Arch Linux Pacman package manager - en to sl translation catalogue (301 entries)

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
sl: 
    uporabite '%s {-h --help}' z operacijo in možnimi stikali

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
sl:                        Program je mogoče prosto distribuirat pod
                           pogoji GNU General Public License.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
sl:       --arch <arh>    nastavitev alternativne arhitekture

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
sl: --asdeps namesti pakete kot neizrecno nameščene

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
sl: --asdeps označi pakete kot neizrecno nameščene

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
sl: --asexplicit namesti pakete kot izrecno nameščene

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
sl: --asexplicit označi pakete kot izrecno nameščene

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
sl: --assume-installed <package=version>
    Dodaj virtualni paket za zadovoljevanje odvisnosti

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
sl:       --cachedir <imenik> določitev alternativne lokacije predpomnilnika paketov

en:       --color <when>   colorize the output
sl: --color <kdaj> obarvaj izhod

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
sl:       --config <pot>  določitev alternativne konfiguracijske datoteke

en:       --confirm        always ask for confirmation
sl: --confirm vedno vprašaj za potrditev

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
sl: --dbonly spremeni le vnose podatkovnih baz, ne pa tudi datotek paketov

en:       --debug          display debug messages
sl:       --debug          prikaz razhroščevalnih sporočil

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
sl:       --gpgdir <pot>  določitev alternativnega imenika za GnuPG

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
sl:       --ignore <paket>   prezri nadgradnje paketa (lahko se uporabi večkrat)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
sl:       --ignoregroup <skupina>
                           prezri nadgradnjo skupine (lahko se uporabi večkrat)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
sl: --logfile <path> nastavi alternativno dnevniško datoteko

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
sl:       --machinereadable
                           ustvari izpis za strojno branje

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
sl: --needed ne nameščaj ponovno paketov, ki so že posodobljeni

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
sl: --noconfirm ne sprašuj za potrditve

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
sl: --noprogressbar pri prenosu datotek ne pokaži vrstice napredka

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
sl: --noscriptlet ne izvedi scriptlet-a, če ta obstaja

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
sl:       --overwrite <glob>
                           prepiši datoteke v sporu (lahko je večkrat uporabljeno)

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
sl:       --print-format <niz>
                           določitev, kako naj se cilji izpiše

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
sl:       --sysroot        deluj na priklopljenem gostujočem sistemu (zgolj root)

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
sl: -b, -dbpath <path> nastavi alternativno mesto podatkovne baze

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
sl:   -c, --cascade        odstranitev paketov in vseh paketov, ki so odvisni od njih

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
sl:   -c, --changelog      ogled seznama sprememb paketa

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
sl:   -c, --clean          odstranitev starih paketov iz predpomnilniškega imenika (-cc za vse)

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
sl:   -d, --deps           seznam paketov, nameščenih kot odvisni paketi [filter]

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
sl: -d, --nodeps izpusti preverjanja različic odvisnosti (-dd za izpust vseh preverjanj)

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
sl: -e, --explicit seznam izrecno nameščenih paketov [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
sl:   -g, --groups         izpis vseh pripadnikov skupine paketa

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
sl: -g, --groups izpis vseh pripadnikov skupine paketa
    (-gg izpis vseh skupin in pripadnikov)

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
sl:   -i, --info           izpis podatkov o paketu (-ii rezervne kopije)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
sl: -i, --info prikaže informacije o paketu (-ii razširiti informacije)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
sl:   -k, --check preverjanje, če so datoteke, ki jih poseduje paket, na voljo (-kk za lastnosti datotek)

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
sl:   -k, --check         preveri ustreznost lokalne podatkovne baze (-kk za sinhronizacijo podatkovne baze)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
sl:   -l, --list seznam vsebine poizvedenega paketa

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
sl:   -l, --list <skladišče>    izpis seznama paketov skladišča

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
sl:   -m, --foreign        seznam nameščenih paketov, ki niso v sinh. podatkovni bazi(ah) [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
sl: -n, --native seznam nameščenih paketov, najdenih le v sinh. podatkovni bazi oz. bazah [filter]

en:   -n, --nosave         remove configuration files
sl: -n, --nosave odstranitev konfiguracijskih datotek

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
sl:   -o, --owns <datoteka>    paketna poizvedba paketa, ki poseduje <datoteko>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
sl:   -p, --file <paket> paketna poizvedba namesto podatkovno-bazna

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
sl:   -p, --print          izpis ciljev namesto izvajanja operacije

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
sl:   -q, --quiet          manj podrobni prikaz pri poizvedbi in iskanju

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
sl:   -q, --quiet         brez izpisa sporočila o uspešnosti

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sl: -r, --root <path> nastavi alternativni namestitveni koren

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
sl: -s, --recursive odstranitev nepotrebnih odvisnosti
    (-ss vsebuje eksplicitne nameščene odvisnosti)

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
sl:   -s, --search <izraz> iskanje nameščenih paketov po izrazu

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
sl:   -s, --search <izraz> iskanje po oddaljenih skladiščih po izrazu

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
sl:   -u, --sysupgrade     nadgradnja obstoječih paketov (-uu dovoljeno degradiranje)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
sl: -u, --unneeded odstrani neuporabljene pakete

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
sl:   -u, --upgrades       seznam zastarelih paketov [filter]

en:   -v, --verbose        be verbose
sl:   -v, --verbose        verbose način

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
sl:   -w, --downloadonly   prenos paketov, brez namestitve/posodobitve

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
sl:   -x, --regex         vklopi iskanje z rabo regularnih izrazov

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
sl:   -y, --refresh osvežitev podatkovnih baz preko strežnika (-yy prisili osvežitev, tudi če je baza podatkov že posodobljeno)

en:   All current sync database packages
sl: Vsi paketi trenutno sinh. podatkovnih baz

en:   All locally installed packages
sl: Vsi krajevno nameščeni paketi

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
sl: če ste prepričani, da upravljalnik paketov ni
    v teku, lahko odstranite %s

en:  %s downloading...
sl: %s se prenaša...

en:  %s failed to download
sl: %s ni bil prenešen

en:  %s is up to date
sl: %s je aktualen

en:  [installed]
sl: [nameščeno]

en:  [pending]
sl: [na čakanju]

en:  there is nothing to do
sl: ni novih posodobitev

en: %jd altered file
     | %jd altered files
sl[0]: %jd spremenjena datoteka
sl[1]: %jd spremenjeni datoteki
sl[2]: %jd spremenjenih datotek
sl[3]: %jd spremenjenih datotek

en: %jd missing file
     | %jd missing files
sl[0]: Manjkajoča datoteka %jd
sl[1]: Manjkajoči datoteki %jd
sl[2]: Manjkajoče datoteke %jd
sl[3]: Manjkajoče datoteke %jd

en: %s and %s are in conflict
sl: %s in %s sta v sporu

en: %s and %s are in conflict (%s)
sl: %s in %s sta v sporu (%s)

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
sl: %s in %s sta v sporu (%s). Ali naj odstranim %s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
sl: %s in %s sta v sporu. Ali naj odstranim %s?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
sl: %s obstaja v '%s' in v '%s'

en: %s installed as %s.pacnew
sl: %s nameščeno kot %s.pacnew

en: %s is designated as a HoldPkg.
sl: %s je označen kot HoldPkg.

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
sl: %s je v IgnorePkg/IgnoreGroup. Ali naj vseeno namestim?

en: %s is invalid or corrupted
sl: %s je neveljaven ali pokvarjen

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
sl: %s je v lasti %s%s/ %s%s%s%s%s

en: %s optionally requires %s
sl: %s izbirno potrebuje %s

en: %s saved as %s.pacsave
sl: %s shranjeno kot %s.pacsave

en: %s, %s from "%s"
sl: %s, %s od "%s"

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
sl[0]: %s: skupno %jd datoteka
sl[1]: %s: skupno %jd datoteki
sl[2]: %s: skupno %jd datoteke
sl[3]: %s: skupno %jd datotek

en: %s: %s (%s checksum information not available)
sl: %s:%s(%s informacije o kontrolnem sešteveku niso na voljo)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
sl: %s:%s (%s kontrolni seštevek se ne ujema)

en: %s: %s (File type mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje tipa datoteke)

en: %s: %s (GID mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje GID)

en: %s: %s (Modification time mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje časa spremembe)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje dovoljenj)

en: %s: %s (Size mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje velikosti)

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje poti simbolne povezave)

en: %s: %s (UID mismatch)
sl: %s: %s (neujemanje UID)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
sl: %s:%s (izračun kontrolnega seštevka %s)

en: %s: %s exists in filesystem
sl: %s: %s obstaja v podatkovnem sistemu

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
sl: %s: namestitveni razlog je bil nastavljen na 'izrecno nameščeno'

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
sl: %s: namestitveni razlog je bil nastavljen na 'nameščeno kot odvisnost'

en: %s: no mtree file
sl: %s: ni mtree datoteke

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
sl: '%s' je datoteka, ali ste mislili %s namesto %s?

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
sl: '%s' je datoteka, poskusite uporabiti %s.

en: '%s' is not a valid debug level
sl: '%s' ni veljavna stopnja razhroščevalnika

en: (none)
sl: (nič)

en: Architecture
sl: Arhitektura

en: Backup Files
sl: Varnostna kopija datotek

en: Build Date
sl: Datum izgradnje

en: Cache directory: %s
sl: Predpomnilniški imenik: %s

en: Changelog for %s:
sl: Dnevnik sprememb za %s:

en: Compressed Size
sl: Velikost stiskanja

en: Conflicts With
sl: V sporu s/z

en: Database directory: %s
sl: Imenik podatkovne baze: %s

en: Depends On
sl: Odvisen od

en: Description
sl: Opis

en: Do you want to remove ALL files from cache?
sl: Ali želite odstraniti VSE datoteke iz predpomnilnika?

en: Do you want to remove all other packages from cache?
sl: Ali želite odstraniti vse ostale pakete iz predpomnilnika?

en: Do you want to remove these packages?
sl: Ali želite odstraniti te pakete?

en: Do you want to remove unused repositories?
sl: Ali želite odstraniti neuporabljena skladišča?

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
sl[0]: Ali želite pri tej nadgradnji zgornji paket izpustiti?
sl[1]: Ali želite pri tej nadgradnji zgornja paketa izpustiti?
sl[2]: Ali želite pri tej nadgradnji zgornje pakete izpustiti?
sl[3]: Ali želite pri tej nadgradnji zgornje pakete izpustiti?

en: Download Size
sl: Velikost prenosa

en: Enter a number (default=%d)
sl: Vnesite številko (privzeto=%d)

en: Enter a selection (default=all)
sl: Vnesite izbor (privzeto=vse)

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
sl: preverjanje integritete paketa...

en: Expired
sl: Poteklo

en: Explicitly installed
sl: Izrecno nameščeno

en: Failed to pass %s entry to libalpm
sl: Neuspel prehod preko vnosa %s za libpalm

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
sl: Datoteka %s je poškodovana (%s).
    Ali jo želite odstraniti?

en: Groups
sl: Skupine

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
sl: HoldPkg je bil najden v ciljnem seznamu. Ali želite nadaljevati?

en: Import PGP key %s, "%s"?
sl: Import PGP key 1%s, "1%s"?

en: Import PGP key %s?
sl: Uvoz PGP ključa 1%s ?

en: Install Date
sl: Datum namestitve

en: Install Reason
sl: Razlog namestiteve

en: Install Script
sl: Namestitveni skript

en: Installed Size
sl: Velikost namestitve

en: Installed as a dependency for another package
sl: Nameščeno kot odvisnost drugega paketa

en: Invalid
sl: Neveljavno

en: Key disabled
sl: Ključ onemogočen

en: Key expired
sl: Ključ je potekel

en: Key unknown
sl: Neznan ključ

en: Licenses
sl: Licence

en: MD5 Sum
sl: Vsota MD5

en: NO
sl: NE

en: Name
sl: Naziv

en: Net Change
sl: Neto sprememba

en: Net Upgrade Size:
sl: Neto velikost nadgradnje:

en: New Version
sl: Nova različica

en: New optional dependencies for %s
sl: Nove neobvezne odvisnosti za %s

en: No
sl: Ne

en: No database errors have been found!
sl: Ni najdenih napak v bazi podatkov!

en: No package owns %s
sl: Noben paket ne poseduje %s

en: None
sl: Nič

en: Old Version
sl: Prejšnja različica

en: Optional For
sl: Izbirno za

en: Optional dependencies for %s
sl: Neobvezne odvisnosti za %s

en: Package
sl: Paket

en: Packager
sl: Paketar

en: Packages
sl: Paketi

en: Packages to keep:
sl: Paketi, ki se bodo ohranili:

en: Proceed with download?
sl: Nadaljujem s prenosom?

en: Proceed with installation?
sl: Nadaljevanje namestitve?

en: Processing package changes...
sl: Obdelava sprememb paketov...

en: Provides
sl: Ponudnik

en: Replace %s with %s/%s?
sl: Ali zamenjam %s s/z %s/%s?

en: Replaces
sl: Zamenja

en: Repository
sl: Skladišče

en: Required By
sl: Zahtevan od

en: Retrieving packages...
sl: Pridobivanje paketov...

en: SHA-256 Sum
sl: SHA-256 vsota

en: Signature
sl: Podpis

en: Signature error
sl: Napaka podpisa

en: Signatures
sl: Podpisi

en: Starting full system upgrade...
sl:  Zagon popolne nadgradnje sistema...

en: Synchronizing package databases...
sl: Sinhronizacija podatkovnih baz...

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
sl[0]: Naslednji paket ne more biti nadgrajen, ker odvisnosti ni mogoče uspešno razrešiti:
sl[1]: Naslednja paketa ne moreta biti nadgrajena, ker odvisnosti ni mogoče uspešno razrešiti:
sl[2]: Naslednji paketi ne morejo biti nadgrajeni, ker odvisnosti ni mogoče uspešno razrešiti:
sl[3]: Naslednji paketi ne morejo biti nadgrajeni, ker odvisnosti ni mogoče uspešno razrešiti:

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
sl[0]: Za %s je na voljo %zu ponudnik
sl[1]: Za %s sta a voljo %zu ponudnika:
sl[2]: Za %s so na voljo %zu ponundiki:
sl[3]: Za %s je na voljo %zu ponudnikov :

en: Total
sl: Skupaj

en: Total Download Size:
sl: Skupna velikost prenosa:

en: Total Installed Size:
sl: Skupna velikost namestitve:

en: Total Removed Size:
sl: Skupna velikost odstranitve:

en: Unknown
sl: Neznano

en: Valid
sl: Veljavno

en: Validated By
sl: Preveril

en: Version
sl: Različica

en: Y
sl: D

en: YES
sl: DA

en: Yes
sl: Da

en: [Y/n]
sl: [D/n]

en: [ignored]
sl: [prezri]

en: [y/N]
sl: [d/N]

en: argument '-' specified with empty stdin
sl: argument '-' je bil podan brez vhoda na stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
sl: argument '-' je bil podan brez vhoda na stdin

en: backup file
sl: varnostna kopija datoteke

en: checking available disk space
sl: preverjanje prostora na disku

en: checking available disk space...
sl: preverjanje prostora na disku...

en: checking dependencies...
sl: preverjanje odvisnosti...

en: checking for file conflicts
sl: preverjanje spornosti datoteke

en: checking for file conflicts...
sl: preverjanje spornosti datoteke...

en: checking keyring...
sl: preverjanje obroča ključev...

en: checking keys in keyring
sl: preverjanje ključev v obroču ključev

en: checking package integrity
sl: preverjanje celovitosti paketa

en: checking package integrity...
sl: preverjanje celovitosti paketa...

en: config file %s could not be read: %s
sl: nastavitvene datoteke %s ni bilo mogoče prebrati: %s

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
sl: konfiguracijska datoteka %s, vrstica %d: '%s' možnost '%s' ni bila prepoznana.

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
sl: nastavitvena datoteka %s, vrstica %d: neveljavna možnost '%s', ni podpore za podpis

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
sl: konfiguracijska datoteka %s, vrstica %d: Vse direktive morajo pripadati sekciji.

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
sl: nastavitvena datoteka %s, vrstica %d: direktiva '%s' v odseku '%s' ni bila prepoznana.

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
sl: konfiguracijska datoteka %s, vrstica %d: direktiva '%s' potrebuje vrednost

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
sl: nastavitvena datoteka %s, vrstica %d: neveljavna vrednost za '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
sl: nastavitvena datoteka %s, vrstica %d: vrednost za '%s' mora biti pozitivna: '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
sl: nastavitvena datoteka %s, vrstica %d: vrednost za '%s' je prevelika: '%s'

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
sl: razčlenjevanje nastavitev je preseglo maksimalno globino rekurzije %d.

en: could not access cache directory %s
sl: dostop do imenika predpomnilnika %s ni mogoč

en: could not access database directory
sl: dostop do imenika podatkovne baze in mogoč

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
sl: URL strežnika ni bilo mogoče dodati v podatkovno bazo '%s': %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
sl: ni bilo mogoče izračunati kontrolne vsote %s

en: could not chdir to download directory %s
sl: ni se bilo mogoče prestaviti v imenik prenosov: %s

en: could not get current working directory
sl: trenutnega delovnega imenik ni mogoče določiti

en: could not load package '%s': %s
sl: ni bilo možno naložiti paketa '%s': %s

en: could not lock database: %s
sl: ni bilo možno zakleniti podatkovne baze: %s

en: could not register '%s' database (%s)
sl: ni mogoče registrirati '%s' podatkovna baza (%s)

en: could not remove %s: %s
sl: ni mogoče odstraniti %s: %s

en: could not rename %s to %s (%s)
sl: ni mogoče preimenovati %s to %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sl: delovnega imenika (%s), ni mogoče obnoviti

en: could not set install reason for package %s (%s)
sl: ni bilo mogoče nastaviti namestitvenega razloga za paket %s (%s)

en: database '%s' is not valid (%s)
sl: podatkovna baza '%s' ni veljavna (%s)

en: database not found: %s
sl: podatkovne baze ni mogoče najti: %s

en: downgrading
sl: obnavljam prejšnjo različico

en: downgrading %s...
sl: obnavljanje prejšnje različice %s...

en: downloading required keys...
sl: prenašanje zahtevanih ključev...

en: error:
sl: napaka:

en: failed to allocate string
sl: dodelitev niza ni uspela

en: failed to commit transaction (%s)
sl: izvedba prenosa je spodletela(%s)

en: failed to init transaction (%s)
sl: spodletelo začenjanje transakcije (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
sl: napaka pri inicializaciji alpm knjižnice
    (root: %s: dbpath: %s)
    %s

en: failed to prepare transaction (%s)
sl: priprava na prenos je spodletela (%s)

en: failed to release transaction (%s)
sl: spodletela sprostitev transakcije (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
sl: neuspelo ponovno odpiranje stdin za branje: (%s)

en: file type not recognized: %s%s
sl: neznan tip datoteke: %s%s

en: file(s)
sl: datoteka(ke)

en: full trust
sl: polno zaupanje

en: group '%s' was not found
sl: skupine '%s' ni mogoče najti

en: installed
sl: nameščeno

en: installing
sl: nameščanje:

en: installing %s...
sl: nameščanje: %s...

en: insufficient columns available for table display
sl: nezadostno število stolpcev za prikaz tabele

en: invalid argument '%s' for %s
sl: neveljavna trditev '%s' za %s

en: invalid number: %s
sl: neveljavna številka: %s

en: invalid option '-%c'
sl: neveljavno stikalo '-%c'

en: invalid option '--%s'
sl: neveljavno stikalo '--%s'

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
sl: neveljavno stikalo: '%s' in '%s' se ne sme uporabljati skupaj

en: invalid package: '%s'
sl: Neveljaven paket: '%s'

en: invalid regular expression '%s'
sl: neveljaven regularen izraz '%s'

en: invalid value: %d is not between %d and %d
sl: neveljavna vrednost: %d ni med %d in %d

en: loading package files
sl: nalaganje datotek

en: loading package files...
sl: nalaganje datoteke...

en: loading packages...
sl: nalaganje paketov...

en: looking for conflicting packages...
sl: iskanje spornih paketkov...

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
sl[0]: malloc napaka: ni bilo mogoče alocirati %zu bajta
sl[1]: malloc napaka: ni bilo mogoče alocirati %zu bajtov
sl[2]: malloc napaka: ni bilo mogoče alocirati %zu bajtov
sl[3]: malloc napaka: ni bilo mogoče alocirati %zu bajtov

en: marginal trust
sl: minimalno zaupanje

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
sl: zrcalo '%s' vsebuje spremenljivko '%s', vendar ni definiran noben '%s'.

en: never trust
sl: ne zaupaj

en: no '%s' configured
sl:  '%s' ni nastavljen

en: no changelog available for '%s'.
sl: seznam sprememb ni na voljo za  '%s' .

en: no file was specified for --owns
sl: nobena datoteka ni bila določena za stikalo --owns

en: no install reason specified (use -h for help)
sl: podan ni bil noben namestitveni razlog (uporabite -h za pomoč)

en: no operation specified (use -h for help)
sl: nobeno stikalo ni določena (za pomoč uporabite stikalo -h  )

en: no targets specified (use -h for help)
sl: cilj ni določen (za pomoč uporabite stikalo -h)

en: no usable package repositories configured.
sl: paketno skladišče ni nastavljeno.

en: only one operation may be used at a time
sl: hkrati se lahko uporabi samo eno stikalo

en: operation
sl: operacija

en: operations:
sl: operacije:

en: options
sl: stikala

en: package %s does not have a valid architecture
sl: paket %s ni veljavne arhitekture

en: package '%s' was not found
sl: paketa '%s' ni mogoče najti

en: package(s)
sl: paket(i)

en: path too long: %s%s
sl: pot je predolga: %s%s

en: path too long: %s/
sl: pot je predolga: %s/

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
sl: predolga pot: %slocal/%s-%s/%s

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
sl: Problem nastavitve gpgdir '%s' (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
sl: težava pri nastavitvi dnevniške datoteke '%s' (%s)

en: reinstalling
sl: ponovno nameščanje

en: reinstalling %s...
sl: ponovno nameščanje %s...

en: removal
sl: odstranitev

en: removing
sl: odstranjevanje:

en: removing %s...
sl: odstranjevanje: %s...

en: removing all files from cache...
sl: odstranjevanje vseh datotek iz predpomnilnika...

en: removing old packages from cache...
sl: odstranjevanje starih paketov iz predpomnilnika...

en: removing unused sync repositories...
sl: odstranjevanje neuporabljenih sinh. skladišč...

en: repository "%s" was not found.
sl: skladišča "%s" ni bilo mogoče najti.

en: repository '%s' does not exist
sl: skladišče '%s' ne obstaja

en: resolving dependencies...
sl: razreševanje odvisnosti...

en: target not found: %s
sl: cilja ni mogoče najti: %s

en: try running pacman-db-upgrade
sl: poskusite zagnati pacman-db-upgrade

en: unable to read symlink contents: %s
sl: ni bilo mogoče prebrati vsebine simbolne povezave: %s

en: unknown callback event type %d for %s
sl: neznan povratni klic vrste %d za %s

en: unknown trust
sl: neznano zaupanje

en: upgrading
sl: posodabljanje:

en: upgrading %s...
sl: nadgrajevanje: %s...

en: usage
sl: uporaba

en: warning:
sl: opozorilo:

en: you cannot perform this operation unless you are root.
sl: to operacijo je možno izvesti samo kot skrbnik.
