kclock - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Alarm
hu: Riasztás

en: View
hu: Megtekintés

en: Dismiss
hu: Bezárás

en: Snooze
hu: Szundi

[ctx: @info]
en: Alarm: <shortcut>%1 %2</shortcut>
hu: Riasztás: <shortcut>%1 %2</shortcut>

en: Don't use PowerDevil for alarms if it is available
hu: Ne használja a PowerDevilt riasztásokhoz, ha elérhető

en: © 2020-2022 KDE Community
hu: © A KDE közösség, 2020-2022.

en: Timer complete
hu: Időzítő lejárt

en: Your timer %1 has finished!
hu: A(z) %1 időzítő lejárt!

en: Allow the clock process to be in the background and launched on startup.
hu: Engedélyezi, hogy az órafolyamat a háttérben legyen, és indításkor elinduljon.
