plasma-nm - en to ka translation catalogue (128 entries)

en: NetworkManager is missing support for OpenVPN
ka: NetworkManager-ს OpenVPN-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Error saving file %1: %2
ka: %1-ის შენახვის შეცდომა: %2

en: Error copying certificate to %1: %2
ka: სერტიფიკატის %1 -ში კოპირების შეცდომა: %2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Gateway:
ka: ნაგულისხმები რაუტერი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: Remote gateways(s), with optional port and protocol (e.g. ovpn.corp.com:1234:tcp).
    You can specify multiple hosts for redundancy (use commas or spaces as delimiters).
ka: დაშორებულ რაუტერებს, არასავალდებულო პორტითა და პროტოკოლით (მაგ: ovpn.com:1234:tcp).
    მაღალი წვდომადობისთვის შეგიძლიათ ერთზე მეტი ჰოსტი მიუთითოთ (გამოსაყოფად გამოიყენეთ მძიმეები ან გამოტოვებები).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnectionType)
en: Connection type:
ka: შეერთების ტიპი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Select an authentication mode.
ka: აირჩიეთ ავთენტიკაციის რეჟიმი.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Certificates (TLS)
ka: სერტიფიკატები (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Static Key
ka: სტატიკური გასაღები

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password
ka: პაროლი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbConnectionType)
en: Password with Certificates (TLS)
ka: პაროლი სერთიფიკატებით (TLS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: CA Certificate:
ka: CA სერტიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509CaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, passCaFile) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCaFile)
en: Certificate authority (CA) file in .pem format.
ka: სერტიფიკატების გამომცემლის (CA) ფაილი .pem ფორმატში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: User Certificate:
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Cert) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassCert)
en: Local peer's signed certificate in .pem format (signed by CA of CA Certificate).
ka: ლოკალური პარტნიორის ხელმოწერილი სერტიფიკატი .pem ფორმატში (ხელმოწერილი CA ან CA სერტიფიკატით).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Private Key:
ka: პირადი გასაღები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509Key) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, x509PassKey)
en: Local peer's private key in .pem format.
ka: ლოკალური პარტნიორის პირადი გასაღები .pem ფორმატში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Private Key Password:
ka: პირადი გასაღების პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509KeyPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassKeyPassword)
en: Password for private key.
ka: პირადი გასაღების პაროლი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Static Key:
ka: სტატიკური გასაღები:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, pskSharedKey)
en: Pre-shared file for Static Key encryption mode (non-TLS).
ka: წინასწარ-გაზიარებული ფაილი სტატიკური გასაღების დაშიფვრის რეჟიმისთვის (არა-TLS)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Key Direction:
ka: გასაღების მიმართულება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: Direction for Static Key encryption mode (non-TLS).
ka: სტატიკური გასაღებით დაშიფვრის რეჟიმის მიმართულება (არა-TLS).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer.
ka: თუ გასაღების მიმართულებას იყენებთ, ის VPN პარტნიორის მიერ გამოყენებულის საპირისპირო უნდა იყოს.

[ctx: No "Key Direction"]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbKeyDirection)
en: None
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Local IP Address:
ka: ლოკალური IP მისამართი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskLocalIp)
en: IP address of the remote VPN endpoint.
ka: გარე VPN-ის საბოლოო წერტილის IP მისამართი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Remote IP Address:
ka: დაშორებული IP მისამართი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, pskRemoteIp)
en: IP address of the local VPN endpoint.
ka: ლოკალური VPN-ის საბოლოო წერტილის IP მისამართი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeyDirection)
en: If key direction is used, it must be the opposite of that used on the VPN peer. For example, if the peer uses '1', this connection must use '0'. If you are unsure what value to use, contact your system administrator.
ka: თუ გასაღების მიმართულება გამოიყენება, ის VPN პარტნორის მიერ გამოყენებულის საპირისპირო უნდა იყოს. მაგ: თუ პარტნიორი იყენებს '1', ამ მიერთებამ '0' უნდა გამოიყენოს. თუ დარწმუნებული არ ბრძანდებით, რომელი მნიშვნელობა გნებავთ, გამოიყენოთ, დაუკავშირდით სისტემურ ადმინისტრატორს.

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Username:
ka: მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, passUserName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, x509PassUsername)
en: Username passed to OpenVPN when prompted for it.
ka: OpenVPN-სთვის გადაცემული მომხმარებელი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Password:
ka: პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, passPassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, x509PassPassword)
en: Password passed to OpenVPN when prompted for it.
ka: OpenVPN-სთვის გადაცემული პაროლი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
ka: დამატებით…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
ka: ძირითადი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomPort)
en: TCP/UDP port number for peer. (Default value when there is no port for gateway).
ka: TCP/UDP პორტის ნომერი პარტნიორისთვის. (ნაგულისხმები მნიშვნელობა, როცა რაუტერისთვს პორტი არ არსებობს).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomPort)
en: Use custom gateway port:
ka: გამავალი რაუტერის პორტის ხელით მითითება:

[ctx: like in use Automatic configuration]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomPort) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbMtu) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Automatic
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomReneg)
en: Renegotiate data channel key after the specified number of seconds.
ka: მონაცემების არხის ახალ გასაღების მითითებული რაოდენობა წამში ერთხელ შექმნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomReneg)
en: Use custom renegotiation interval:
ka: თავიდან შეერთების ინტერვალის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCompression) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Use compression.
ka: შეკუმშვის გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCompression)
en: Use compression
ka: შეკუმშვის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: No
ka: არა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression)
en: Adaptive
ka: შეგუებადი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbUseCompression) i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Automatic
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use TCP for communicating with remote host.
ka: დაშორებულ ჰოსტთან ურთიერთობისას TCP-ის გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseTCP)
en: Use a TCP connection
ka: TCP შეერთების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDeviceType)
en: Explicitly set virtual device type (TUN/TAP).
ka: ვირტუალური მოწყობილობის ტიპის (TUN/TAP) ხელით მითითება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceType)
en: Set virtual device type:
ka: ვირტუალური მოწყობილობის ტიპის დაყენება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leVirtualDeviceName)
en: Use custom name for TUN/TAP virtual device (instead of default "tun" or "tap").
ka: TUN/TAP ვირტუალური მოწყობილობის ხელით მითითება ("tun"/"tap"-ის მაგიერ).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseVirtualDeviceName)
en: Set virtual device name:
ka: ვირტუალური მოწყობილობის სახელის დაყენება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMtu) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMtu)
en: Take the TUN device MTU to be specified value and derive the link MTU from it.
ka: TUN მოწყობილობის MTU-ის მნიშვნელობის აღება და ბმულის MTU-ის მისგან გამომდინარე დაყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMtu)
en: Use custom tunnel Maximum Transmission Unit (MTU):
ka: ტუნელის MTU-ის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomFragmentSize)
en: Enable internal datagram fragmentation with this maximum size.
ka: დატაგრამის შიდა ფრაგმენტაციის მაქსიმუმის მითითებულ მნიშვნელობაზე დაყენების ჩართვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomFragmentSize)
en: Use custom UDP fragment size:
ka: UDP ფრაგმენტის ზომის ხელით მითითება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict tunnel TCP maximum segment size.
ka: TCP გვირაბის სეგმენტის მაქსიმალური ზომის შეზღუდვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMssRestrict)
en: Restrict TCP maximum segment size (MSS)
ka: TCP-ის სეგმენტის მაქსიმალური სეგმენტის ზომის შეზღუდვა (MSS)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize the order of gateways list (remote) as a kind of basic load-
    balancing measure.
ka: დაშორებული რაუტერების სიიდან შემთხვევითის არჩევა
    რაღაც დოზით დატვირთვის ბალანსიცაა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRandRemHosts)
en: Randomize remote hosts
ka: დაშორებული ჰოსტების შემთხვევითობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkIpv6TunLink)
en: Build a tun link capable of forwarding IPv6 traffic.
ka: IPv6 ტრაფიკის გადამისამართების შემძლე tun ბმულის აგება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkPingInterval) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbPingInterval)
en: Ping remote over the TCP/UDP control channel if no packets have been sent for at least n seconds.
ka: პაკეტების მითითებული რაოდენობა წამების არ-გაგზავნის შემთხვევაში TCP/UDP არხით ping პაკეტის გაგზავნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPingInterval)
en: Specify ping interval:
ka: Ping-ის დაყოვნება:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbSpecifyExitRestartPing) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbSpecifyExitRestartPing)
en: Exit or restart after n seconds pass without reception of a ping or other packet from remote.
ka: გასვლა ან გადატვირთვა n წამის შემდეგ თუ დაშორებული პარტნიორისგან ping-ს ან რამე სხვა პაკეტს არ მივიღებ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSpecifyExitRestartPing)
en: Specify exit or restart ping:
ka: მიუთითეთ გასვლა ან გადატვირთეთ ping:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Allow remote peer to change its IP address and/or port number such as due to
    DHCP (this is the default if --remote is not used). --float when specified with --remote
    allows an OpenVPN session to initially connect to a peer at a known address,
    however if packets arrive from a new address and pass all authentication tests, the
    new address will take control of the session. This is useful when you are connecting
    to a peer which holds a dynamic address such as a dial-in user or DHCP client.
    
    
    Essentially, --float tells OpenVPN to accept authenticated packets from any address,
    not only the address which was specified in the --remote option.
ka: ნება მიეცით დაშორებულ პარტნიორს, შეცვალოს IP მისამართი და/ან პორტის ნომერი, როგორც წესი,
    DHCP-ის გამო (ეს არის ნაგულისხმები, თუ --remote  არ გამოიყენება). --float როდესაც მითითებულია --remote
    საშუალებას აძლევს OpenVPN სესიას თავდაპირველად დაუკავშირდეს პარტნიორს ცნობილ მისამართზე,
    თუმცა, თუ პაკეტები ჩამოდიან ახალი მისამართიდან და გაივლიან ყველა ავთენტიფიკაციის ტესტს,
    ახალი მისამართი გააკონტროლებს სესიას. ეს სასარგებლოა, როდესაც თქვენ დაკავშირება
    პარტნიორს, რომელსაც აქვს დინამიური მისამართი, როგორიცაა აკრიფეთ მომხმარებელი ან DHCP კლიენტი.
    
    არსებითად, --float ეუბნება OpenVPN მიიღოს დამოწმებული პაკეტები ნებისმიერი მისამართიდან,
    არა მხოლოდ მისამართი, რომელიც მითითებული იყო --remoteვარიანტში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAcceptAuthenticatedPackets)
en: Accept authenticated packets from any address (Float)
ka: ავთენტიკაციის პაკეტების ყველა მისამართიდან დაშვება (მოლივლივე)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbMaxRoutes)
en: Specify the maximum number of routes the server is allowed to specify.
ka: რაუტების მაქსიმალური რაოდენობა, რომელიც სერვერს შეუძლია, მოგაწოდოთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMaxRoutes)
en: Specify max routes:
ka: რაუტების მაქსიმალური რაოდენობა:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, securityTab)
en: Security
ka: უსაფრთხოება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboCipher)
en: Encrypt packets with cipher algorithm. The default is BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).
ka: პაკეტების კრიპტოგრაფიული დაშიფვრა. ნაგულისხმები მნიშვნელობაა BF-CBC (Blowfish in Cipher
    Block Chaining mode).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Cipher:
ka: შიფრი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboCipher)
en: Obtaining available ciphers…
ka: ხელმისაწვდომი დაშიფვრის ალგორითმების მიღება…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbCustomCipherKey)
en: Set cipher key size to a custom value. If unspecified, it defaults to cipher-specific size.
ka: კრიპტოგრაფიის გასაღების მითითებულ მნიშვნელობაზე დაყენება. თუ მითითებული არაა, ის კრიპტოგრაფიის მითითებულ ზომას უდრის.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomCipherKey)
en: Use custom size of cipher key:
ka: დაშიფვრის გასაღების ზომის ხელით მითითბა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboHmac)
en: Authenticate packets with HMAC using message digest algorithm. The default is SHA1.
ka: პაკეტების HMAC-ით ავთენენტიკაცია შეტყობინების დაიჯესტის ალგორითმით. ნაგულისხმები მეთოდია SHA1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: HMAC Authentication:
ka: HMAC ავთენტიკაცია:

[ctx: like in use Default configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac)
en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: like in None setting selected]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboHmac) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: None
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tlsTab)
en: TLS Settings
ka: TLS პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblCertCheck) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify server certificate identification.
    
    When enabled, connection will only succeed if the server certificate matches
    some expected properties.
    Matching can either apply to the whole certificate subject (all the fields),
    or just the Common Name (CN field).
ka: სერვერის სერტიფიკატის იდენტიფიკაციის გადამოწმება.
    
    როცა ჩართულია, მიერთება დამყარდება, თუ სერვერის სერტიფიკატი
    რაიმე წინასწარ-გაწერილ მოთხოვნებში ჯდება.
    დამთხვევა შეიძლება მთლიანი სერტიფიკატის თემით (ყველა ველი)
    ან უბრალოდ საერთო სახელით (CN ველი) მოხდეს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCertCheck)
en: Server Certificate Check:
ka: სერვერის სერტიფიკატის შემოწმება:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Don't verify certificate identification
ka: სერვერის სერტიფიკატი არ შემოწმდება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify whole subject exactly
ka: თემის ზუსტად გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name exactly
ka: სახელის ზუსტად გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify name by prefix
ka: სახელის პრეფიქსით გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbCertCheck)
en: Verify subject partially (legacy mode, strongly discouraged)
ka: თემის ნაწილობრივ შემოწმება (მოძველებული. გამოყენება რეკომენდებული არაა)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lbSubjectMatch) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Subject or Common Name to verify server certificate information against.
ka: საგანი ან საერთო სახელი სერვერის სერტიფიკატის ინფორმაციასთან შესადარებლად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbSubjectMatch)
en: Subject Match:
ka: სათაურის დამთხვევა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, subjectMatch)
en: Connect only to servers whose certificate matches the given subject. Example: /CN=myvpn.company.com
ka: მხოლოდ იმ სერვერებთან მიერთება, რომლის სერტიფიკატებიც მითითებულ თემას ემთხვევა. მაგ: /CN=myvpn.company.com

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelRemoteCertTls) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit key usage and extended
    key usage based on RFC3280 TLS rules.
ka: მოთხოვნა, რომ პარტნიორის სერტიფიკატი ხელმოწერილი იყოს აშკარა
    გასაღების გამოყენებით და გაფართოებული გასაღების გამოყენება RFC3280 TLS-ის წესებზეა დამოკიდებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRemoteCertTls)
en: Verify peer (server) certificate usage signature
ka: დაშორებული პარტნიორის (სერვერის) სერტიფიკატის დანიშნულების გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRemoteCertTls)
en: Remote peer certificate TLS type:
ka: დაშორებული პარტნიორის სერტიფიკატის TLS ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Server
ka: სერვერი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbRemoteCertTls) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Client
ka: კლიენტი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblNsCertType) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbNsCertType)
en: Require that peer certificate was signed with an explicit nsCertType designation.
ka: მოთხოვნა, რომ პარტნიორის სერტიფიკატი nsCertType-ის მნიშვნელობა აშკარად ჰქონდეს მითითებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNsCertType)
en: Verify peer (server) certificate nsCertType designation
ka: დაშორებული სერვერის სერტიფიკატში nsCertType-ის მითითების გადამოწმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNsCertType)
en: Remote peer certificate nsCert designation:
ka: დაშორებული სერვერის სერტიფიკატის nsCert:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, useExtraTlsAuth)
en: Add an additional layer of HMAC authentication.
ka: HMAC ავთენტიკაციის დამატებითი ფენის დამატება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Mode:
ka: რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboTLSMode)
en: None
ka: არცერთი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel4_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kurlTlsAuthKey)
en: Add an additional layer of HMAC authentication on top of the TLS control channel
    to protect against DoS attacks.
ka: TLS კონტროლის არხზე HMAC ავთენტიკაციის დამატებითი ფენის დამატება
    DoS შეტევებისგან თავის დასაცავად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3)
en: Key File:
ka: გასაღების ფაილი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cboDirection)
en: Direction parameter for static key mode.
ka: მიმართულების პარამეტეტრი სტატიკური გასაღების რეჟიმისთვის.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Server (0)
ka: სერვერი (0)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cboDirection)
en: Client (1)
ka: კლიენტი (1)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, proxyTab)
en: Proxies
ka: პროქსები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Proxy type: HTTP or SOCKS
ka: პროქსის ტიპი: HTTP ან SOCKS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Proxy Type:
ka: პროქსის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbProxyType)
en: Not Required
ka: აუცილებელი არაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbProxyType)
en: Select this option if your organization requires the use of a proxy server to access the Internet.
ka: ჩართეთ, თუ თქვენი ორგანიზაცია ინტერნეტთან წვდომისთვის პროქსი სერვერს იყენებს.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_12) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, proxyServerAddress)
en: Connect to remote host through a proxy with this address.
ka: დაშორებულ ჰოსტთან ამ მისამართის მქონე პროქსით დაკავშირება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Server Address:
ka: სერვერის მისამართი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbProxyPort)
en: Connect to remote host through a proxy with this port.
ka: დაშორებულ ჰოსტთან ამ პორტის მქონე პროქსით დაკავშირება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Port:
ka: პორტი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyUsername)
en: HTTP/SOCKS proxy username passed to OpenVPN when prompted for it.
ka: OpenVPN-ისთვის მოთხოვნისას გადაცემული HTTP/SOCKS პროქსის მომხმარებლის სახელი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Proxy Username:
ka: პროქსის მომხმარებელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, proxyPassword)
en: HTTP/SOCKS proxy password passed to OpenVPN when prompted for it.
ka: OpenVPN-ისთვის მოთხოვნისას გადაცემული HTTP/SOCKS პროქსის პაროლი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: Proxy Password:
ka: პროქსის პაროლი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely on proxy errors. It simulates a SIGUSR1 reset.
ka: პროქსის შეცდომების შემთხვევაში თავიდან მცდელობების უსასრულო რაოდენობა. იგივე, რაც SIGUSR1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkProxyRetry)
en: Retry indefinitely when errors occur
ka: შეცდომის აღმოჩენისას თავიდან განუსაზღვრელი რაოდენობით ცდა

[ctx: @title: window advanced openvpn properties]
en: Advanced OpenVPN properties
ka: OpenVPN -ის დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: OpenVPN cipher lookup failed
ka: OpenVPN შიფრის მოძებნის შეცდომა

[ctx: @item::inlist Default openvpn cipher item]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: @item:inlistbox Item added when OpenVPN cipher lookup failed]
en: No OpenVPN ciphers found
ka: OpenVPN შიფრები ვერ ვიპოვე

en: Key Password:
ka: გასაღების პაროლი:

en: code
ka: კოდი

en: token
ka: ტოკენი
