kclock - en to eo translation catalogue (119 entries)

en: Select opened page
eo: Elekti malfermitan paĝon

en: Set alarms and timers, use a stopwatch, and manage world clocks
eo: Agordi alarmojn kaj tempigilojn, uzi kronometron kaj administru mondajn horloĝojn

en: © 2020-2024 KDE Community
eo: © 2020-2022 KDE-Komunumo

en: Days to repeat:
eo: Tagoj por ripeti:

en: Select Days to Repeat
eo: Elekti Tagojn Ripetendajn

en: Alarm Name (optional):
eo: Nomo de alarmo (laŭvola):

en: Wake Up
eo: Vekiĝi

en: Ring Duration:
eo: Sonordaŭro:

en: None
eo: Neniu

en: 1 minute
eo: 1 minuto

en: %1 minutes
eo: %1 minutoj

en: Select Ring Duration
eo: Elekti Sonordaŭron

en: 2 minutes
eo: 2 minutoj

en: 5 minutes
eo: 5 minutoj

en: 10 minutes
eo: 10 minutoj

en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: Snooze Length:
eo: Postlongo:

en: Select Snooze Length
eo: Elekti Postdorman Longecon

en: Ring Sound:
eo: Sonorila Sono:

en: Default Sound
eo: Defaŭlta Sono

en: Alarm
eo: Alarmo

[ctx: Edit alarm page title]
en: Editing %1
eo: Redaktante %1

en: New Alarm
eo: Nova alarmo

en: Done
eo: Farita

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Snoozed %1 minute | Snoozed %1 minutes
eo[0]: Postdormis %1 minuton
eo[1]: Postdormis %1 minutojn

[ctx: @action:button]
en: Delete
eo: Forigi

en: Alarms
eo: Alarmoj

en: Edit
eo: Redakti

en: Settings
eo: Agordoj

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have alarm functionality.
eo: La horloĝdemono ne estis trovita. Bonvolu lanĉi kclockd por havi alarmfunkcion.

en: No alarms configured
eo: Neniuj alarmoj agordis

en: Add alarm
eo: Aldoni alarmon

en: alarm
eo: alarmo

en: Deleted %1
eo: Forigita %1

en: Alarm is ringing
eo: Alarmo sonoras

en: Snooze
eo: Postdormi

en: Dismiss
eo: Forĵeti

en: Select Alarm Sound
eo: Elekti Alarmsonon

en: Select from files…
eo: Elekti el dosieroj…

en: Default
eo: Defaŭlte

en: Choose an audio
eo: Elektu audio

en: Audio files (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)
eo: Sondosieroj (*.wav *.mp3 *.ogg *.aac *.flac *.webm *.mka *.opus)

en: All files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

en: Time
eo: Tempo

en: Timers
eo: Tempigiloj

en: Stopwatch
eo: Kronohorloĝo

en: Only once
eo: Nur unufoje

en: Everyday
eo: Ĉiutage

en: Weekdays
eo: Labortagoj

en: Mon,
eo: Lun,

en: Tue,
eo: Mar,

en: Wed,
eo: Mer,

en: Thu,
eo: Ĵaŭ,

en: Fri,
eo: Ven,

en: Sat,
eo: Sab,

en: Sun,
eo: Dim,

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Time Format
eo: Horoformato:

en: Use System Default
eo: Uzi Sisteman Defaŭlton

en: 12 Hour Time
eo: 12-Hora Tempo

en: 24 Hour Time
eo: 24-Hora Tempo

en: About Clock
eo: Pri Clock

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Reset
eo: Restarigi

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Resume
eo: Daŭrigi

en: Start
eo: Komenci

en: Lap
eo: Rondiro

en: Lap Time
eo: Rondira Tempo

en: Total
eo: Sumo

en: No locations found
eo: Neniuj lokoj trovitaj

en: Add Location
eo: Aldoni Lokon

en: Add
eo: Aldoni

en: <b>Duration:</b>
eo: <b>Daŭro:</b>

en: hours
eo: horoj

en: minutes
eo: minutoj

en: seconds
eo: sekundoj

en: <b>Label:</b>
eo: <b>Etikedo:</b>

en: Timer
eo: Tempigilo

en: <b>Command at timeout:</b>
eo: <b>Komando ĉe eltempiĝo:</b>

en: optional
eo: nedeviga

en: Hide Presets
eo: Kaŝi Antaŭagordojn

en: Show Presets
eo: Montri Antaŭagordojn

en: Toggle Delete
eo: Baskuligi Forigon

en: Create timer
eo: Krei tempumilon

en: Save As Preset
eo: Konservi Kiel Antaŭmetita

[ctx: @info:tooltip]
en: Loop timer
eo: Buklo-tempumilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause
eo: Paŭzi

[ctx: @info:tooltip]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: @info:tooltip]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete
eo: Forigi

en: New Timer
eo: Nova Tempigilo

en: The clock daemon was not found. Please start kclockd in order to have timer functionality.
eo: La horloĝdemono ne estis trovita. Bonvolu lanĉi kclockd por havi tempigilo-funkcion.

en: No timers configured
eo: Neniuj tempigiloj agordis

en: Add timer
eo: Aldoni tempigilon

en: New timer
eo: Nova tempigilo

en: Delete
eo: Forigi

en: Loop Timer
eo: Bukli Tempigilon

en: Timer has finished
eo: Tempigilo finiĝis

en: %1 has completed.
eo: %1 finiĝis.

en: The timer has completed.
eo: La tempigilo finiĝis.

en: %1 hour and 30 minutes ahead
eo: %1 horo kaj 30 minutoj antaŭe

en: %1 hours and 30 minutes ahead
eo: %1 horoj kaj 30 minutoj antaŭe

en: %1 hour ahead
eo: %1 horo antaŭe

en: %1 hours ahead
eo: %1 horoj antaŭe

en: %1 hour and 30 minutes behind
eo: %1 horo kaj 30 minutoj malantaŭe

en: %1 hours and 30 minutes behind
eo: %1 horoj kaj 30 minutojn malantaŭe

en: %1 hour behind
eo: %1 horo malantaŭe

en: %1 hours behind
eo: %1 horoj malantaŭe

en: Local time
eo: Loka horo

en: %1 day | %1 days
eo[0]: %1 tago
eo[1]: %1 tagoj

en:  and
eo:  kaj

en: %1 hour | %1 hours
eo[0]: %1 horo
eo[1]: %1 horoj

en: %1 minute | %1 minutes
eo[0]: %1 minuto
eo[1]: %1 minutoj

en: Alarm will ring in under a minute
eo: La alarmo sonoros post malpli ol minuto

en: Alarm will ring in %1
eo: Alarmo sonoros en %1
