kwin - en to ku translation catalogue (70 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
ku: Pace

en: KWin helper utility
ku: KWin servîsa alîkarî

en: KDE window manager
ku: Gerînendeyê Paceyan yê KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
ku: Jor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
ku: Jêr

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
ku: &Bicihkirina Sernavê

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
ku: Navîn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
ku: Heke kêleka paceyê di rengê darika sernavê de bê nexşe kirin, vê bijare yê hilbijêre. Wekî din, ev di rengê rûerdê de bê nexşe kirin.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
ku: Heke hûn dixwazin bişkojk ronak be dema mişk bê ser de û dema mişk ser de dûr bikeve dîsa tarî be, vê bijare yê hilbijêrin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
ku: Bişkojkan zindî bike

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
ku: Wekî heyî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
ku: Mezinahî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
ku: &Firehî:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
ku:  mçir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
ku: Nivîsar

en: Clear All Mouse Marks
ku: Hemû Nîşanekên Mişkê Paqij Bike

en: Clear Last Mouse Mark
ku: Nîşaneka Mişkê ya Dawî yê Paqij Bike

en: Clear Mouse Marks
ku: Nîşanekên Mişkê Paqij Bike

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
ku: Xuya kirin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
ku: &Reng:

en: Toggle Thumbnail for Current Window
ku: Ji bo Paceya Heyî Wêneyên Biçûk Veke/Bigire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
ku: Tarî

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
ku: Zelalî

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
ku: Paceyên Heyî Biguherîne (Sermasê Heyî)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
ku: Paceyên Heyî Biguherîne (Hemû Sermaseyan)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
ku: Kêmtir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
ku: Zêdetir

en: Walk Through Windows
ku: Pace yan Bigere

en: Walk Through Windows (Reverse)
ku: Pace yan Bigere (Çepkî)

en: &Move
ku: &Guhestin

en: Keep &Above Others
ku: Li &ser yên Din Bigire

en: Keep &Below Others
ku: Li &bin yên Din Bigire

en: &Fullscreen
ku: Dîmender &Tije

en: Ma&ximize
ku: &Mezintirîn

en: Mi&nimize
ku: &Biçûktirîn

en: &Close
ku: &Dadan

en: &All Desktops
ku: &Hemû Sermaseyan

en: Window Operations Menu
ku: Pêşeka Xebatên Paceyê

en: Close Window
ku: Paceyê Dade

en: Maximize Window
ku: Paceyê Mezintirîn bike

en: Maximize Window Vertically
ku: Paceyê Tîkane Mezintir Bike

en: Maximize Window Horizontally
ku: Paceyê Berwarî Mezintir Bike

en: Minimize Window
ku: Paceyê Kêmtirîn bike

en: Shade Window
ku: Pace ya bi Sî

en: Move Window
ku: Paceyê Bikişîne

en: Resize Window
ku: Mezinahiya paceyê biguherîne

en: Raise Window
ku: Paceyê bilindtir bike

en: Lower Window
ku: Paceyê Nizimtir bike

en: Toggle Window Raise/Lower
ku: Paceyê Bilindtir/Biçûktir Bike

en: Make Window Fullscreen
ku: Paceyê Bike Dîmender-Tijî

en: Keep Window Above Others
ku: Paceyê li Ser yên Din Bigire

en: Keep Window Below Others
ku: Paceyê li Bin yên Din Bigire

en: Setup Window Shortcut
ku: Kurterê yên Paceyê Veava Bike

en: Keep Window on All Desktops
ku: Paceyê di Hemû Sermaseyan de Bigire

en: Window to Next Desktop
ku: Paceyê bibe Sermase ya Pêş

en: Window to Previous Desktop
ku: Paceyê bibe Sermase ya Paş

en: Window One Desktop to the Right
ku: Paceyê bibe Sermase ya Rastê

en: Window One Desktop to the Left
ku: Paceyê bibe Sermase ya Çepê

en: Window One Desktop Up
ku: Paceyê bibe Sermase ya Jorê

en: Window One Desktop Down
ku: Paceyê bibe Sermase ya Jêrê

en: Switch to Next Screen
ku: Biçe Dîmena Pêş

en: Kill Window
ku: Paceyê Bikuje

en: Activate Window (%1)
ku: Paceyê (%1) Çalak bike

en: Desktop %1
ku: Sermaseya %1

en: Switch to Next Desktop
ku: Biçe Sermase ya Pêş

en: Switch to Previous Desktop
ku: Biçe Sermase ya Paş

en: Switch One Desktop to the Right
ku: Biçe Sermase ya Rastê

en: Switch One Desktop to the Left
ku: Biçe Sermase ya Çepê

en: Switch One Desktop Up
ku: Biçe Sermase ya Jorê

en: Switch One Desktop Down
ku: Biçe Sermase ya Jêrê
