kioclient - en to mai translation catalogue (7 entries)

en: 
    Syntax:
mai: 
    सिंटेक्स:

en: KIO Client
mai: केआईओ क्लाएंट

en: Command-line tool for network-transparent operations
mai: नेटवर्क-पारदर्शी आपरेशन क' लेल कमांड लाइन अओजार

en: Destination URL
mai: गंतव्य URL

en: Show available commands
mai: उपलब्ध कमांडसभ देखाबू

en: Command (see --commands)
mai: कमांड (देखू --कमांडसभ)

en: Arguments for command
mai: कमांड क' लेल आर्गुमेंटसभ
