Arch Linux Pacman package manager - en to hu translation catalogue (195 entries)

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
hu: úgy tűnik, hogy %s csonka: %jd/%jd bájt

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
hu: a(z) %s adatbázis inkonzisztens: a(z) %s csomag fájlneve nem megengedett

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
hu: a(z) %s adatbázis inkonzisztens: a(z) %s csomag fáljneve túl hosszú

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
hu: a(z) %s adatbázis inkonzisztens: eltérő nevek a(z) %s csomagnál

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
hu: a(z) %s adatbázis inkonzisztens: eltérő verziók a(z) %s csomagnál

en: %s will be installed before its %s dependency
hu: a(z) %s csomag saját %s függősége előtt lesz telepítve

en: %s will be removed after its %s dependency
hu: a(z) %s csomag saját %s függősége után lesz eltávolítva

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
hu: a(z) %s-%s naprakész -- újratelepítés

en: %s-%s is up to date -- skipping
hu: a(z) %s-%s naprakész -- kihagyás

en: %s: downgrading from version %s to version %s
hu: %s: visszatérés a(z) %s verzióról a régebbi %s verzióhoz

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
hu: %s: csomag visszafejlesztésének kihagyása (%s => %s)

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
hu: %s: csomagfrissítés kihagyása (%s => %s)

en: %s: key "%s" is disabled
hu: %s: a "%s" kulcs ki van kapcsolva

en: %s: key "%s" is unknown
hu: %s: a "%s" kulcs ismeretlen

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
hu: %s: a helyi (%s) újabb, mint a(z) %s (%s)

en: %s: missing required signature
hu: %s: szükséges aláírás hiányzik

en: %s: signature format error
hu: aláírásformátum hiba: %s

en: %s: signature from "%s" is expired
hu: %s: az aláírás "%s" lejárt

en: %s: signature from "%s" is invalid
hu: %s: az aláírás a "%s" -tól érvénytelen

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
hu: %s: az aláírásnak a "%s" -ről alig megbízható

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
hu: %s: az aláírásnak a "%s" -ről ismeretlen a megbízhatósága

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
hu: %s: az aláírás a "%s" -ról soha nem megbízható

en: %s: unsupported signature format
hu: nem támogatott aláírásformátum: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
hu: be van állítva az AbortOnFail a PostTransaction horogban: %s

en: GPGME error: %s
hu: GPGME hiba: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
hu: Hiányzó Exec opció ebben a horogban: %s

en: Missing When option in hook: %s
hu: Hiányzik a Mikor választási lehetőség ebben a horogban: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
hu: Hiányzó triggerművelet ebben a horogban: %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
hu: Hiányzó trigger célpont ebben a horogban: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
hu: Hiányzó trigger típus ebben a horogban: %s

en: Partition %s is mounted read only
hu: A %s partíció csak olvashatóként van csatolva

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
hu: A(z) %s partició túlságosan tele van: %jd blokk szükséges, %ju blokk szabad

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
hu: Nem található a nyilvános kulcstartó; futtattad a(z) '%s' -t?

en: Unknown signal
hu: Ismeretlen szignál

en: call to execv failed (%s)
hu: sikertelen execv hívás (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
hu: sikertelen waitpid hívás (%s)

en: cannot allocate disk archive object
hu: az archív objektum nem foglalható le a lemezen

en: cannot open package file
hu: nem sikerült megnyitni a csomagfájlt

en: cannot remove %s (%s)
hu: %s nem távolítható el (%s)

en: cannot remove all files for package
hu: nem távolítható el a csomag összes fájlja

en: cannot remove file '%s': %s
hu: nem sikerült eltávolítani a '%s' fájlt : %s

en: cannot replace %s by %s
hu: nem lehet lecserélni a(z) %s csomagot a(z) %s csomaggal

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
hu: nem sikerült a(z) "%2$s" csomag "%1$s" függőségét feloldani

en: command failed to execute correctly
hu: a parancs nem futott le helyesen

en: command terminated by signal %d: %s
hu: parancs megszakítva a(z) %d szignál által: %s

en: compiled without signature support
hu: aláírás nélkül lett lefordítva

en: conflicting dependencies
hu: ütköző függőségek

en: conflicting files
hu: ütköző fájlok

en: corrupted database entry '%s'
hu: sérült adatbázis-bejegyzés: '%s'

en: could not add entry '%s' in cache
hu: nem sikerült a(z) '%s' bejegyzés hozzáadása a gyorsítótárhoz

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
hu: nem lehet biztonsági másolatot készíteni %s a PATH_MAX túlcsordulása miatt

en: could not change directory to %s (%s)
hu: nem sikerült a könyvtárváltás ide: %s (%s)

en: could not change the root directory (%s)
hu: nem sikerült gyökérkönyvtárat váltani (%s)

en: could not commit removal transaction
hu: nem sikerült végrehajtani az eltávolító tranzakciót

en: could not commit transaction
hu: nem sikerült végrehajtani a tranzakciót

en: could not copy tempfile to %s (%s)
hu: nem sikerült az ideiglenes fájlt ide másolni: %s (%s)

en: could not create database
hu: nem sikerült létrehozni az adatbázist

en: could not create directory %s: %s
hu: nem sikerült létrehozni a %s könyvtárat: %s

en: could not create pipe (%s)
hu: nem sikerült az adatcsatorna létrehozása (%s)

en: could not create temp directory
hu: nem sikerült létrehozni az ideiglenes könyvtárat

en: could not determine cachedir mount point %s
hu: nem sikerült meghatározni a %s csomaggyorsítótár-könyvtár csatolási pontját

en: could not determine filesystem mount points
hu: nem sikerült meghatározni a csatolási pontokat

en: could not determine mount point for file %s
hu: nem sikerült meghatározni a csatolási pontot a %s fájlhoz

en: could not determine root mount point %s
hu: nem sikerült meghatározni a %s gyökérkönyvtár csatolási pontját

en: could not extract %s (%s)
hu: nem sikerült kibontani: %s (%s)

en: could not find %s in database -- skipping
hu: nem található %s az adatbázisban -- kihagyás

en: could not find database
hu: nem található az adatbázis

en: could not find or read directory
hu: nem található vagy nem olvasható a könyvtár

en: could not find or read file
hu: nem található vagy nem olvasható a fájl

en: could not find or read package
hu: nem található vagy nem olvasható a csomag

en: could not fork a new process (%s)
hu: nem sikerült indítani egy új folyamatot (%s)

en: could not fully load metadata for package %s-%s
hu: nem sikerült teljesen betölteni az információs fájlt a(z) %s-%s csomaghoz

en: could not get current working directory
hu: a jelenlegi munkakönyvtár nem kapható meg

en: could not get file information for %s
hu: nem szerezhető fájlinformáció ehhez: %s

en: could not get filesystem information
hu: nem sikerült meghatározni a fájlrendszer-információt

en: could not get filesystem information for %s: %s
hu: nem sikerült meghatározni a fájlrendszer-információt %s-hez: %s

en: could not open database
hu: nem sikerült megnyitni az adatbázist

en: could not open directory: %s: %s
hu: nem sikerült megnyitni a %s könyvtárat: %s

en: could not open file %s: %s
hu: nem sikerült megnyitni a %s fájlt: %s

en: could not open file: %s%s: %s
hu: fájl nem nyitható meg: %s%s: %s

en: could not open file: %s: %s
hu: nem sikerült megnyitni a %s fájlt: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
hu: nem sikerült értelmezni a(z) '%s' csomagleíró fájlját a(z) '%s' adatbázisból

en: could not parse package description file in %s
hu: nem sikerült értelmezni a(z) %s csomagleíró fájlját

en: could not read db '%s' (%s)
hu: (%s) nem lehetett olvasni a(z) '%s' adatbázist

en: could not read directory: %s: %s
hu: könyvtár nem olvasható: %s: %s

en: could not remove %s
hu: %s nem távolítható el

en: could not remove database entry
hu: nem sikerült eltávolítani az adatbázis-bejegyzést

en: could not remove database entry %s-%s
hu: nem sikerült eltávolítani a(z) %s-%s adatbázis-bejegyzést

en: could not remove entry '%s' from cache
hu: nem sikerült eltávolítani a(z) '%s' bejegyzést a gyorsítótárból

en: could not remove lock file %s
hu: nem sikerült a zárolófájl (%s) eltávolítása

en: could not remove tmpdir %s
hu: nem sikerült eltávolítani a %s ideiglenes könyvtárat

en: could not rename %s to %s (%s)
hu: nem sikerült az átnevezés: %s -> %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
hu: nem sikerült visszalépni a munkakönyvárba (%s)

en: could not satisfy dependencies
hu: nem sikerült kielégíteni a függőségeket

en: could not stat file %s: %s
hu: sikertelen stat művelet a %s fájlon: %s

en: could not update database
hu: nem sikerült frissíteni az adatbázist

en: could not update database entry %s-%s
hu: nem sikerült a(z) %s-%s adatbázis-bejegyzés frissítése

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
hu: nem található vagy nem hozható létre a csomaggyorsítótár, a %s könyvtárat használom helyette

en: database already registered
hu: az adatbázis már regisztrált

en: database is incorrect version
hu: hibás verziójú az adatbázis

en: database not initialized
hu: az adatbázis nem inicializált

en: database path is undefined
hu: az adatbázis-útvonal nincs megadva

en: dependency cycle detected:
hu: körkörös függőséget észleltem:

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
hu: eltérő könyvtártulajdonos: %s
    fájlrendszer: %u:%u  csomag: %u:%u

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
hu: eltérő könyvtárjogosultságok: %s
    fájlrendszer: %o  csomag: %o

en: disk
hu: lemez

en: downgrading package %s (%s => %s)
hu: visszatérés egy régebbi %s verzióhoz (%s => %s)

en: download library error
hu: letöltőfüggvénytár hiba

en: duplicate filename
hu: két azonos fájlnév

en: duplicate target
hu: két azonos célcsomag

en: duplicated database entry '%s'
hu: duplikált adatbázis-bejegyzés: '%s'

en: error invoking external downloader
hu: hiba a külső letöltő meghívásakor

en: error while reading file %s: %s
hu: hiba a %s fájl olvasása közben: %s

en: error while reading hook %s: %s
hu: hiaba a horog olvasása közben %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
hu: hiba a(z) %s csomag mtree adatának olvasása közben: %s

en: error while reading package %s: %s
hu: hiba a(z) %s csomag olvasása közben: %s

en: extract: not overwriting dir with file %s
hu: kibontás: nem írok felül könyvtárat a %s fájllal

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
hu: nem sikerült a(z) '%s' fájlt letölteni a %s helyről : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
hu: nem sikerült a(z) '%s' fájlt letölteni a %s helyről : a várt letöltési méret túlhaladva

en: failed to create temporary file for download
hu: nem sikerült létrehozni ideiglenes fájlt a letöltéshez

en: failed to read file %s: %s
hu: nem sikerült olvasni a %s: %s fájlt

en: failed to read signature file: %s
hu: nem sikerült olvasni a %s aláírásfájlt

en: failed to retrieve some files
hu: nem sikerült néhány fájlt letölteni

en: failed to retrieve some files
hu: nem sikerült minden fájlt letölteni

en: failed to run transaction hooks
hu: nem sikerült futtatni a tranzakciós műveleteket

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
hu: fájl nem található a(z) %s csomag fájllistájában. %s kibontásának kihagyása

en: gpg error: %s
hu: gpg hiba: %s

en: gpgme error
hu: gpgme hiba

en: hook %s line %d: invalid option %s
hu: horog %s sor %d: érvénytelen opció %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
hu: horog %s sor %d: érvénytelen szakasz %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
hu: horog %s sor %d: érvénytelen érték %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
hu: horog %s sor %d: az előző definíció %s felülírása

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
hu: horog %s sor %d: a (%s) opció beállítása nem lehetséges

en: ignoring package %s-%s
hu: %s-%s csomag kihagyása

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
hu: csomaglecserélés kihagyása (%s-%s => %s-%s)

en: invalid PGP signature
hu: érvénytelen PGP aláírás

en: invalid name for database entry '%s'
hu: hibás név a(z) '%s' adatbázis-bejegyzés számára

en: invalid or corrupted database
hu: érvénytelen vagy sérült adatbázis

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
hu: hibás vagy sérült adatbázis (PGP aláírás)

en: invalid or corrupted package
hu: hibás vagy sérült csomag

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
hu: hibás vagy sérült csomag (PGP aláírás)

en: invalid or corrupted package (checksum)
hu: hibás vagy sérült csomag (ellenőrzőösszeg)

en: invalid package version in %s
hu: érvénytelen csomagverzió: %s

en: invalid regular expression
hu: hibás reguláris kifejezés

en: invalid url for server
hu: hibás szerver-URL

en: key "%s" could not be imported
hu: nem lehetett importálni a "%s" kulcsot

en: key "%s" could not be looked up remotely
hu: a "%s" távoli kulcs nem található

en: key "%s" on keyserver
hu: a kulcszerveren a "%s" kulcs

en: keyring is not writable
hu: a kulcstartó nem írható

en: libarchive error
hu: libarchive hiba

en: library already initialized
hu: a függvénytár már inicializált

en: library not initialized
hu: a függvénytár nem inicializált

en: lock file missing %s
hu: zárolófájl hiányzik: %s

en: looking up key %s using WKD
hu: %s kulcs keresése WKD használatával

en: missing PGP signature
hu: hiányzó PGP aláírás

en: missing package metadata in %s
hu: hiányzó csomaginformációs fájl: %s

en: missing package name in %s
hu: hiányzó csomagnév: %s

en: missing package version in %s
hu: hiányzó csomagverzió: %s

en: no %s cache exists, creating...
hu: nem létezik a(z) %s gyorsítótár, létrehozás...

en: no servers configured for repository
hu: a tárolóhoz nincs szerver beállítva

en: not enough free disk space
hu: nincs elég szabad lemezterület

en: not enough free disk space
hu: nincs elég szabad lemezterület

en: operation cancelled due to ignorepkg
hu: a művelet megszakítva ignorepkg miatt

en: operation not compatible with the transaction type
hu: a művelet nem egyeztethető össze a jelenlegi tranzakciótípussal

en: out of memory!
hu: elfogyott a memória!

en: package architecture is not valid
hu: érvénytelen csomagarchitektúra

en: package filename is not valid
hu: érvénytelen csomagnév

en: package missing required signature
hu: a csomag szükséges aláírása hiányzik

en: permission denied
hu: hozzáférés megtagadva

en: problem occurred while installing %s
hu: hiba történt a(z) %s telepítése közben

en: problem occurred while upgrading %s
hu: hiba történt a(z) %s frissítése közben

en: removing %s from target list
hu: %s eltávolítása a céllistából

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
hu: '%s' kihagyása, mert ütközik a következővel: '%s'

en: removing invalid database: %s
hu: hibás adatbázis eltávolítása: %s

en: removing invalid file: %s
hu: hibás fájl eltávolítása: %s

en: required key missing from keyring
hu: egy szükséges kulcs hiányzik a kulcstartóból

en: transaction aborted
hu: a tranzakció félbeszakítva

en: transaction already initialized
hu: a tranzakció már inicializált

en: transaction commit attempt when database is not locked
hu: tranzakció-végrehajtási kísérlet nem zárolt adatbázis mellett

en: transaction not initialized
hu: a tranzakció nem inicializált

en: transaction not prepared
hu: a tranzakció nincs előkészítve

en: unable to extract %s%s: path too long
hu: %s%s kibontása nem sikerült: az útvonal túl hosszú

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
hu: %s.pacnew kibontása nem sikerült: az útvonal túl hosszú

en: unable to lock database
hu: nem sikerült zárolni az adatbázist

en: unable to read from pipe (%s)
hu: nem sikerül olvasni az adatcsatornából (%s)

en: unable to run hook %s: %s
hu: a horog futtatása nem lehetséges %s: %s

en: unable to write to pipe (%s)
hu: nem sikerül írni az adatcsatornába (%s)

en: unexpected error
hu: nem várt hiba

en: unexpected system error
hu: nem várt hiba

en: unknown database file: %s
hu: ismeretlen adatbázisfájl: %s

en: unknown validation type for package %s: %s
hu: ismeretlen érvényességellenőrzési mód a(z) %s csomaghoz: %s

en: unresolvable package conflicts detected
hu: feloldhatatlan csomagütközéseket találtam

en: url '%s' is invalid
hu: a '%s' URL hibás

en: warning given when extracting %s (%s)
hu: figyelmeztetés a(z) %s kibontása közben (%s)

en: wrong or NULL argument passed
hu: rossz vagy NULL argumentum érkezett
