kwin - en to bg translation catalogue (676 entries)

en: Press right control to ungrab pointer
bg: Натиснете десния бутон за управление, за да освободите показалеца

en: Press right control key to grab pointer
bg: Натиснете десния клавиш за управление, за да прихванете показалеца

en: - Output disabled
bg: - Изходът е изключен

en: - Output dimmed
bg: - Изходът е затъмнен

en: Press right control to ungrab input
bg: Натиснете десния бутон за управление, за да освободите входните устройства

en: Press right control key to grab input
bg: Натиснете десния клавиш за управление, за да прихванете входните устройства

en: Desktop effects were restarted due to a graphics reset
bg: Ефектите на работния плот бяха рестартирани поради нулиране на графиката

en: Suspend Compositing
bg: Спиране на ефектите

en: <b>OpenGL compositing (the default) has crashed KWin in the past.</b><br>This was most likely due to a driver bug.<p>If you think that you have meanwhile upgraded to a stable driver,<br>you can reset this protection but <b>be aware that this might result in an immediate crash!</b></p>
bg: <b>Графичните ефекти с OpenGL (по подразбиране) в миналото водеше до сривове на KWin .</b><br>Това най-вероятно се дължеше на грешки в драйвера.<p>Ако смятате, че междувременно сте надстроили до стабилен драйвер,<br>можете да нулирате тази защита, но <b>имайте предвид, че това може да доведе до незабавен срив!</b></p>

en: Required X extensions (XComposite and XDamage) are not available.
bg: Необходимите разширения на X (XComposite и XDamage) не са налични.

en: GLX/OpenGL is not available.
bg: GLX/OpenGL не е наличен.

en: Timestamp
bg: Клеймо за време

en: Timestamp (µsec)
bg: Клеймо за време (µsec)

[ctx: A mouse button]
en: Left
bg: Ляв

[ctx: A mouse button]
en: Right
bg: Десен

[ctx: A mouse button]
en: Middle
bg: Среден

[ctx: A mouse button]
en: Back
bg: Назад

[ctx: A mouse button]
en: Forward
bg: Напред

[ctx: A mouse button]
en: Task
bg: Задача

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 4
bg: Допълнителен бутон 4

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 5
bg: Допълнителен бутон 5

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 6
bg: Допълнителен бутон 6

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 7
bg: Допълнителен бутон 7

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 8
bg: Допълнителен бутон 8

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 9
bg: Допълнителен бутон 9

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 10
bg: Допълнителен бутон 10

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 11
bg: Допълнителен бутон 11

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 12
bg: Допълнителен бутон 12

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 13
bg: Допълнителен бутон 13

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 14
bg: Допълнителен бутон 14

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 15
bg: Допълнителен бутон 15

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 16
bg: Допълнителен бутон 16

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 17
bg: Допълнителен бутон 17

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 18
bg: Допълнителен бутон 18

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 19
bg: Допълнителен бутон 19

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 20
bg: Допълнителен бутон 20

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 21
bg: Допълнителен бутон 21

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 22
bg: Допълнителен бутон 22

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 23
bg: Допълнителен бутон 23

[ctx: A mouse button]
en: Extra Button 24
bg: Допълнителен бутон 24

en: Input Device
bg: Устройство за въвеждане

[ctx: The input device of the event is not known]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: A mouse pointer motion event]
en: Pointer Motion
bg: Движение на показалеца

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta
bg: Делта

[ctx: The relative mouse movement]
en: Delta (not accelerated)
bg: Делта (не ускорено)

[ctx: The global mouse pointer position]
en: Global Position
bg: Глобална позиция

[ctx: A mouse pointer button press event]
en: Pointer Button Press
bg: Натисване на бутона на показалеца

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Button
bg: Бутон

[ctx: A button in a mouse press/release event]
en: Native Button code
bg: Нативен код на бутон

[ctx: All currently pressed buttons in a mouse press/release event]
en: Pressed Buttons
bg: Натиснати бутони

[ctx: A mouse pointer button release event]
en: Pointer Button Release
bg: Освобождаване на показалеца

[ctx: A mouse pointer axis (wheel) event]
en: Pointer Axis
bg: Ос на показалеца

[ctx: The orientation of a pointer axis event]
en: Orientation
bg: Ориентация

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Horizontal
bg: Хоризонтално

[ctx: An orientation of a pointer axis event]
en: Vertical
bg: Вертикално

[ctx: The angle delta of a pointer axis event]
en: Delta
bg: Делта

[ctx: A key press event]
en: Key Press
bg: Натискане на клавиш

[ctx: A key release event]
en: Key Release
bg: Освобождаване на ключ

[ctx: A keyboard modifier]
en: Meta
bg: Мета

[ctx: A keyboard modifier]
en: Keypad
bg: Клавиатура

[ctx: A keyboard modifier]
en: Group-switch
bg: Превключване на група

[ctx: Whether the event is an automatic key repeat]
en: Repeat
bg: Повторение

[ctx: The translated code to an Xkb symbol]
en: Xkb symbol
bg: Xkb символ

[ctx: The currently active modifiers]
en: Modifiers
bg: Модификатори

[ctx: A touch down event]
en: Touch down
bg: Докосване надолу

[ctx: The id of the touch point in the touch event]
en: Point identifier
bg: Идентификатор на точка

[ctx: The global position of the touch point]
en: Global position
bg: Глобална позиция

[ctx: A touch motion event]
en: Touch Motion
bg: Движение докосване

[ctx: A touch up event]
en: Touch Up
bg: Докосване нагоре

[ctx: A pinch gesture is started]
en: Pinch start
bg: Начало на захващането

[ctx: Number of fingers in this pinch gesture]
en: Finger count
bg: Брой пръсти

[ctx: A pinch gesture is updated]
en: Pinch update
bg: Актуализация на захващането

[ctx: Current scale in pinch gesture]
en: Scale
bg: Мащаб

[ctx: Current angle in pinch gesture]
en: Angle delta
bg: Делта на ъгъла

[ctx: A pinch gesture ended]
en: Pinch end
bg: Край на захващането

[ctx: A pinch gesture got cancelled]
en: Pinch cancelled
bg: Захващането е отменено

[ctx: A swipe gesture is started]
en: Swipe start
bg: Плъзване на пръст

[ctx: Number of fingers in this swipe gesture]
en: Finger count
bg: Брой пръсти

[ctx: A swipe gesture is updated]
en: Swipe update
bg: Актуализация на плъзване

[ctx: A swipe gesture ended]
en: Swipe end
bg: Край на плъзгане

[ctx: A swipe gesture got cancelled]
en: Swipe cancelled
bg: Плъзгането е отменено

[ctx: A hardware switch (e.g. notebook lid) got toggled]
en: Switch toggled
bg: Превключвател натиснат

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Notebook lid
bg: Екран на лаптоп

[ctx: Name of a hardware switch]
en: Tablet mode
bg: Режим на таблет

[ctx: A hardware switch]
en: Switch
bg: Превключвател

[ctx: The hardware switch got turned off]
en: Off
bg: Изключен

[ctx: The hardware switch got turned on]
en: On
bg: Включен

[ctx: State of a hardware switch (on/off)]
en: State
bg: Състояние

en: Tablet Tool
bg: Инструмент за таблет

en: EventType
bg: Тип събитие

en: Position
bg: Позиция

en: Tilt
bg: Наклон

en: Rotation
bg: Завъртане

en: Pressure
bg: Натиск

en: Buttons
bg: Бутони

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, modifiersBox)
en: Modifiers
bg: Модификатори

en: Tablet Tool Button
bg: Бутон за таблетен инструмент

en: Button
bg: Бутон

en: Pressed
bg: Натиснат

en: Tablet
bg: Таблет

en: Tablet Pad Button
bg: Бутон за таблетна подложка

en: Tablet Pad Strip
bg: Лента за таблетна подложка

en: Number
bg: Брой

en: Tablet Pad Ring
bg: Рамка на таблетна подложка

[ctx: @label]
en: Effects
bg: Ефекти

en: No Mouse Buttons
bg: Без бутони на мишката

[ctx: Mouse Button]
en: left
bg: ляв

[ctx: Mouse Button]
en: right
bg: десен

[ctx: Mouse Button]
en: middle
bg: среден

[ctx: Mouse Button]
en: back
bg: назад

[ctx: Mouse Button]
en: forward
bg: напред

[ctx: Mouse Button]
en: extra 1
bg: допълнителен 1

[ctx: Mouse Button]
en: extra 2
bg: допълнителен 2

[ctx: Mouse Button]
en: extra 3
bg: допълнителен 3

[ctx: Mouse Button]
en: extra 4
bg: допълнителен 4

[ctx: Mouse Button]
en: extra 5
bg: допълнителен 5

[ctx: Mouse Button]
en: extra 6
bg: допълнителен 6

[ctx: Mouse Button]
en: extra 7
bg: допълнителен 7

[ctx: Mouse Button]
en: extra 8
bg: допълнителен 8

[ctx: Mouse Button]
en: extra 9
bg: допълнителен 9

[ctx: Mouse Button]
en: extra 10
bg: допълнителен 10

[ctx: Mouse Button]
en: extra 11
bg: допълнителен 11

[ctx: Mouse Button]
en: extra 12
bg: допълнителен 12

[ctx: Mouse Button]
en: extra 13
bg: допълнителен 13

[ctx: Mouse Button]
en: extra 14
bg: допълнителен 14

[ctx: Mouse Button]
en: extra 15
bg: допълнителен 15

[ctx: Mouse Button]
en: extra 16
bg: допълнителен 16

[ctx: Mouse Button]
en: extra 17
bg: допълнителен 17

[ctx: Mouse Button]
en: extra 18
bg: допълнителен 18

[ctx: Mouse Button]
en: extra 19
bg: допълнителен 19

[ctx: Mouse Button]
en: extra 20
bg: допълнителен 20

[ctx: Mouse Button]
en: extra 21
bg: допълнителен 21

[ctx: Mouse Button]
en: extra 22
bg: допълнителен 22

[ctx: Mouse Button]
en: extra 23
bg: допълнителен 23

[ctx: Mouse Button]
en: extra 24
bg: допълнителен 24

[ctx: Mouse Button]
en: task
bg: задача

en: X11 Windows
bg: Прозорци на X11

en: X11 Unmanaged Windows
bg: Прозорци, неуправлявани от X11

en: Wayland Windows
bg: Wayland прозорци

en: Internal Windows
bg: Вътрешни прозорци

[ctx: @action:button unload an effect]
en: Unload
bg: Премахване на ефект

[ctx: @action:button load an effect]
en: Load
bg: Зареждане на ефект

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, quitButton)
en: Quit Debug Console
bg: Затваряне на конзолата за отстраняване на грешки

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, windows)
en: Windows
bg: Прозорци

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, input)
en: Input Events
bg: Входни събития

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, inputDevices)
en: Input Devices
bg: Устройства за въвеждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noOpenGLLabel)
en: No OpenGL compositor running
bg: Няма работещ OpenGL композитор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, driverInfoBox)
en: OpenGL (ES) driver information
bg: Информация за драйвера на OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vendor:
bg: Доставчик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Renderer:
bg: Визуализатор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Version:
bg: Версия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Shading Language Version:
bg: Версия на езика за сгъване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Driver:
bg: Драйвер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: GPU class:
bg: GPU клас:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: OpenGL Version:
bg: Версия на OpenGL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: GLSL Version:
bg: GLSL версия:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, platformExtensionsBox)
en: Platform Extensions
bg: Разширения на платформата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, glExtensionsBox)
en: OpenGL (ES) Extensions
bg: Разширения на OpenGL (ES)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, keyboard)
en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, layoutBox)
en: Keymap Layouts
bg: Клавиатурни подредби

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Current Layout:
bg: Текуща подредба:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeModifiersBox)
en: Active Modifiers
bg: Активни модификатори

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ledsBox)
en: LEDs
bg: Светодиоди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, activeLedsBox)
en: Active LEDs
bg: Активни светодиоди

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, clipboard) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Clipboard
bg: Клипборд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Primary Selection
bg: Основна селекция

en: Window Manager
bg: Мениджър на прозорци

en: PID of the application to terminate
bg: PID на приложението за прекратяване

en: Hostname on which the application is running
bg: Име на хост, на което се изпълнява приложението

en: hostname
bg: име на хост

en: Caption of the window to be terminated
bg: Заглавие на прозореца, който да бъде прекъснат.

en: caption
bg: надпис

en: Name of the application to be terminated
bg: Име на програмата за спиране.

en: name
bg: име

en: ID of resource belonging to the application
bg: ИД - ресурса на програмата.

en: Time of user action causing termination
bg: Време на реакция от потребител, което води до прекратяване

en: time
bg: време

en: KWin helper utility
bg: KWin - помощна програма

en: This helper utility is not supposed to be called directly.
bg: Този модул не може да се изпълнява директно.

[ctx: @info]
en: <para><application>%1</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
bg: <para><application>%1</application> не реагира. Искате ли да прекратите това приложение?</para>

[ctx: @info "window title" of application name is not responding.]
en: <para>"%1" of <application>%2</application> is not responding. Do you want to terminate this application?</para>
bg: <para>"%1" на <application>%2</application> не реагира. Искате ли да прекратите това приложение?</para>

[ctx: @info]
en: <para><emphasis strong='true'>Terminating this application will close all of its windows. Any unsaved data will be lost.</emphasis></para>
bg: <para><emphasis strong='true'>Прекратяването на това приложение ще затвори всички негови прозорци. Незаписаните данни ще бъдат загубени..</emphasis></para>

[ctx: @action:button Terminate app]
en: &Terminate %1
bg: &Прекратяване на %1

[ctx: @action:button Wait for frozen app to maybe respond again]
en: &Wait Longer
bg: &По-дълго изчакване

[ctx: @title:window]
en: Not Responding
bg: Не отговаря

[ctx: @info]
en: Process ID: %1
bg: Идентификатор на процеса:%1

[ctx: @info]
en: Host name: %1
bg: Име на хост: %1

en: Touchpad
bg: Тъчпад

en: Keyboard Layout Switcher
bg: Превключвател за клавиатурна подредба

en: Select window to force close with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Изберете прозорец за принудително затваряне с ляв бутон или бутон Enter.
    Escape бутон  или щракнете с десния бутон, за да отмените.

en: KDE window manager
bg: Мениджър на прозорци на KDE

en: (c) 1999-2019, The KDE Developers
bg: (c) 1999-2019 г., Разработчиците на KDE

en: Disable configuration options
bg: Игнориране на настройките

en: Indicate that KWin has recently crashed n times
bg: Показва, че KWin се е сринал n пъти

en: Start a rootless Xwayland server.
bg: Стартиране на неизискващ root сървър Xwayland.

en: Name of the Wayland socket to listen on. If not set "wayland-0" is used.
bg: Име на сокета на Wayland за слушане. Ако не е зададено, се използва "wayland-0".

en: The X11 Display to use in windowed mode on platform X11.
bg: X11 дисплей за използване в прозоречен режим на платформа X11.

en: The Wayland Display to use in windowed mode on platform Wayland.
bg: Wayland дисплей за използване в прозоречен режим на платформата Wayland.

en: Render to a virtual framebuffer.
bg: Предаване към виртуален framebuffer.

en: The width for windowed mode. Default width is 1024.
bg: Ширината за прозоречен режим. Ширината по подразбиране е 1024.

en: The height for windowed mode. Default height is 768.
bg: Височината за прозоречен режим. Височината по подразбиране е 768.

en: The scale for windowed mode. Default value is 1.
bg: Скала за прозоречен режим. Стойността по подразбиране е 1.

en: The number of windows to open as outputs in windowed mode. Default value is 1
bg: Броят на прозорците, които ще се отворят като изходи в прозоречен режим. Стойността по подразбиране е 1

en: Wayland socket to use for incoming connections. This can be combined with --socket to name the socket
bg: Сокет на Wayland за входящи връзки

en: XWayland socket to use for Xwayland's incoming connections. This can be set multiple times
bg: Сокет на XWayland за входящи връзки

en: Name of the xwayland display that has been pre-set up
bg: Име на xwayland дисплей, който е бил предварително настроен

en: Name of the xauthority file
bg: Име на xauthority файл

en: Exits this instance so it can be restarted by kwin_wayland_wrapper.
bg: Напуска тази инстанция, така че да може да бъде рестартирана от kwin_wayland_wrapper.

en: Render through drm node.
bg: Предаване през drm възел.

en: Extract locale information from locale1 rather than the user's configuration
bg: Извличане на информация за локалите от locale1, а не от конфигурацията на потребителя

en: Input method that KWin starts.
bg: Метод на въвеждане, който KWin стартира.

en: Starts the session in locked mode.
bg: Стартира сесията в заключен режим.

en: Starts the session without lock screen support.
bg: Стартира сесията без поддръжка на заключен екран.

en: Starts the session without global shortcuts support.
bg: Стартира сесията без поддръжка на глобални клавишни комбинации.

en: Disable KActivities integration.
bg: Деактивиране на интеграцията на KActivities.

en: Exit after the session application, which is started by KWin, closed.
bg: Излизане след затваряне на приложението за сесия, което се стартира от KWin.

en: Applications to start once Wayland and Xwayland server are started
bg: Приложенията да стартират след стартиране на сървъра на Wayland и Xwayland

en: KWin is unstable.
    It seems to have crashed several times in a row.
    You can select another window manager to run:
bg: KWin е нестабилен.
    Изглежда е спирала по няколко път на ред.
    Можете да изберете друг мениджър:

en: kwin: unable to claim manager selection, another wm running? (try using --replace)
bg: kwin: Мениджърът на прозорци не може да се регистрира. Най-вероятно има стартиран друг. Пробвайте с параметър --replace.

en: kwin: another window manager is running (try using --replace)
bg: kwin: работи друг мениджър на прозорци (опитайте да използвате --replace)

en: Replace already-running ICCCM2.0-compliant window manager
bg: Замяна на вече стартиран мениджър на прозорци съвместим със стандарта ICCCM2.0

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurDescription)
en: Blur strength:
bg: Сила на замъгляване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurLight) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseLight)
en: Light
bg: Светъл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantBlurStrong) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseStrong)
en: Strong
bg: Силен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConstantNoiseDescription)
en: Noise strength:
bg: Сила на шума:

en: Select a position for color picking with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Изберете позиция за избор на цвят с левия бутон на мишката или Enter.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Strength)
en: Strength:
bg: Сила:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Dim)
en: Dim:
bg: Затъмняване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimPanels)
en: Docks and panels
bg: Докове и панели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimDesktop)
en: Desktop
bg: Работен плот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimKeepAbove)
en: Keep above windows
bg: Задържане над прозорците

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimByGroup)
en: By window group
bg: По група на прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DimFullScreen)
en: Fullscreen windows
bg: Прозорци на цял екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_Duration)
en: Duration:
bg: Продължителност:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_Duration)
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Duration) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en:  milliseconds
bg:  милисекунди

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_InAnimation)
en: Window Open Animation
bg: Анимация за отваряне на прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationEdge)
en: Rotation edge:
bg: Страна на завъртане:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Top
bg: Горе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignRight)
en: Right
bg: Дясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge)
en: Bottom
bg: Долу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_InRotationEdge) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_OutRotationEdge) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignLeft)
en: Left
bg: Ляво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InRotationAngle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutRotationAngle)
en: Rotation angle:
bg: Ъгъл на завъртане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InDistance) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutDistance)
en: Distance:
bg: Разстояние:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_OutAnimation)
en: Window Close Animation
bg: Анимация за затваряне на прозорец

[ctx: @item:inmenu never hide cursor on inactivity]
en: Never
bg: Никога

en: %1 second | %1 seconds
bg[0]: %1 секунда
bg[1]: %1 секунди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InactivityDuration)
en: Hide cursor on inactivity:
bg: Скриване показалеца на мишката при неактивност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideOnTyping)
en: Hide cursor on typing
bg: Скриване показалеца на мишката при писане

en: Toggle Invert Effect
bg: Превключване на ефект обръщане на цветовете

en: Toggle Invert Effect on Window
bg: Превключване на ефект обръщане на цветовете за прозорец

en: Invert Screen Colors
bg: Обръщане на цветовете на екрана

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Tiny
bg: Малък

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Normal
bg: Нормален

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Large
bg: Голям

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Large
bg: Много голям

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Huge
bg: Огромен

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Very Huge
bg: Много огромен

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
en: Oversized
bg: Свръх огромен

en: Button size:
bg: Размер на бутоните:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlastikConfigDialog)
en: Config Dialog
bg: Прозорец за настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, titleAlign)
en: Title &Alignment
bg: Подравняване на &заглавието

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_titleAlignCenter)
en: Center
bg: Центрирано

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Check this option if the window border should be painted in the titlebar color. Otherwise it will be painted in the background color.
bg: Изчертаване рамките на прозореца с цветовете на заглавието. Ако отметката не е включена, се използват цветовете за фона.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_coloredBorder)
en: Colored window border
bg: Цветна рамка на прозорците

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Check this option if you want the buttons to fade in when the mouse pointer hovers over them and fade out again when it moves away.
bg: Открояване на бутоните, когато показалецът на мишката бъде позициониран над тях.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateButtons)
en: Animate buttons
bg: Анимация за бутоните

en: The Caps Lock key has been activated
bg: Клавишът Caps Lock е активиран

en: The Caps Lock key is now inactive
bg: Клавишът Caps Lock сега е неактивен

en: The Num Lock key has been activated
bg: Клавишът Num Lock е активиран

en: The Num Lock key is now inactive
bg: Клавишът Num Lock сега е неактивен

en: The Scroll Lock key has been activated
bg: Клавишът Scroll Lock е активиран

en: The Scroll Lock key is now inactive
bg: Клавишът Scroll Lock сега е неактивен

en: The Shift key is now active.
bg: Клавишът Shift е активен.

en: The Shift key is now inactive.
bg: Клавишът Shift е неактивен.

en: The Control key is now active.
bg: Клавишът Ctrl е активен.

en: The Control key is now inactive.
bg: Клавишът Ctrl е неактивен.

en: The Alt key is now active.
bg: Клавишът Alt е активен.

en: The Alt key is now inactive.
bg: Клавишът Alt е неактивен.

en: The Meta key is now active.
bg: Клавишът Meta е активен.

en: The Meta key is now inactive.
bg: Клавишът Meta е неактивен.

en: Switch to desktop %1
bg: Превключване към работен плот %1

en: Close running window on %1
bg: Затваряне на прозореца, работещ на %1

en: (Un)minimize running window on %1
bg: (Де-) минимизиране на прозорец, работещ на %1

en: Maximize/restore running window on %1
bg: Максимизиране/възстановяване на прозорец, работещ на %1

en: Toggle fullscreen for running window on %1
bg: Превключване на пълен екран на прозорец, работещ на %1

en: (Un)shade running window on %1
bg: Сгъване/разгъване на прозорец, работещ на %1

en: Toggle keep above for running window on %1
bg: Превключване на задържане отгоре на прозорец, работещ на %1

en: Toggle keep below running window on %1
bg: Превключване на задържане отдолу на прозорец, работещ на %1

en: Activate running window on %1
bg: Активиране на прозорец, работещ на %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeToBlack)
en: Fade to black (fullscreen splash screens only)
bg: Избледняване до черно (само за цял начален екран)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Animation duration:
bg: Продължителност на анимацията:

[ctx: Duration of rotation]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_AnimationDuration)
en: Default
bg: По подразбиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSize)
en: Size
bg: Размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Width:
bg: &Широчина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Height:
bg: &Височина:

en: Toggle Mouse Click Animation
bg: Превключване на анимацията на щракване с мишката

[ctx: Left mouse button]
en: Left
bg: Ляв

[ctx: Middle mouse button]
en: Middle
bg: Среден

[ctx: Right mouse button]
en: Right
bg: Десен

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basic_tab)
en: Basic Settings
bg: Основни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button1_label)
en: Left Mouse Button Color:
bg: Цвят на левия бутон на мишката:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button2_label)
en: Middle Mouse Button Color:
bg: Цвят на средния бутон на мишката:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, button3_label)
en: Right Mouse Button Color:
bg: Цвят на десния бутон на мишката:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advanced_tab)
en: Advanced Settings
bg: Разширени настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, rings)
en: Rings
bg: Пръстени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_line_width_label)
en: Line Width:
bg: Ширина на линията:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_LineWidth) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingSize)
en:  pixel
bg:  пиксел

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_RingLife)
en:  msec
bg:  мсек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_duration_label)
en: Ring Duration:
bg: Продължителност на анимацията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_radius_label)
en: Ring Radius:
bg: Радиус на пръстена:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ring_count_label)
en: Ring Count:
bg: Брой на пръстените:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, font)
en: Text
bg: Текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, font_label)
en: Font:
bg: Шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, showtext_label)
en: Show Text:
bg: Показване на текст:

en: Clear All Mouse Marks
bg: Изчистване на всички маркировки на мишката

en: Clear Last Mouse Mark
bg: Изчистване на последната маркировка на мишката

en: Clear Mouse Marks
bg: Изчистване на маркировки на мишката

[ctx: Suffix]
en:  pixel |  pixels
bg[0]:  пиксел
bg[1]:  пиксели

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Appearance
bg: Външен вид

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Wid&th:
bg: &Ширина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Color:
bg: &Цвят:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Draw with the mouse by holding modifier keys and moving the mouse
bg: Чертайте с мишката, като задържите модификационните клавиши и местите мишката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FreedrawModifierKeys)
en: Free draw modifier keys:
bg: Модификационни клавиши за чертане на ръка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Freedrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Arrowdrawmeta) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Meta)
en: Meta
bg: Мета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ArrowdrawModifierKeys)
en: Arrow draw modifier keys:
bg: Модификационни клавиши за чертане на стрелки:

[ctx: Night Light was temporarily disabled]
en: Night Light Suspended
bg: Вечерни цветове са спрени

[ctx: Night Light was reenabled from temporary suspension]
en: Night Light Resumed
bg: Вечерни цветове са включени отново

[ctx: Temporarily disable/reenable Night Light]
en: Suspend/Resume Night Light
bg: Спиране/включване на нощни цветове

en: Color Temperature Preview
bg: Предварителен преглед на цветната температура

[ctx: @label]
en: Unknown
bg: Неизвестено

[ctx: @action Overview and Grid View are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
bg: Превключване между общ и табличен изглед

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Grid View and Overview
bg: Превключване между табличен и общ изглед

[ctx: @action Overview is the name of a KWin effect]
en: Toggle Overview
bg: Превключване на общ изглед

[ctx: @action Grid View is the name of a KWin effect]
en: Toggle Grid View
bg: Превключване на табличен изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Ignore minimized windows:
bg: Игнориране на минимизираните прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Organize windows in the Grid View:
bg: Организиране на прозорците в табличен изглед

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_FilterWindows)
en: Search results include filtered windows:
bg: Резултатите от търсенето включват филтрирани прозорци:

[ctx: @action Grid View and Overview are the name of KWin effects]
en: Cycle through Overview and Grid View
bg: Превключване между общ и табличен изглед

[ctx: @action Overview is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Overview
bg: Превключване на общ изглед

[ctx: @action Grid view is the name of a Kwin effect]
en: Toggle Grid View
bg: Превключване на табличен изглед

en: Delete Virtual Desktop
bg: Изтриване на виртуален работен плот

en: Add Virtual Desktop
bg: Добавяне на виртуален работен плот

[ctx: @info:placeholder]
en: No other Virtual Desktops to show
bg: Няма друг виртуален работен плот за показване

[ctx: @action:button]
en: Add Virtual Desktop
bg: Добавяне на виртуален работен плот

[ctx: @action:button]
en: Configure Virtual Desktops…
bg: Конфигуриране на виртуални работни плотове…

[ctx: @info:placeholder]
en: No matching windows
bg: Няма съвпадащи прозорци

en: Drag Down To Close
bg: Завличане надолу за затваряне

[ctx: @info:tooltip as in: 'close this window']
en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_InScale)
en: Window open scale:
bg: Мащаб на отворен прозорец:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_OutScale)
en: Window close scale:
bg: Мащаб на затваряне на прозорец:

en: Failed to start main PipeWire loop
bg: Неуспешно стартиране на основния цикъл PipeWire

en: Failed to create PipeWire context
bg: Неуспешно създаване на PipeWire контекст

en: Failed to connect PipeWire context
bg: Неуспешно свързване на PipeWire контекст

en: Could not find window id %1
bg: Неуспешно намиране на  идентификатор на прозорец %1

en: Could not find output
bg: Не може да намери изход

en: Invalid region
bg: Невалиден регион

en: OpenGL compositing is required for screencasting
bg: Изисква се OpenGL композитор за предаването на екрана

en: Failed to create PipeWire stream
bg: Неуспешно създаване на PipeWire поток

en: Select window to screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Изберете прозорец за екранна снимка с левия бутон или въвеждане.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

en: Create screen shot with left click or enter.
    Escape or right click to cancel.
bg: Създаване на снимка на екрана с левия бутон на мишката или въведете.
    Натиснете клавиш Escape  или десния бутон на мишката, за да отмените.

[ctx: @label]
en: Compositing
bg: Композиране

[ctx: @label]
en: This effect is not a benchmark
bg: Този ефект не е бенчмарк

[ctx: @label]
en: Paint Duration
bg: Продължителност на оцветяване:

[ctx: @label]
en: Paint Amount
bg: Степен на оцветяване:

[ctx: @label]
en: Current FPS
bg: Текущи FPS

[ctx: @label]
en: Maximum FPS
bg: Максимални FPS

en: Toggle Show Paint
bg: Превключване на показване на цвета

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_Gaps)
en: Gap between desktops
bg: Разстояние между работните плотове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_HorizontalGap)
en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_VerticalGap)
en: Vertical:
bg: Вертикално:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SlideBackground)
en: Slide desktop background
bg: Сменяне на фона на работния плот

en: The Shift key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Shift е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Control key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Ctrl е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Alt key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Alt е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The Meta key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът Meta е натиснат и е активен за всички последващи клавиши.

en: The AltGr key has been locked and is now active for all of the following keypresses.
bg: Клавишът AltGr е заключен и е активен за всички последващи клавиши.

en: Toggle Thumbnail for Current Window
bg: Превключване на миниатюра за текущия прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Maximum &width:
bg: Максимална &широчина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Spacing:
bg: &Интервал:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_Spacing) i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MaxWidth)
en:  pixels
bg:  пиксели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Opacity:
bg: &Непрозрачност:

en: Toggle Tiles Editor
bg: Превключване на редактор на разпределение

en: Padding:
bg: Отстъп:

en: Load Layout…
bg: Зареждане на оформление…

en: Close
bg: Затваряне

en: Split Left/Right
bg: Разделяне вертикално

en: Split Top/Bottom
bg: Разделяне хоризонтално

en: Add Floating Tile
bg: Добавяне на плаващи плочки

en: Delete
bg: Изтриване

en: Track mouse
bg: Проследяване на мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Trigger effect with:
bg: Задействащ ефект с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_KeyboardShortcut)
en: Keyboard shortcut:
bg: Клавишна комбинация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_ModifierKeys)
en: Modifier keys:
bg: Модификационни клавиши:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::TranslucencyEffectConfigForm)
en: Translucency
bg: Прозрачност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_opacityGroupBox)
en: General Translucency Settings
bg: Общи настройки за прозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comboboxpopup_label)
en: Combobox popups:
bg: Изскачащи прозорци на падащ списък:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Opaque
bg: Непрозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dialogs_label)
en: Dialogs:
bg: Диалогови прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Transparent
bg: Прозрачност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, menus_label)
en: Menus:
bg: Менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, moveresize_label)
en: Moving windows:
bg: Преместващи се прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inactive_label)
en: Inactive windows:
bg: Неактивни прозорци:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_IndividualMenuConfig)
en: Set menu translucency independently
bg: Задаване на прозрачност на менюто независимо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dropdownmenus_label)
en: Dropdown menus:
bg: Падащи менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, popupmenus_label)
en: Popup menus:
bg: Изскачащи менюта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tornoffmenus_label)
en: Torn-off menus:
bg: Отделящи се менюта:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KWin::VideoWallConfigForm)
en: Video Wall
bg: Видео стена

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ApplyTo)
en: Apply to
bg: Прилагане към

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Whitelist) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, kcfg_Blacklist)
en: Comma separated list of window classes
bg: Списък с класове на  прозорци, разделен със запетая

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applyLabel)
en: All
bg: Всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Ignore)
en: Ignore
bg: Пренебрегване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ignoreLabel)
en: None
bg: Без

en: Toggle Present Windows (Current desktop)
bg: Превключване на настоящи прозорци (текущ работен плот)

en: Toggle Present Windows (All desktops)
bg: Превключване на настоящи прозорци (всички работни плотове)

en: Toggle Present Windows (Window class)
bg: Превключване на настоящи прозорци (клас Windows)

en: Toggle Present Windows (Window class on current desktop)
bg: Превключване на настоящи прозорци (текущ работен плот)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_IgnoreMinimized)
en: Ignore &minimized windows
bg: Игнориране на минимизираните прозорци

en: No Matches
bg: Няма съвпадения

en: No Windows
bg: Без прозорци

en: Filter windows…
bg: Филтриране на прозорците…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedGroup)
en: Advanced
bg: Допълнителни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Stiffness:
bg: &Скованост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Dra&g:
bg: Вла&чене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Move factor:
bg: &Коефициент на преместване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MoveWobble)
en: Wo&bble when moving
bg: Трептене при преместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ResizeWobble)
en: Wobble when &resizing
bg: Трептене при &преоразмеряване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AdvancedMode)
en: Enable &advanced mode
bg: Активиране на разширен режим

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: &Wobbliness
bg: &Трептене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Less
bg: По-малко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: More
bg: Повече

en: Move Zoomed Area to Left
bg: Преместване на увеличената област наляво

en: Move Zoomed Area to Right
bg: Преместване на увеличената област надясно

en: Move Zoomed Area Upwards
bg: Преместване на увеличената област нагоре

en: Move Zoomed Area Downwards
bg: Преместване на намалената зона надолу

en: Move Mouse to Focus
bg: Преместване на мишката във фокуса

en: Move Mouse to Center
bg: Преместване на мишката в центъра

en: Move Left
bg: Преместване наляво

en: Move Right
bg: Преместване надясно

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_ZoomFactor)
en: On zoom-in and zoom-out change the zoom by the defined zoom-factor.
bg: Увеличаване и намаляване на мащаба се променя според дефинирания коефициент на мащабиране.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Zoom Factor:
bg: Коефициент на мащабиране:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable tracking of the focused location. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
bg: Активиране на проследяването на фокусираното местоположение. Това изисква QAccessible да е активирано за приложението ("export  QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableFocusTracking)
en: Enable Focus Tracking
bg: Включване следене на фокуса

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable tracking of the text cursor. This needs QAccessible to be enabled per application ("export QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON=1").
bg: Активиране на проследяването на текстовия курсор. Това изисква QAccessible да е активирано за приложението ("export  QT_LINUX_ACCESSIBILITY_ALWAYS_ON = 1").

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableTextCaretTracking)
en: Enable Text Cursor Tracking
bg: Активиране на проследяването на курсора на текст

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mouse Pointer:
bg: Курсор на мишката:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Visibility of the mouse-pointer.
bg: Видимост на курсора на мишката

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Scale
bg: Мащаб

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Keep
bg: Запазване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MousePointer)
en: Hide
bg: Скриване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Track moving of the mouse.
bg: Проследяване на движението на мишката.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Proportional
bg: Пропорционално

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Centered
bg: Центрирано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Push
bg: Натиснат

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_MouseTracking)
en: Disabled
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Mouse Tracking:
bg: Следене на мишката:

note: i18n: ectx: label, entry (count), group (General)
en: Total rules count (legacy)
bg: Общ брой правила (legacy)

note: i18n: ectx: label, entry (ruleGroupList), group (General)
en: Ordered list of rules groups
bg: Подреден списък на групи от правила

note: i18n: ectx: label, entry (description), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description
bg: Описание на правилото

note: i18n: ectx: label, entry (descriptionLegacy), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Rule description (legacy)
bg: Описание на правилото (стандартно)

note: i18n: ectx: label, entry (DeleteRule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Delete this rule (for use in imports)
bg: Изтриване на това правило (за използване при импортиране)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclass), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class (application)
bg: Клас на прозорец (приложение)

note: i18n: ectx: label, entry (wmclassmatch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window class string match type
bg: Тип на съвпадение на низ в прозоречен клас

note: i18n: ectx: label, entry (wmclasscomplete), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Match whole window class
bg: Съответствие на пълния клас на прозорец

note: i18n: ectx: label, entry (windowrole), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role
bg: Роля на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (windowrolematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window role string match type
bg: Тип съвпадение на низовете на роля на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (title), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title
bg: Заглавие на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (titlematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window title string match type
bg: Тип на съвпадението на заглавието на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachine), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine (hostname)
bg: Машина (име на хост)

note: i18n: ectx: label, entry (clientmachinematch), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Machine string match type
bg: Тип съвпадение на машинен низ

note: i18n: ectx: label, entry (types), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window types that match
bg: Типове прозорци, които съвпадат

note: i18n: ectx: label, entry (placement), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement
bg: Първоначално разположение

note: i18n: ectx: label, entry (placementrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Initial placement rule type
bg: Тип правило на първоначалното разположение

note: i18n: ectx: label, entry (position), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position
bg: Позиция на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (positionrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window position rule type
bg: Тип правило за позиция на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (size), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size
bg: Размер на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (sizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window size rule type
bg: Тип правило на размера на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (minsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size
bg: Минимален размер на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (minsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window minimum size rule type
bg: Тип правило на минималния размер на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (maxsize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size
bg: Максимален размер на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (maxsizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Window maximum size rule type
bg: Тип правило за максимален размер на прозореца

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity
bg: Активна непрозрачност

note: i18n: ectx: label, entry (opacityactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Active opacity rule type
bg: Тип правило за непрозрачност при активност

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactive), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity
bg: Неактивна непрозрачност

note: i18n: ectx: label, entry (opacityinactiverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Inactive opacity rule type
bg: Тип правило за непрозрачност при неактивност

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry
bg: Игнориране на заявената геометрия

note: i18n: ectx: label, entry (ignoregeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore requested geometry rule type
bg: Игнориране искания тип правило за геометрия

note: i18n: ectx: label, entry (desktops), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: List of Desktop Ids
bg: Списък с номерата на работните плотове

note: i18n: ectx: label, entry (desktopsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop Ids rule type
bg: Тип правило на номера на работния плот

note: i18n: ectx: label, entry (screen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number
bg: Номер на екрана

note: i18n: ectx: label, entry (screenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Screen number rule type
bg: Тип правило на номера на екрана

note: i18n: ectx: label, entry (activity), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity
bg: Дейност

note: i18n: ectx: label, entry (activityrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Activity rule type
bg: Тип правило за активност

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevert), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically
bg: Максимизиран вертикално

note: i18n: ectx: label, entry (maximizevertrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized vertically rule type
bg: Тип правило за максимизиране вертикално

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehoriz), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally
bg: Максимизиран хоризонтално

note: i18n: ectx: label, entry (maximizehorizrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Maximized horizontally rule type
bg: Тип правило за максимизиране хоризонтално

note: i18n: ectx: label, entry (minimize), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized
bg: Минимизиран

note: i18n: ectx: label, entry (minimizerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Minimized rule type
bg: Минимизиран тип правило

note: i18n: ectx: label, entry (shade), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded
bg: Сгънат

note: i18n: ectx: label, entry (shaderule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shaded rule type
bg: Тип правило на сгъване

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbar), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar
bg: Извън лентата със задачи

note: i18n: ectx: label, entry (skiptaskbarrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip taskbar rule type
bg: Тип правило за пропускане на лентата на задачите

note: i18n: ectx: label, entry (skippager), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager
bg: Извън превключвателя

note: i18n: ectx: label, entry (skippagerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip pager rule type
bg: Тип правило за пропускане на пейджъра

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcher), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher
bg: Пропускане на превключвател

note: i18n: ectx: label, entry (skipswitcherrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Skip switcher rule type
bg: Тип правило за пропускане на превключвател

note: i18n: ectx: label, entry (above), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above
bg: Задържане отгоре

note: i18n: ectx: label, entry (aboverule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep above rule type
bg: Тип правило за задържане отгоре

note: i18n: ectx: label, entry (below), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below
bg: Задържане отдолу

note: i18n: ectx: label, entry (belowrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Keep below rule type
bg: Тип правило за задържане отдолу

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreen), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen
bg: Цял екран

note: i18n: ectx: label, entry (fullscreenrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Fullscreen rule type
bg: Тип правило на цял екран

note: i18n: ectx: label, entry (noborder), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar and frame
bg: Без заглавна лента и рамка

note: i18n: ectx: label, entry (noborderrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: No titlebar rule type
bg: Без тип правило на заглавната лента

note: i18n: ectx: label, entry (decocolor), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color and scheme
bg: Цвят и схема на заглавната лента

note: i18n: ectx: label, entry (decocolorrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Titlebar color rule type
bg: Тип правило за цвят на заглавната лента

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing
bg: Блокиране на композиране

note: i18n: ectx: label, entry (blockcompositingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Block Compositing rule type
bg: Тип правило за блокиране на композиране

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention
bg: Предотвратяване на отнемане на фокус

note: i18n: ectx: label, entry (fsplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus stealing prevention rule type
bg: Тип правило за предотвратяване на кражба на фокус

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevel), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection
bg: Защита на фокуса

note: i18n: ectx: label, entry (fpplevelrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Focus protection rule type
bg: Тип правило за защита на фокуса

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocus), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus
bg: Приемане на фокус

note: i18n: ectx: label, entry (acceptfocusrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Accept Focus rule type
bg: Тип правило за приемане на фокус

note: i18n: ectx: label, entry (closeable), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable
bg: Може да бъде затворен

note: i18n: ectx: label, entry (closeablerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Closeable rule type
bg: Тип правило за затваряне

note: i18n: ectx: label, entry (autogroup), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical
bg: Автоматично групиране с идентични

note: i18n: ectx: label, entry (autogrouprule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup with identical rule type
bg: Тип правило на автоматично групиране с идентични

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfg), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground
bg: Автоматично групиране на преден план

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupfgrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup in foreground rule type
bg: Тип правило на автоматично групиране на преден план

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupid), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID
bg: Автоматично групиране по идентификатор

note: i18n: ectx: label, entry (autogroupidrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Autogroup by ID rule type
bg: Тип правило на автоматично групиране по ID

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometry), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions
bg: Спазване на геометричните ограничения

note: i18n: ectx: label, entry (strictgeometryrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Obey geometry restrictions rule type
bg: Тип правила за спазване на ограниченията за геометрия

note: i18n: ectx: label, entry (shortcut), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

note: i18n: ectx: label, entry (shortcutrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Shortcut rule type
bg: Тип правило за клавишна комбинация

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcuts), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts
bg: Игнориране глобалните клавишни комбинации

note: i18n: ectx: label, entry (disableglobalshortcutsrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Ignore global shortcuts rule type
bg: Тип правило на игнориране глобалните клавишни комбинации

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfile), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name
bg: Име на файла за работния плот

note: i18n: ectx: label, entry (desktopfilerule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Desktop file name rule type
bg: Тип правило на името на файла за работния файл

note: i18n: ectx: label, entry (layer), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer
bg: Слой

note: i18n: ectx: label, entry (layerrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Layer rule type
bg: Тип правило на слой

note: i18n: ectx: label, entry (adaptivesyncrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: AdaptiveSync rule type
bg: Тип правило за AdaptiveSync

note: i18n: ectx: label, entry (tearing), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Allow Tearing
bg: Позволяване на разкъсване

note: i18n: ectx: label, entry (tearingrule), group ($(ruleDescriptionOrNumber))
en: Tearing rule type
bg: Тип правило за разкъсване

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShortcutDialog)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, clearButton)
en: ...
bg: …

en: The following applications did not close:
    %1
bg: Следните приложения не се затвориха:
    %1

[ctx: @action:button]
en: Cancel Logout
bg: Отмяна на Излизане от сесия

[ctx: @action::button]
en: Log Out Anyway
bg: Излизане от системата независимо от това

[ctx: Special entry in alt+tab list for minimizing all windows]
en: Show Desktop
bg: Показване на работния плот

[ctx: @info:placeholder no entries in the task switcher]
en: No open windows
bg: Няма отворени прозорци

en: Walk Through Windows
bg: Преминаване през прозорците

en: Walk Through Windows (Reverse)
bg: Преминаване през прозорците (обратно)

en: Walk Through Windows Alternative
bg: Алтернативно преминаване през прозорците

en: Walk Through Windows Alternative (Reverse)
bg: Алтернативно преминаване през прозорците (обратно)

en: Walk Through Windows of Current Application
bg: Преминаване през прозорци на текущото приложение

en: Walk Through Windows of Current Application (Reverse)
bg: Преминаване през прозорци на текущо приложение (назад)

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative
bg: Преминаване през прозорци на текущата алтернатива на приложението

en: Walk Through Windows of Current Application Alternative (Reverse)
bg: Преминаване през прозорци на текущата алтернатива на приложението (назад)

en: The Window Switcher installation is broken, resources are missing.
    Contact your distribution about this.
bg: Инсталацията на Превключвател на прозорци е повредена, липсват ресурси.
    Свържете се с вашата дистрибуция за това.

en: Move the tablet to the next output
bg: Пренасочване на таблета към следващия изход

en: Tablet moved to %1
bg: Таблетът е преместен в %1

en: Tablets switched outputs
bg: Пренасочени изходи на таблети

en: You have selected to show a window without its border.
    Without the border, you will not be able to enable the border again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
bg: Избрахте прозорецът да се показва без рамка.
    
    Рамката на прозореца не може да бъде включена с мишката. Ако искате да включите рамката на прозореца, използвайте системното меню на прозореца, което се вика с клавишната комбинация "%1".

en: You have selected to show a window in fullscreen mode.
    If the application itself does not have an option to turn the fullscreen mode off you will not be able to disable it again using the mouse: use the window operations menu instead, activated using the %1 keyboard shortcut.
bg: Избрахте прозорецът да се показва на цял екран.
    
    Програмата не може да се върне отново в прозорец с помощта на мишката. Ако искате да изключите режима на цял екран, използвайте системното меню на прозореца, което се вика с клавишната комбинация "%1".

en: &Move
bg: &Преместване

en: &Resize
bg: &Преоразмеряване

en: Keep &Above Others
bg: Задържане &над другите

en: Keep &Below Others
bg: Задържане &под другите

en: &Fullscreen
bg: Пълен &екран

en: &Shade
bg: &Сгъване

en: &No Titlebar and Frame
bg: &Без заглавна лента и рамка

en: Set Window Short&cut…
bg: Задаване клавишни комбинации на прозорец…

en: Configure Special &Window Settings…
bg: Конфигуриране на &специални настройки на прозореца…

en: Configure S&pecial Application Settings…
bg: Конфигуриране на специални настройки на &приложение…

en: Ma&ximize
bg: Ма&ксимизиране

en: Mi&nimize
bg: Ми&нимизиране

en: &More Actions
bg: &Допълнителни действия

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &Extensions
bg: &Разширения

en: &Desktops
bg: &Работни плотове

en: Move to &Desktop
bg: Преместване в &Работен плот

en: Move to &Screen
bg: Преместване на &Екран

en: Show in &Activities
bg: Показване в &Дейности

en: Move &To Current Desktop
bg: Преместване в &текущия работен плот

en: &All Desktops
bg: &Всички работни плотове

[ctx: Create a new desktop and move the window there]
en: &New Desktop
bg: &Нов работен плот

en: Move to %1
bg: Преместване към %1

[ctx: Create a new desktop and add the window to that desktop]
en: Add to &New Desktop
bg: Добавяне към новия работен плот

[ctx: Create a new desktop and move the window to that desktop]
en: Move to New Desktop
bg: Преместване в &Работен плот

[ctx: @item:inmenu List of all Screens to send a window to. First argument is a number, second the output identifier. E.g. Screen 1 (HDMI1)]
en: Screen &%1 (%2)
bg: Екран &%1 (%2)

en: &All Activities
bg: В&сички дейности

[ctx: '%1' is a keyboard shortcut like 'ctrl+w']
en: <b>%1</b> is already in use
bg: <b>%1</b> вече се използва

[ctx: keyboard shortcut '%1' is used by action '%2' in application '%3']
en: <b>%1</b> is used by %2 in %3
bg: <b>%1</b> се използва от %2 в %3

en: Window Operations Menu
bg: Показване меню на прозорец

en: Close Window
bg: Затваряне на прозорец

en: Maximize Window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Maximize Window Vertically
bg: Максимизиране на прозорец вертикално

en: Maximize Window Horizontally
bg: Максимизиране на прозорец хоризонтално

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозорец

en: Shade Window
bg: Сгъване на прозорец

en: Move Window
bg: Преместване на прозорец

en: Resize Window
bg: Промяна размер на прозорец

en: Raise Window
bg: Повдигане на прозореца

en: Lower Window
bg: Понижаване на прозорец

en: Toggle Window Raise/Lower
bg: Превключване на повдигане/сваляне на прозореца

en: Make Window Fullscreen
bg: Прозорец на цял екран

en: Toggle Window Titlebar and Frame
bg: Превключване на заглавна лента и рамка

en: Keep Window Above Others
bg: Преместване на прозорец над останалите прозорци

en: Keep Window Below Others
bg: Преместване на прозорец под останалите прозорци

en: Activate Window Demanding Attention
bg: Активиране на прозорец при събитие

en: Setup Window Shortcut
bg: Настройване бързите клавиши на прозореца

en: Move Window to the Center
bg: Преместване на прозореца в центъра

en: Move Window Right
bg: Преместване на прозореца надясно

en: Move Window Left
bg: Преместване на прозореца наляво

en: Move Window Up
bg: Преместване на прозореца нагоре

en: Move Window Down
bg: Преместване на прозореца надолу

en: Expand Window Horizontally
bg: Разширяване на прозореца хоризонтално

en: Expand Window Vertically
bg: Разширяване на прозореца вертикално

en: Shrink Window Horizontally
bg: Стесняване на прозореца хоризонтално

en: Shrink Window Vertically
bg: Стесняване на прозореца вертикално

en: Quick Tile Window to the Left
bg: Подреждане на прозореца отляво

en: Quick Tile Window to the Right
bg: Подреждане на прозореца отдясно

en: Quick Tile Window to the Top
bg: Бързо разделяне на прозореца  нагоре

en: Quick Tile Window to the Bottom
bg: Бързо разделяне на прозореца надолу

en: Quick Tile Window to the Top Left
bg: Бързо разделяне на прозореца към горен ляв ъгъл

en: Quick Tile Window to the Bottom Left
bg: Бързо разделяне на прозореца към долен ляв ъгъл

en: Quick Tile Window to the Top Right
bg: Бързо разделяне на прозореца към горен десен ъгъл

en: Quick Tile Window to the Bottom Right
bg: Бързо разделяне на прозореца към долен десен ъгъл

en: Switch to Window Above
bg: Превключване към прозореца отгоре

en: Switch to Window Below
bg: Превключване към прозореца отдолу

en: Switch to Window to the Right
bg: Превключване към прозореца отдясно

en: Switch to Window to the Left
bg: Превключване към прозореца отляво

en: Increase Opacity of Active Window by 5%
bg: Увеличаване непрозрачността на активния прозорец с 5 %

en: Decrease Opacity of Active Window by 5%
bg: Намаляване на непрозрачността на активния прозорец с 5 %

en: Keep Window on All Desktops
bg: Прозорец на всички работни плотове

en: Window to Desktop %1
bg: Прозорец към работен плот %1

en: Window to Next Desktop
bg: Преместване на прозорец на следващия работен плот

en: Window to Previous Desktop
bg: Преместване на прозорец на предишния работен плот

en: Window One Desktop to the Right
bg: Преместване на прозорец на десния работен плот

en: Window One Desktop to the Left
bg: Преместване на прозорец на левия работен плот

en: Window One Desktop Up
bg: Преместване на прозорец на горния работен плот

en: Window One Desktop Down
bg: Преместване на прозорец на долния работен плот

en: Move Window to Screen %1
bg: Преместване на прозорец към екран %1

en: Move Window to Next Screen
bg: Преместване на прозорец на следващия екран

en: Move Window to Previous Screen
bg: Прозорец към предишния екран

en: Move Window One Screen to the Right
bg: Преместване на прозорец един екран в дясно

en: Move Window One Screen to the Left
bg: Преместване на прозорец един екран в ляво

en: Move Window One Screen Up
bg: Преместване на прозорец един екран на горе

en: Move Window One Screen Down
bg: Преместване на прозорец един екран на долу

en: Switch to Screen %1
bg: Превключване към екран %1

en: Switch to Next Screen
bg: Превключване към следващия работен плот

en: Switch to Previous Screen
bg: Превключване към предишния екран

en: Switch to Screen to the Right
bg: Превключване към екрана отдясно

en: Switch to Screen to the Left
bg: Превключване към екрана отляво

en: Switch to Screen Above
bg: Превключване към екрана отгоре

en: Switch to Screen Below
bg: Превключване към екрана отдолу

en: Peek at Desktop
bg: Поглед върху работния плот

en: Kill Window
bg: Принудително затваряне на прозорец

en: Activate Window (%1)
bg: Активиране на прозорец (%1)

en: unknown
bg: неизвестно

en: Desktop %1
bg: Работен плот %1

en: Switch to Next Desktop
bg: Превключване към следващия работен плот

en: Switch to Previous Desktop
bg: Превключване към предишния работен плот

en: Switch One Desktop to the Right
bg: Превключване един работен плот надясно

en: Switch One Desktop to the Left
bg: Превключване един работен плот наляво

en: Switch One Desktop Up
bg: Превключване един работен плот нагоре

en: Switch One Desktop Down
bg: Превключване един работен плот надолу

en: Switch to Desktop %1
bg: Превключване към работен плот %1

[ctx: Application is not responding, appended to window title]
en: (Not Responding)
bg: (Не отговаря)

[ctx: Introductory text shown in the support information.]
en: KWin Support Information:
    The following information should be used when requesting support on e.g. https://discuss.kde.org.
    It provides information about the currently running instance, which options are used,
    what OpenGL driver and which effects are running.
    Please post the information provided underneath this introductory text to a paste bin service
    like https://paste.kde.org instead of pasting into support threads.
bg: Информация за поддръжка на KWin:
    Следващата информация трябва да се използва, когато се иска подкрепа от напр.https://discuss.kde.org.
    Тя предоставя информация за текущия процес на програмата, кои опции се използват,
    какъв драйвер за OpenGL и кои ефекти се изпълняват.
    Моля, публикувайте информацията, предоставена под този уводен текст в кошчето за поставяне на услугата 
    като https://paste.kde.org, вместо да поставяте в нишки за поддръжка.

en: Xwayland has crashed
bg: Xwayland се срина
