is not allowed, please use the <url/> tag instead to share links.
eo: La priskribo enhavas retpaĝan adreson plattekste. Tio estas malpermesata; bonvolu uzi la elementon <url/> anstataŭe por hiperligoj.

en: This tag is not translatable.
eo: Ĉi tiu etikedo ne estas tradukebla.

en: The mentioned tag is empty, which is highly likely not intended as it should have content.
eo: La ĉi-supra elemento estas malplena, verŝajne senintence, ĉar ĝi enhavu ion.

en: The component ID is required to follow a reverse domain-name scheme for its name. See the AppStream specification for details.
eo: La identigilo de la komponanto devas esti inversigita reteja adreso. Vidu la normon AppStream por detaloj.

en: The component ID is not a reverse domain-name. Please update the ID to avoid future issues and be compatible with all AppStream implementations.
    You may also consider to update the name of the accompanying .desktop file to follow the latest version of the Desktop-Entry specification and use a rDNS name for it as well. In any case, do not forget to mention the new desktop-entry in a <launchable/> tag for this component to keep the application launchable from software centers and the .desktop file data associated with the metainfo data.
eo: La identigilo de la komponanto ne estas inversigita reteja adreso. Bonvolu ŝanĝi la identigilon por eviti okazontajn problemojn kaj kongrui kun ĉiuj uzoj de AppStream.
    Vi konsideru ankaŭ ŝanĝi la nomon de la akompananta .desktop-dosiero al inversigita reteja adreso laŭ la plej nova versio de la normo pri Desktop-Entry. Ĉiukaze ne forgesu mencii la novan desktop-entry en elemento <launchable/> de ĉi tiu komponanto por lanĉebligi la programon per programvendejoj kaj por asocii la datenojn de la .desktop-dosiero kun la metainformaj datenoj.

en: The component ID might not follow the reverse domain-name schema (the TLD used by it is not known to the validator).
eo: La identigilo de la komponanto eble ne sekvas la skemon de inversigita reteja adreso (la retregiono en ĝi ne estas konata de la validigilo).

en: The component ID contains an invalid character. Only ASCII characters, dots and numbers are permitted.
eo: La identigilo de la komponanto enhavas nevalidan signon. Nur Askiaj literoj, punktoj kaj ciferoj estas permesataj.

en: The component ID contains a segment starting with a number. Starting a segment of the reverse-DNS ID with a number is strongly discouraged, to keep interoperability with other tools such as D-Bus. Ideally, prefix these segments with an underscore.
eo: La identigilo de komponanto enhavas segmenton komencantan per cifero. Komencado de segmento de la inversigita retejadresa identigilo per cifero estas evitindega, por kunfunkciebleco kun aliaj programoj kiel D-Bus. Konsideru meti substrekon antaŭ tiaj segmentoj.

en: The component ID should only contain lowercase characters.
eo: La identigilo de komponanto devas konsisti nur el minuskloj.

en: The component is part of the Freedesktop project, but its ID does not start with fd.o's reverse-DNS name ("org.freedesktop").
eo: La komponanto estas parto de la projekto Freedesktop, sed ĝia identigilo ne komenciĝas per la inversa DNS-nomo de Freedesktop ("org.freedesktop").

en: The SPDX license expression is invalid and could not be parsed.
eo: La permesilo-esprimo laŭ SPDX estas nevalida kaj tial ne analizebla.

en: The license ID was not found in the SPDX database. Please check that the license ID is written in an SPDX-conformant way and is a valid free software license.
eo: La permesila identigilo ne troviĝis en la SPDX-datenbanko. Bonvolu kontroli, ĉu la permesila identigilo konformas al SPDX kaj estas valida permesilo de libera programo.

en: The metadata itself seems to be licensed under a complex collection of licenses. Please license the data under a simple permissive license, like FSFAP, MIT or CC0-1.0 to allow distributors to include it in mixed data collections without the risk of license violations due to mutually incompatible licenses.
eo: La metadatenoj mem ŝajnas esti publikigitaj sub komplika kolekto de permesiloj. Bonvolu meti la metadatenojn sub simpla permesema permesilo, kiel FSFAP, MIT, aŭ CC0-1.0 por permesi al distribuistoj inkluzivi ĝin en miksitajn datenajn kolektojn sen risko de permesilaj malobservoj pro reciproke malkongruaj permesiloj.

en: The metadata itself does not seem to be licensed under a permissive license. Please license the data under a permissive license, like FSFAP, CC0-1.0 or 0BSD to allow distributors to include it in mixed data collections without the risk of license violations due to mutually incompatible licenses.
eo: La metadatenoj mem ŝajnas esti ne publikigitaj sub permesema permesilo. Bonvolu meti la metadatenojn sub permesema permesilo, kiel FSFAP, MIT, aŭ CC0-1.0 por permesi al distribuistoj inkluzivi ĝin en miksitajn datenajn kolektojn sen risko de permesilaj malobservoj pro reciproke malkongruaj permesiloj.

en: The update-contact does not appear to be a valid email address (escaping of `@` is only allowed as `_at_` or `_AT_`).
eo: La update-contact ŝajne ne validas kiel retpoŝta adreso (kaŝo de `@` estas permesata nur per `_at_` aŭ `_AT_`).

en: Unable to reach the screenshot image on its remote location - does the image exist?
eo: Ne eblas atingi la foran ekrankopian bildon - ĉu ekzistas la bildo?

en: Unable to reach the screenshot video on its remote location - does the video file exist?
eo: Ne eblas atingi la foran ekrankopian filmeton - ĉu ekzistas la filmeto?

en: Consider using a secure (HTTPS) URL to reference this screenshot image or video.
eo: Konsideru uzi sekuran adreson (HTTPS) por ĉi tiu fora ekrankopia bildo aŭ filmeto.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: A screenshot must contain at least one image or video in order to be useful. Please add an <image/> to it.
eo: Ekrankopio devas enhavi almenaŭ unu bildon aŭ filmeton por utilo. Bonvolu aldoni elementon <image/> en ĝin.

en: A screenshot must contain either images or videos, but not both at the same time. Please use this screenshot exclusively for either static images or for videos.
eo: Ekrankopio devas enhavi aŭ bildojn aŭ filmetojn, sed ne ambaŭ samtempe. Bonvolu uzi tiun ekrankopion ekskluzive por aŭ nemoviĝantaj bildoj aŭ por filmetoj.

en: The screenshot does not have a caption text. Consider adding one.
eo: Titolo mankas al la ekrankopio. Konsideru aldoni ĝin.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The screenshot video does not specify which video codec was used in a `codec` property.
eo: La ekrankopia filmeto ne specifas la uzitan kodadan metodon per atributo `codec`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The screenshot video does not specify which container format was used in a `container` property.
eo: La ekrankopia filmeto ne specifas la uzatan konteneran formon per atributo `container`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The selected video codec is not supported by AppStream and software centers may not be able to play the video. Only the AV1 and VP9 codecs are currently supported, using `av1` and `vp9` as values for the `codec` property.
eo: La elektita kodiga metodo ne estas subtenata de AppStream, kaj programvendejoj eble ne povos ludi la filmeton. Nur la kodadaj metodoj AV1 kaj VP9 estas nuntempe subtenataj, responde al la valoroj `av1` kaj` vp9` de la atributo `codec`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The selected video container format is not supported by AppStream and software centers may not be able to play the video. Only the WebM and Matroska video containers are currently supported, using `webm` and `mkv` as values for the `container` property.
eo: La elektita kontenera formo ne estas subtenata de AppStream, kaj programvendejoj eble ne povos ludi la filmeton. Nur la konteneraj formoj WebM kaj Matroska estas nuntempe subtenataj, responde al la valoroj `webm` kaj `mkv` de la atributo `container`.

en: For videos, only the WebM and Matroska (.mkv) container formats are currently supported. The file extension of the referenced video does not belong to either of these formats.
eo: Por filmetoj, nur la konteneraj formoj WebM kaj Matroska (.mkv) estas nuntempe subtenataj. La dosiersufikso de la referencita filmeto ne indikas unu el la subtenataj konteneraj formoj.

en: The default screenshot of a software component must not be a video. Use a static image as default screenshot and set the video as a secondary screenshot.
eo: La apriora ekrankopio de programa komponanto devas esti ne filmeto. Uzu nemoviĝantana bildon kiel aprioran ekrankopion kaj agordu la filmeton kiel kroman ekrankopion.

en: Found an unknown tag in a requires/recommends group. This is likely an error, because a component relation of this type is unknown.
eo: Troviĝis nekonata elemento en grupo `requires` aŭ `recommends`. Jen verŝajna eraro, ĉar tiutipa rilato inter komponantoj estas nekonata.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: A `requires` or `recommends` item requires a value to denote a valid relation.
eo: `requires`- aŭ `recommends`-ero postulas valoron por indiki validan rilaton.

note: TRANSLATORS: `version` is an AppStream XML property. Please do not translate it.
en: Found `version` property on required/recommended item of a type that should not have or require a version.
eo: Troviĝis atributo `version` ĉe postulata/rekomendata ero de tipo, kiu ne havu version.

note: TRANSLATORS: `version` and `compare` are AppStream XML properties. Please do not translate them.
en: Found `version` property on this required/recommended item, but not `compare` property. It is recommended to explicitly define a comparison operation.
eo: Troviĝis atributo `version`, sed ne atributo `compare`, ĉe postulata/rekomendata ero. Rekomendiĝas eksplici komparan operacion.

note: TRANSLATORS: `eq/ne/lt/gt/le/ge` are AppStream XML values. Please do not translate them.
en: Invalid comparison operation on relation item. Only one of `eq/ne/lt/gt/le/ge` is permitted.
eo: Nevalida kompara operacio pri ero de rilato. Nur validas `eq`, `ne`, `lt`, `gt`, `le` kaj `ge`.

en: The relation item has a comparison operation set, but does not support any comparisons.
eo: La ero de rilato havas agorditan komparan operacion, sed ne subtenas ajnajn komparojn.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Found a memory size relation in a `requires` tag. This means users will not be able to even install the component without having enough RAM. This is usually not intended and you want to use `memory` in the `recommends` tag instead.
eo: Troviĝis rilato pri kvanto de memoro en elemento `require`. Tio signifas, ke uzantoj ne povos eĉ instali la komponanton sen sufiĉe da memoro. Tio estas ordinare ne intencita, kaj vi verŝajne volas uzi `memory` en la elemento` recommends` anstataŭe.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Found a user input control relation in a `requires` tag. This means users will not be able to even install the component without having the defined input control available on the system. This is usually not intended and you want to use `control` in the `recommends` tag instead.
eo: Troviĝis rilato pri eniga metodo en elemento `require`. Tio signifas, ke uzantoj ne povos eĉ instali la komponanton sen la specifita eniga metodo. Tio estas ordinare ne intencita, kaj vi verŝajne volas uzi `control` en la elemento` recommends` anstataŭe.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `control` item defines an unknown input method and is invalid. Check the specification for a list of permitted values.
eo: Ĉi tiu ero `control` difinas nekonatan enigan metodon kaj tial ne validas. Vidu la normon por listo de permesataj valoroj.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `side` property of this `display_length` item contains an invalid value. It must either be `shortest` or `longest`, or unset to imply `shortest` to make the item value refer to either the shortest or longest side of the display.
eo: Ĉi tiu atributo `size` de ĉi tiu ero `display_length` enhavas nevalidan valoron. Ĝi devas esti aŭ `shortest` aŭ `longest` aŭ malplena (por implici `shortest`), por ke la valoro indiku aŭ la plej mallongan aŭ la plej longan dimension de la ekrano.

en: The set component type is not a recognized, valid AppStream component type.
eo: La agordita tipo de komponanto ne estas valida tipo de komponanto laŭ AppStream.

en: The component has a priority value set. This is not allowed in metainfo files.
eo: La komponanto havas valoron de prioritato. Tio ne estas permesata en metainformaj dosieroj.

en: The component has a `merge` method defined. This is not allowed in metainfo files.
eo: La komponanto havas metodon `merge`. Tio ne estas permesata en metainformaj dosieroj.

en: The component is missing an ID (<id/> tag).
eo: Mankas identigilo (elemento <id/>) en komponanto.

en: The component is missing a name (<name/> tag).
eo: Mankas nomo (elemento <name/>) en komponanto.

en: The component is missing a summary (<summary/> tag).
eo: Mankas resumo (elemento <summary/>) en komponanto.

en: The <id/> tag still contains a `type` property, probably from an old conversion to the recent metainfo format.
eo: La elemento <id/> ankoraŭ enhavas atributon `type`, probable pro malnova konverto al la nuna metainforma normo.

en: The `pkgname` tag appears multiple times. You should evaluate creating a metapackage containing the metainfo and .desktop files in order to avoid defining multiple package names per component.
eo: Ĉeestas pluraj elementoj `pkgname`. Konsideru metapakon enhavantan la metainformajn kaj .desktop-dosierojn por eviti difini plurajn paknomojn por komponanto.

en: The component name should (likely) not end with a dot (`.`).
eo: La nomo de komponanto (probable) ne finiĝu per punkto (`.`).

en: The component summary should not end with a dot (`.`).
eo: La resumo de komponanto ne finiĝu per punkto (`.`).

en: The component summary must not contain tabs or linebreaks.
eo: La resumo de komponanto devas ne enhavi tabeligon aŭ linifinon.

en: The summary must not contain any URL. Use the `<url/>` tags for links.
eo: La resumo devas enhavi neniun retpaĝan adreson. Uzu la elementon `<url/>` por hiperligoj.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Icons of type `stock` or `cached` must not contain an URL, a full or an relative path to the icon. Only file basenames or stock names are allowed.
eo: Ikonoj de tipo `stock` aŭ `cached` devas ne enhavi URL aŭ absolutan aŭ relativan dosierindikon al la ikono. Nur dosieraj baznomoj aŭ stokaj nomoj estas permesataj.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Icons of type `remote` must contain an URL to the referenced icon.
eo: Ikono de tipo `remote` devas enhavi retan adreson de la referencita ikono.

en: Unable to reach remote icon at the given web location - does it exist?
eo: Ne eblas atingi la foran ikonon - ĉu ĝi ekzistas?

en: Consider using a secure (HTTPS) URL for the remote icon link.
eo: Konsideru uzi sekuran adreson (HTTPS) por ĉi tiu fora ikono.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Metainfo files may only contain icons of type `stock` or `remote`, the set type is not allowed.
eo: Metainformaj dosieroj povas enhavi ikonojn nur de tipo `stock` aŭ `remote`; la agordita tipo estas malpermesata.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Invalid `type` property for this `url` tag. URLs of this type are not known in the AppStream specification.
eo: Tipo de ĉi tiu elemento `url` ne validas. Tiutipa reta adreso ne validas laŭ la normo AppStream.

en: Unable to reach remote location that this URL references - does it exist?
eo: Ne eblas atingi la retpaĝan adreson - ĉu ĝi ekzistas?

en: Consider using a secure (HTTPS) URL for this web link.
eo: Konsideru uzi sekuran adreson (HTTPS) por ĉi tiu hiperligo.

en: A web URL was expected for this value.
eo: Ĉi tiu valoro estu retpaĝa adreso.

en: This web link uses the FTP protocol. Consider switching to HTTP(S) instead.
eo: Ĉi tiu hiperligo uzas la protokolon FTP. Konsideru la protokolon HTTP(S) anstataŭe.

en: The set value is not an identifier for a desktop environment as registered with Freedesktop.org.
eo: La agordita valoro ne estas identigilo de fenestrilo registrita ĉe Freedesktop.org.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `launchable` tag has an unknown type and can not be used.
eo: Ĉi tiu `launchable`-elemento havas nekonatan tipon kaj tial ne estas uzebla.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `bundle` tag has an unknown type and can not be used.
eo: Ĉi tiu `bundle`-elemento havas nekonatan tipon kaj tial ne estas uzebla.

en: This tag is a GNOME-specific extension to AppStream and not part of the official specification. Do not expect it to work in all implementations and in all software centers.
eo: Ĉi tiu elemento estas GNOME-specifa etendaĵo de AppStream kaj ne estas parto de la oficiala normo. Ne atendu, ke ĝi funkcios en ĉiuj bibliotekoj kaj en ĉiuj programvendejoj.

en: Found invalid tag. Non-standard tags should be prefixed with `x-`. AppStream also provides the <custom/> tag to add arbitrary custom data to metainfo files. This tag is read by AppStream libraries and may be useful instead of defining new custom toplevel or `x-`-prefixed tags if you just want to add custom data to a metainfo file.
eo: Trovita nevalida element. Nenormaj elemento havu la prefikson `x-`. AppStream ankaŭ disponebligas la elementon <custom/> por aldoni aliajn datenojn al metainformaja dosieroj. Ĉi tiu elemento estas legebla per bibliotekoj de AppStream kaj eble utilos anstataŭ novaj supranivelaj aŭ `x-`-prefiksaj elementoj, se vi simple volas aldoni aliajn datenojn al metainforma dosiero.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The essential tag `metadata_license` is missing. A license for the metadata itself always has to be defined.
eo: Mankas la deviga elemento `metadata_license`. Permesilo de metadatenoj devas esti difinita.

en: The component is missing a long description. Components of this type must have a long description.
eo: Mankas longa priskribo de la komponanto. Tia komponanto devas havi longan priskribon.

en: It would be useful to add a long description to this font to present it better to users.
eo: Al uzantoj utilos aldoni longan priskribon al ĉi tiu tiparo.

en: It is recommended to add a long description to this component to present it better to users.
eo: Al uzantoj utilos aldoni longan priskribon al ĉi tiu komponanto.

en: This generic component is missing a long description. It may be useful to add one.
eo: Al ĉi tiu ĝenerala komponanto mankas longa priskribo. Utilos aldoni ĝin.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Type `console-application` component, but no information about binaries in $PATH was provided via a `provides/binary` tag.
eo: En komponanto de tipo `console-application`, neniuj informoj pri ruleblaĵoj en $PATH estis donitaj per elemento`provides/binary`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `web-application` component is missing a `launchable` tag of type `url`.
eo: En ĉi tiu `web-application`-komponanto mankas elemento `launchable` de tipo `url`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `web-application` component is missing a `icon` tag to specify a valid icon.
eo: En ĉi tiu `web-application`-komponanto mankas elemento `icon` specifanta validan ikonon.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `web-application` component is missing categorizations. A `categories` block is likely missing.
eo: Pri ĉi tiu komponanto de tipo `web-application`, mankas kategorioj. Verŝajne, elemento `categories` estas bezonata.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Type `font` component, but no font information was provided via a `provides/font` tag.
eo: En komponanto de tipo `font`, mankas tiparaj informoj disponigendaj per elemento `provides/font`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Type `driver` component, but no modalias information was provided via a `provides/modalias` tag.
eo: En komponanto de tipo `driver`, mankas informoj pri modula alinomo disponigendaj per elemento `provides/modalias`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: An `extends` tag is specified, but the component is not of type `addon`, `localization` or `repository`.
eo: Elemento `extends` ĉeestas en komponanto, kies tipo ne estas `addon`, `localization`, aŭ `repository`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The component is an addon, but no `extends` tag was specified.
eo: En komponanto de tipo `addon`, mankas elemento `extends`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `localization` component is missing an `extends` tag, to specify the components it adds localization to.
eo: En komponanto de tipo `localization`, mankas elemento `extends` specifanta tradukitajn komponantojn.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `localization` component does not define any languages this localization is for.
eo: Ĉi tiu komponanto `localization` ne difinas tiujn lingvojn, en kiujn ĉi tiu komponanto tradukas.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `service` component is missing a `launchable` tag of type `service`.
eo: En ĉi tiu `service`-komponanto mankas elemento `launchable` de tipo `service`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Suggestions of any type other than `upstream` are not allowed in metainfo files.
eo: Sugestoj de tipo alia ol `upstream` estas malpermesataj en metainformaj dosieroj.

en: The category name is not valid. Refer to the XDG Menu Specification for a list of valid category names.
eo: La nomo de kategorio ne validas. Konsultu la Menu-Normon de XDG por listo de validaj nomoj de kategorioj.

en: The screenshot caption is too long (should be <= 100 characters)
eo: La titolo de ekrankopio estas tro longa (ĝi estu maksimume 100 signoj)

en: Unable to read file.
eo: Malsukcesis legi dosieron.

en: The XML of this file is malformed.
eo: La XML-dosiero estas misformita.

en: This XML document has an unknown root tag. Maybe this file is not a metainfo document?
eo: Jen XML-dokumento de nekonata radika elemento. Ĉu jena dosiero ne estas metainforma dokumento?

en: The metainfo filename does not match the component ID.
eo: La nomo de la metainforma dosiero ne kongruas kun la identigilo de la komponanto.

en: This component metadata refers to a non-existing .desktop file.
eo: Ĉi tiu metadateno pri komponanto mencias neekzistantan .desktop-dosieron.

en: No AppStream metadata was found in this directory or directory tree.
eo: Neniuj AppStream-metadatenoj troviĝis en ĉi tiu dosierujo aŭ subdosierujoj.

note: pedantic because not everything which has metadata is an application
en: No XDG applications directory found.
eo: Ne troviĝis programa dosierujo laŭ XDG.

en: The metainfo file is stored in a legacy path. Please place it in `/usr/share/metainfo/`.
eo: La metainforma dosiero estas en evitinda dosierujo. Bonvolu meti ĝin en `/usr/share/metainfo/`.

en: The metainfo file specifies multiple components. This is not allowed.
eo: La metainforma dosiero specifas plurajn komponantojn. Tio estas malpermesata.

en: The releases are not sorted in a latest to oldest version order. This is required as some tools will assume that the latest version is always at the top. Sorting releases also increases overall readability of the metainfo file.
eo: La eldonoj ne estas ordigitaj ekde la plej nova ĝis la plej malnova. Tia ordigo necesas, ĉar iuj iloj supozos, ke la plej nova versio ĉiam estas la unue menciita. Ordigo de eldonoj ankaŭ faciligas legadon de la metainforma dosiero.

en: The value set as release urgency is not a known urgency value.
eo: La agordita valoro de eldona urĝeco estas nekonata valoro de urĝeco.

en: The value set as release type is invalid.
eo: La tipo de eldono ne validas.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The release is missing the `version` property.
eo: La atributo `version` mankas pri la eldono.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The value set as artifact type is invalid. Must be either `source` or `binary`.
eo: La tipo de artefakto ne validas. Ĝi devas esti aŭ `source` aŭ `binary`.

en: The value set as artifact bundle type is invalid.
eo: La tipo de artefakta fasko ne validas.

en: The platform triplet for this release is invalid. It must be in the form of `architecture-oskernel-osenv` - refer to the AppStream documentation or information on normalized GNU triplets for more information and valid fields.
eo: La platforma triopo de ĉi tiu eldono ne validas. Ĝi devas esti laŭ la formo "arkitekturo-kerno-medio" - konsultu la dokumentaron de AppStream pri normaligitaj GNU-triopopj por pli da informoj pri validaj kampoj.

en: The selected checksumming algorithm is unsupported or unknown.
eo: La elektita kontrolsuma algoritmo estas nesubtenata aŭ nekonata.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The size type is unknown. Must be `download` or `installed`.
eo: La tipo de grando ne validas. Ĝi devas esti aŭ `download` aŭ `installed`.

en: The artifact filename must be a file basename, not a (relative or absolute) path.
eo: La artefakta dosiernomo devas esti dosiera baznomo, ne (relativa aŭ absoluta) dosierindiko.

en: The value set as release issue type is invalid.
eo: La tipo de eldona problemo ne validas.

en: The issue is tagged at security vulnerability with a CVE number, but its value does not look like a valid CVE identifier.
eo: La problemo estas markita kiel sekureca vundebleco kun CVE-numero, sed ĝia valoro ne aspektas kiel valida CVE-numero.

en: The AppStream specification requires a complete, ISO 8601 date string with at least day-granularity to denote dates. Please ensure the date string is valid.
eo: La normo AppStream postulas kompletan datan signoĉenon laŭ ISO 8601 kun almenaŭ taga precizeco por indiki datojn. Bonvolu certigi, ke la data signoĉeno validas.

en: This component extends, provides, requires or recommends itself, which is certainly not intended and may confuse users or machines dealing with this metadata.
eo: Ĉi tiu komponanto etendas, disponigas, postulas aŭ rekomendas sin, kio certe estas senintenca kaj povas konfuzi uzantojn aŭ maŝinojn traktantajn tiajn metadatenojn.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: Licenses for `runtime` components are usually too complex to reflect them in a simple SPDX expression. Consider using a `LicenseRef` and a web URL as value for this component's `project_license`. E.g. `LicenseRef-free=https://example.com/licenses.html`
eo: Permesiloj de komponantoj de tipo `runtime` estas ofte tro komplikaj por simpla SPDX-esprimo. Konsideru uzi `LicenseRef` kun retpaĝa adreso kiel valoro de la `project_license` de ĉi tiu komponanto: ekz. `LicenseRef-free=https://example.com/licenses.html`

en: Since a `runtime` component is comprised of multiple other software components, their component-IDs may be listed in a `<provides/>` section for this runtime.
eo: Ĉar komponanto de tipo `runtime` konsistas el multaj aliaj programaj komponantoj, iliaj identigiloj povas esti listigitaj en sekcio `<provides/>` de ĉi tiu komponanto.

en: The type of the item that the component provides is not known to AppStream.
eo: La tipo de la ero disponebligita de la komponanto estas nekonata laŭ AppStream.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: The toplevel `mimetypes` tag is deprecated. Please use `mediatype` tags in a `provides` block instead to indicate that your software provides a media handler for the given types.
eo: La supranivela elemento `mimetypes` estas evitinda. Bonvolu uzi elementojn `mediatype` en bloko `provides` por indiki, ke via programo disponebligas pritraktilon de specifitaj aŭdvidaĵaj tipoj.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This `tag` is missing a `namespace` attribute.
eo: En la elemento `tag` mankas la atributo `namespace`.

note: TRANSLATORS: Please do not translate AppStream tag and property names (in backticks).
en: This tag or its namespace contains invalid characters. Only lower-cased ASCII letters, numbers, dots, hyphens and underscores are permitted.
eo: La identigilo de la komponanto enhavas nevalidan signon. Nur minusklaj Askiaj literoj, ciferoj, punktoj, dividstrekoj kaj substrekoj estas permesataj.

en: The type of this color is not valid.
eo: Jen nevalida tipo de koloro.

en: This color is not a valid HTML color code.
eo: Jen nevalida HTML-kolorkodo.

en: The emitted issue tag is unknown in the tag registry of AppStream. This is a bug in the validator itself, please report this issue in our bugtracker.
eo: La produktita elemento issue estas nekonata en la registro de AppStream. Jen cimo de la validigilo mem; bonvolu raporti ĉi tiun problemon ĉe nia cimspuradilo.

en: URL format is invalid.
eo: La URL ne validas.

note: TRANSLATORS: An invalid XML element was found, "Found" refers to the tag name found, "Allowed" to the permitted name. TRANSLATORS: An invalid XML element was found, "Found" refers to the tag name found, "Allowed" to the permitted names.
en: Found: %s - Allowed: %s
eo: Troviĝis: %s - Permesata: %s

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --verbose TRANSLATORS: ascompose flag description for: --verbose
en: Show extra debugging information.
eo: Montri pliaj informojn por erarserĉado.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --no-color TRANSLATORS: ascompose flag description for: --no-color
en: Don't show colored output.
eo: Ne eligi kolore.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --version TRANSLATORS: ascompose flag description for: --version
en: Show the program version.
eo: Montri la version de la programo.

note: TRANSLATORS: ascompose flag description for: --no-net
en: Do not use the network at all, not even for URL validity checks.
eo: Tute ne uzi la reton, eĉ ne por kontroli la validecon de retpaĝaj adresoj.

note: TRANSLATORS: ascompose flag description for: --origin
en: Set the origin name
eo: Agordi la nomon de la origino

note: TRANSLATORS: Error message of appstream-compose
en: Failed to parse arguments
eo: Malsukcesis analizi argumentojn

note: TRANSLATORS: Output if appstreamcli --version is executed.
en: AppStream version: %s
eo: Versio de AppStream: %s

en: AppStream CLI tool version: %s
    AppStream library version: %s
eo: Versio de komandlinia ilprogramo de AppStream: %s
    Versio de biblioteko de AppStream: %s

en: Invalid value for `--print-report` option: %s
    Possible values are:
    `on-error` - only prints a short report if the run failed (default)
    `short` - generates an abridged report
    `full` - a detailed report will be printed
eo: Nevalida valoro por la opcio `--print-report`: %s
    Jen la validaj valoroj:
    `on-error` - nur montri mallongan raporton post eraro (implicite)
    `short` - montri mallongan raporton
    `full` - montri detalan raporton

en: Automatically selected '%s' as data output location.
eo: La loko por eligi datenojn estis aŭtomate agordita kiel «%s».

en: WARNING
eo: AVERTO

note: TRANSLATORS: Information about as-compose allowlist
en: Only accepting components: %s
eo: Nur akceptante la jenajn komponantojn: %s

note: TRANSLATORS: Information about as-compose allowlist
en: Only accepting component: %s
eo: Nur akceptante la komponanton %s

note: TRANSLATORS: Information about as-compose units to be processed
en: Processing directories:
eo: Traktante dosierujojn:

note: TRANSLATORS: Information about as-compose units to be processed
en: Processing directory:
eo: Traktante dosierujon:

note: TRANSLATORS: Error message
en: Can not process invalid directory
eo: Ne eblas trakti nevalidan dosierujon

note: TRANSLATORS: Information message
en: Composing metadata...
eo: Komponante metadatenojn…

note: TRANSLATORS: Error message
en: Failed to compose AppStream metadata
eo: Malsukcesis komponi AppStream-metadatenojn

note: TRANSLATORS: appstream-compose failed to include all data
en: Run failed, some data was ignored.
eo: Kompono malsukcesis; kelkaj datenoj estis ignoritaj.

en: Errors were raised during this compose run:
eo: Eraroj okazis dum ĉi tiu kompono:

note: TRANSLATORS: Information message
en: Success!
eo: Sukceso!

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --cachepath
en: Manually selected location of AppStream cache.
eo: Mane elektita loko de AppStream-kaŝmemoro.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --datapath
en: Manually selected location of AppStream metadata to scan.
eo: Mane elektita loko de skanotaj AppStream-metadatenoj.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --format
en: Default metadata format (valid values are 'xml' and 'yaml').
eo: Implicita metadatena formo (aŭ 'xml' aŭ 'yaml').

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --details
en: Print detailed output about found components.
eo: Montri detalojn pri trovitaj komponantoj.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --pedantic (used by the "validate" command)
en: Also show pedantic hints.
eo: Ankaŭ montri pedantajn sugestojn.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --explain (used by the "validate" command)
en: Print detailed explanation for found issues.
eo: Montri detalajn klarigojn pri trovitaj problemoj.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --no-net (used by the "validate" command)
en: Do not use network access.
eo: Ne atingi reton.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --format  when validating XML files
en: Format of the generated report (valid values are 'text' and 'yaml').
eo: Formo de la farota raporto (aŭ 'text' aŭ 'yaml').

note: TRANSLATORS: This is the header to the --help menu for subcommands
en: AppStream command-line interface
eo: Komandlinia interfaco al AppStream

en: '%s' command
eo: komando '%s'

note: TRANSLATORS: An unknown option was passed to appstreamcli.
en: Option '%s' is unknown.
eo: Opcio '%s' estas nekonata.

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eo: Rulu '%s --help' por plena listo de disponeblaj komandliniaj opcioj.

en: Run '%s --help' to see a list of available commands and options, and '%s %s --help' to see a list of options specific for this subcommand.
eo: Rulu '%s --help' por listo de disponeblaj komandoj kaja opcioj, kaj rulu '%s %s --help' por listo de opcioj specifaj de ĉi tiu subkomando.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --force
en: Enforce a cache refresh.
eo: Devigi reŝargon de kaŝmemoro.

en: No license, license expression or license exception string was provided.
eo: Mankas permesilo, permesila esprimo aŭ permesila escepto.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --user (part of the "put" subcommand)
en: Install the file for the current user, instead of globally.
eo: Instali la dosieron nur por la aktuala uzanto, anstataŭ por ĉiuj uzantoj.

en: You need to provide at least two version numbers to compare as parameters.
eo: Vi devas doni almenaŭ du komparotajn versiojn kiel parametrojn.

note: * TRANSLATORS: The user tried to compare version numbers, but the comparison operator (greater-then, equal, etc.) was invalid.
en: Unknown compare relation '%s'. Valid values are:
eo: Nekonata kompara rilato '%s'. Jen validaj valoroj:

en: Too many parameters: Need two version numbers or version numbers and a comparison operator.
eo: Tro da parametroj: Postuliĝas aŭ du versinumerojn, aŭ versinumerojn kune kun kompara operatoro.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --from-desktop (part of the new-template subcommand)
en: Use the given .desktop file to fill in the basic values of the metainfo file.
eo: Uzi la donitan .desktop-dosieron por plenigi la bazajn valorojn de la metainforma dosiero.

en: This command takes optional TYPE and FILE positional arguments, FILE being a file to write to (or "-" for standard output).
eo: Ĉi tiu komando prenas nedevigajn poziciajn argumentojn TIPO kaj DOSIERO; DOSIERO estas surskribota dosiero (aŭ "-" por ĉefeligujo).

en: The TYPE must be a valid component-type, such as: %s
eo: La TIPO devas esti valida tipo de komponanto, ekz. %s

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --exec (part of the make-desktop-file subcommand)
en: Use the specified line for the 'Exec=' key of the desktop-entry file.
eo: Uzi la specifitan linion por la ŝlosilo 'Exec =' de la dosiero desktop-entry.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --limit as part of the news-to-metainfo command
en: Limit the number of release entries that end up in the metainfo file (<= 0 for unlimited).
eo: Limigi la nombron de eldonoj, kiuj menciiĝos en la metainforma dosiero (nepozitiva valoro: senlimigi).

note: TRANSLATORS: Unexpected number of parameters on the command-line
en: Invalid number of parameters
eo: Nevalida nombro da parametroj

note: TRANSLATORS: this is a (usually shorter) command alias, shown after the command summary text
en: (Alias: '%s')
eo: (Alinomo: '%s')

note: these are commands we can use with appstreamcli
en: Subcommands:
eo: Subkomandoj:

en: You can find information about subcommand-specific options by passing "--help" to the subcommand.
eo: Vi povas informiĝi pri subkomandaj opcioj per la opcio "--help" kune kun subkomando.

en: Command '%s' is unknown. Run '%s --help' for a list of available commands.
eo: Komando '%s' estas nekonata. Rulu '%s --help' por listo de disponeblaj komandoj.

note: TRANSLATORS: ascli flag description for: --profile
en: Enable profiling
eo: Ŝalti profiladon

note: TRANSLATORS: `appstreamcli search` command description.
en: Search the component database.
eo: Serĉi la datenbankon de komponantoj.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli get` command description.
en: Get information about a component by its ID.
eo: Akiri informojn pri komponanto per ĝia identigilo.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli what-provides` command description.
en: Get components which provide the given item. Needs an item type (e.g. lib, bin, python3, …) and item value as parameter.
eo: Akiri tiujn komponantojn, kiuj disponebligas la specifitan eron. Tio postulas eran tipon (ekz. lib, bin, python3, …) kaj eran valoron kiel parametrojn.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli dump` command description.
en: Dump raw XML metadata for a component matching the ID.
eo: Deponi krudajn XML-metadatenojn de komponanto de kongrua identigilo.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli refresh-cache` command description.
en: Rebuild the component metadata cache.
eo: Reŝargi la kaŝmemoron de metadatenoj pri komponantoj.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli validate` command description.
en: Validate AppStream XML files for issues.
eo: Validigi XML-dosierojn de AppStream pri problemoj.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli validate-tree` command description.
en: Validate an installed file-tree of an application for valid metadata.
eo: Validigi instalitan dosierarbon de programo pri valideco de metadatenoj.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli install` command description.
en: Install software matching the component-ID.
eo: Instali programon per identigilo de komponanto.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli remove` command description.
en: Remove software matching the component-ID.
eo: Malinstali programon per identigilo de komponanto.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli status` command description.
en: Display status information about available AppStream metadata.
eo: Montri informojn pri la stato de haveblaj AppStream-metadatenoj.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli put` command description.
en: Install a metadata file into the right location.
eo: Instali metadatenan dosieron en la ĝustan lokon.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli vercmp` command description.
en: Compare two version numbers.
eo: Kompari du versiajn numerojn.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli new-template` command description.
en: Create a template for a metainfo file (to be filled out by the upstream project).
eo: Krei ŝablonon de metainforma dosiero (kompletigota de la programistoj).

note: TRANSLATORS: `appstreamcli make-desktop-file` command description.
en: Create a desktop-entry file from a metainfo file.
eo: Krei dosieron desktop-entry laŭ metainforma dosiero.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli news-to-metainfo` command description.
en: Convert a YAML or text NEWS file into metainfo releases.
eo: Konverti YAML- aŭ tekstan NEWS-dosieron en metainformajn eldonojn.

note: TRANSLATORS: `appstreamcli metainfo-to-news` command description.
en: Write NEWS text or YAML file with information from a metainfo file.
eo: Skribi tekstan aŭ YAML-dosieron NEWS per informoj de metainforma dosiero.

note: TRANSLATORS: ascli has been run without command.
en: You need to specify a command.
eo: Vi devas specifi komandon.

en: A metadata source group with the name '%s' does not exist!
eo: Ne ekzistas metadatena fontogrupo de la nomo «%s»!

en: You might need superuser permissions to perform this action.
eo: Vi eble bezonas rajtojn de ĉefuzanto por fari tion.

note: TRANSLATORS: Updating the metadata cache succeeded
en: Metadata cache was updated successfully.
eo: Sukcesis ĝisdatigo de metadatena kaŝmemoro.

note: TRANSLATORS: Metadata cache was not updated, likely because it was recent enough
en: Metadata cache update is not necessary.
eo: Ne necesas ĝisdatigo de metadatena kaŝmemoro.

note: TRANSLATORS: An AppStream component-id is missing in the command-line arguments TRANSLATORS: ascli was told to find a software component by its ID, but no component-id was specified.
en: You need to specify a component-ID.
eo: Vi devas specifi identigilon de komponanto.

en: Unable to find component with ID '%s'!
eo: Ne troviĝis komponanto de identigilo '%s'!

en: You need to specify a term to search for.
eo: Vi devas specifi serĉotan terminon.

note: TRANSLATORS: We got no full-text search results
en: No component matching '%s' found.
eo: Ne troviĝis komponanto kongrua kun %s.

en: No value for the item to search for was defined.
eo: Difiniĝis neniu serĉota valoro.

en: Invalid type for provided item selected. Valid values are:
eo: Tipo de provizita ero ne validas. Jen validaj tipoj:

en: Could not find component providing '%s::%s'.
eo: Ne troviĝis komponanto provizanta '%s::%s'.

en: You need to specify a metadata file.
eo: Vi devas specifi metadatenan dosieron.

en: Unable to install metadata file: %s
eo: Malsukcesis instali metadatenan dosieron: %s

en: You need to specify an input and output file.
eo: Vi devas specifi enigan kaj eligan dosierojn.

en: Metadata file '%s' does not exist.
eo: Ne ekzistas metadatena dosiero '%s'.

en: Unable to convert file: Could not determine output format, please set it explicitly using '--format='.
eo: Ne eblas konverti dosieron: Ne eblas determini eligan formon; bonvolu eksplici ĝin per '--format='.

en: You need to give an AppStream software component type to generate a template. Possible values are:
eo: Vi devas specifi tipon de programa komponanto laŭ AppStream por fari ŝablonon. Jen eblaj tipoj:

note: TRANSLATORS: The user tried to create a new template, but supplied a wrong component-type string
en: The software component type '%s' is not valid in AppStream. Possible values are:
eo: La tipo de programa komponanto '%s' ne validas laŭ AppStream. Jen validaj tipoj:

en: The .desktop file '%s' does not exist.
eo: La .desktop-dosiero '%s' ne ekzistas.

en: Unable to read the .desktop file: %s
eo: Malsukcesis legi la .desktop-dosieron: %s

en: Unable to build the template metainfo file: %s
eo: Malsukcesis konstrui ŝablonon de metainforma dosiero: %s

en: Unable to save the template metainfo file: %s
eo: Malsukcesis konservi ŝablonon de metainforma dosiero: %s

en: ERROR
eo: ERARO

en: Metainfo file '%s' does not exist.
eo: Ne ekzistas metainforma dosiero '%s'.

en: Requirements:
eo: Postuloj:

en: Recommendations:
eo: Rekomendoj:

en: Supported:
eo: Subtenata:

note: TRANSLATORS: This represents a computer chassis type.
en: Desktop
eo: Labortabla komputilo

note: TRANSLATORS: This represents a computer chassis type.
en: Laptop
eo: Tekkomputilo

note: TRANSLATORS: This represents a computer chassis type.
en: Server
eo: Servilo

note: TRANSLATORS: This represents a computer chassis type.
en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Incompatible
eo: Nekongrua

en: Compatible
eo: Kongrua

note: TRANSLATORS: In the status report of ascli: Header
en: AppStream Status:
eo: Stato de AppStream:

en: Version: %s
eo: Versio: %s

note: TRANSLATORS: In the status report of ascli: Refers to the metadata shipped by distributions
en: OS metadata sources:
eo: Mastrumasistemaj metadatenaj fontoj:

note: TRANSLATORS: In ascli status, the OS had no metadata (which may be a bug)
en: No OS metadata found. This is unusual.
eo: Neniu mastrumasistema metadateno troviĝis. Tio estas stranga.

note: TRANSLATORS: In the status report of ascli: Refers to the metadata that isn't shipped by the OS (e.g. Flatpak)
en: Other metadata sources:
eo: Aliaj metadatenaj fontoj:

note: TRANSLATORS: In ascli status, no additional metadata sources have been found
en: No metadata.
eo: Neniu metadateno.

note: TRANSLATORS: Status summary in ascli
en: Summary:
eo: Resumo:

en: We have information on %i software components.
eo: Ni havas informojn pri %i programaj komponantoj.

en: Error while loading the metadata pool: %s
eo: Eraro pri ŝargado de metadatenoj: %s

en: You need to specify a metainfo file as input.
eo: Vi devas specifi metainforman dosieron kiel enigon.

en: You need to specify a desktop-entry file to create or augment as output.
eo: Vi devas specifi kreotan aŭ modifotan dosieron desktop-entry kiel eligon.

en: Augmenting existing desktop-entry file '%s' with data from '%s'.
eo: Modifante ekzistantan dosieron desktop-entry '%s' per datenoj de '%s'.

en: Unable to load existing desktop-entry file template: %s
eo: Malsukcesis ŝargi ekzistantan ŝablonon de dosiero desktop-entry: %s

en: Creating new desktop-entry file '%s' using data from '%s'
eo: Kreante novan dosieron desktop-entry '%s' per datenoj de '%s'

en: No stock icon name was provided in the metainfo file. Can not continue.
eo: Neniu nomo de stoka ikono estis donita en la metainforma dosiero. Ne eblas daŭrigi.

en: No provided binary specified in metainfo file, and no exec command specified via '--exec'. Can not create 'Exec=' key.
eo: Neniu disponigita ruleblaĵo estas specifita de la metainforma dosiero, nek rulota komando per '--exec'. Ne eblas krei ŝlosilon 'Exec='.

en: Unable to save desktop entry file: %s
eo: Malsukcesis konservi dosieron desktop-entry: %s

en: You need to specify a NEWS file as input.
eo: Vi devas specifi NEWS-dosieron kiel enigon.

en: You need to specify a metainfo file to augment, or '-' to print to stdout.
eo: Vi devas specifi modifotan metainformana dosieron aŭ '-' por eligi al ĉefeligujo.

en: No output filename specified, modifying metainfo file directly.
eo: Ne specifiĝis eliga dosiernomo; tial rekte modifante metainforman dosieron.

en: You need to specify a NEWS file as output, or '-' to print to stdout.
eo: Vi devas specifi NEWS-dosieron kiel eligon aŭ '-' por eligi al ĉefeligujo.

en: You need to specify a NEWS format to write the output in.
eo: Vi devas specifi formon de skribota NEWS-dosiero.

en: Operating System Details
eo: Detaloj pri mastruma sistemo

en: Unable to find operating system component '%s'!
eo: Ne troviĝis komponanto '%s' de mastruma sistemo!

en: ID
eo: Identigilo

en: Name
eo: Nomo

en: Summary
eo: Resumo

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

note: developer name
en: Developer
eo: Programisto

en: Description
eo: Priskribo

en: Kernel
eo: Kerno

en: Version
eo: Versio

en: Hardware
eo: Aparato

en: Physical Memory
eo: Fizika memoro

en: unknown
eo: nekonata

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: No suitable package manager CLI found. Please make sure that e.g. "pkcon" (part of PackageKit) is available.
eo: Troviĝis neniu taŭga komandlinia pakadministrilo. Bonvolu certigi, ke ekz. "pkcon" (parto de PackageKit) disponeblas.

en: Unable to spawn package manager: %s
eo: Ne eblas lanĉi pakadministrilon: %s

en: Flatpak was not found! Please install it to continue.
eo: Flatpak ne troviĝis! Bonvolu instali ĝin por daŭrigi.

en: Unable to spawn Flatpak process: %s
eo: Ne eblas lanĉi procezon de Flatpak: %s

en: Please enter the number of the component to remove:
eo: Bonvolu tajpi la numeron de malinstalota komponanto:

en: Please enter the number of the component to install:
eo: Bonvolu tajpi la numeron de instalota komponanto:

en: Component '%s' has no installation candidate.
eo: Neniu instalebla kandidato ekzistas por komponanto '%s'.

en: File '%s' does not exist.
eo: Ne ekzistas dosiero '%s'.

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "error"-type hints
en: errors: %lu
eo: eraroj: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "warning"-type hints
en: warnings: %lu
eo: avertoj: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "info"-type hints
en: infos: %lu
eo: informoj: %lu

note: TRANSLATORS: Used for small issue-statistics in appstreamcli-validate, shows amount of "pedantic"-type hints
en: pedantic: %lu
eo: pedantaĵoj: %lu

en: You need to specify at least one file to validate!
eo: Vi devas specifi almenaŭ unu validigotan dosieron!

en: Validation was successful.
eo: Validigo sukcesis.

en: Validation was successful: %s
eo: Validigo sukcesis: %s

en: Validation failed: %s
eo: Validigo malsukcesis: %s

en: The validator can not create reports in the '%s' format. You may select 'yaml' or 'text' instead.
eo: La validigilo ne povas krei raportojn de la formo '%s'. Bonvolu elekti aŭ la formon 'yaml' aŭ la formon 'text'.

en: You need to specify a root directory to start validation!
eo: Vi devas specifi radikan dosierujon por ekvalidigi!

note: TRANSLATORS: A plain license ID (used as value in a key-value pair, like "Type: license")
en: license
eo: permesilo

note: TRANSLATORS: A license exception (used as value in a key-value pair, like "Type: exception")
en: license exception
eo: permesila escepto

note: TRANSLATORS: A complex license expression (used as value in a key-value pair, like "Type: exception")
en: license expression
eo: permesila esprimo

note: TRANSLATORS: An invalid license (used as value in a key-value pair, like "Type: invalid")
en: invalid
eo: nevalida

note: TRANSLATORS: The license string type (single license, expression, exception, invalid)
en: License Type
eo: Tipo de permesilo

note: TRANSLATORS: Canonical identifier of a software license
en: Canonical ID
eo: Kanona Identigilo

note: TRANSLATORS: Whether a license is suitable for AppStream metadata
en: Suitable for AppStream metadata
eo: Taŭga por AppStream-metadatenoj

note: TRANSLATORS: Whether a license considered suitable for Free and Open Source software
en: Free and Open Source
eo: Libera kaj malfermitkoda

note: TRANSLATORS: Software license URL
en: URL
eo: Retpaĝo

en: Identifier
eo: Identigilo

en: Internal ID
eo: Interna Identigilo

en: Package
eo: Pako

en: Bundle
eo: Fasko

en: Icon
eo: Ikono

en: Extends
eo: Etendas

en: Default Screenshot URL
eo: Apriora adreso de ekrankopio

en: Project Group
eo: Grupo de Projekto

note: license
en: License
eo: Permesilo

en: Categories
eo: Kategorioj

en: Compulsory for
eo: Deviga por

note: TRANSLATORS: Other software or interfaces that this software component provides
en: Provided Items
eo: Provizitaj Eroj

en: Please enter a number from 1 to %i:
eo: Bonvolu tajpi nombron inter 1 kaj %i:
