plasma-nm - en to eo translation catalogue (488 entries)

[ctx: General]
en: General configuration
eo: Ĝenerala agordo

en: Wired
eo: Kabligita

en: 802.1x Security
eo: 802.1x Sekureco

en: Wi-Fi
eo: Wifi

en: Wi-Fi Security
eo: Sekureco Wi-Fi

en: Mobile Broadband (%1)
eo: Poŝtelefona Larĝbendo (%1)

en: Bridge
eo: Ponto

en: Team
eo: Teamo

en: WireGuard Interface
eo: WireGuard Interfaco

en: Failed to get secrets for %1
eo: Malsukcesis akiri sekretojn por %1

en: New Connection (%1)
eo: Nova Konekto (%1)

en: Edit Connection '%1'
eo: Redakti konekton '%1'

en: New %1 connection
eo: Nova konekto %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Connection name:
eo: Nomo de konekto:

en: Ethernet
eo: Eterreto

[ctx: bond mode]
en: Round-robin
eo: Ĉirkaŭ-subskribolista

[ctx: bond mode]
en: Active backup
eo: Aktiva sekurkopio

[ctx: bond mode]
en: Broadcast
eo: Elsendo

[ctx: bond mode]
en: Adaptive transmit load balancing
eo: Adaptiva elsenda ŝarĝobalancado

[ctx: bond mode]
en: Adaptive load balancing
eo: Adapta ŝarĝo-ekvilibro

[ctx: bond link monitoring]
en: MII (recommended)
eo: MII (rekomendita)

en: Do you want to remove the connection '%1'?
eo: Ĉu vi volas forigi la konekton '%1'?

en: Remove Connection
eo: Forigi Konekton

en: VLAN
eo: VLANO

en: DUN (dial up networking)
eo: DUN (telefona retoj)

en: PAN (personal area network)
eo: PAN (persona areoreto)

[ctx: @title:window advanced permissions editor]
en: Advanced Permissions Editor
eo: Altnivela Permesa Redaktoro

[ctx: infiniband transport mode]
en: Datagram
eo: Datagramo

[ctx: infiniband transport mode]
en: Connected
eo: Konektis

[ctx: Header text for IPv4 address]
en: Address
eo: Adreso

[ctx: Header text for IPv4 netmask]
en: Netmask
eo: Reta masko

[ctx: Header text for IPv4 gateway]
en: Gateway
eo: Enirejo

en: Other DNS Servers:
eo: Aliaj DNS-Serviloj:

en: DNS Servers:
eo: DNS-Serviloj:

en: <qt>You can find more information about these values here:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>
eo: <qt>Vi povas trovi pliajn informojn pri ĉi tiuj valoroj ĉi tie:<br/><a href='https://developer.gnome.org/NetworkManager/stable/ch01.html'>https://developer.gnome.org /NetworkManager/stable/ch01.htmlnm-settings-nmcli.html</a></qt>

en: Send hostname:
eo: Sendi gastigan nomon:

en: DHCP hostname:
eo: DHCP-gastigantonomo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Default
eo: Defaŭlte

en: DAD timeout:
eo: DAD-tempiĝo:

en: Edit DNS servers
eo: Redakti DNS-servilojn

en: Edit DNS search domains
eo: Redakti DNS-serĉajn domajnojn

[ctx: Header text for IPv6 address]
en: Address
eo: Adreso

[ctx: Header text for IPv6 prefix]
en: Prefix
eo: Prefikso

[ctx: Header text for IPv6 gateway]
en: Gateway
eo: Enirejo

en: Alternative Subject Matches
eo: Alternativaj Temaj Kongruoj

en: <qt>This entry must be one of:<ul><li>DNS: &lt;name or ip address&gt;</li><li>EMAIL: &lt;email&gt;</li><li>URI: &lt;uri, e.g. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>
eo: <qt>Ĉi tiu enskribo devas esti unu el:<ul><li>DNS: &lt;nomo aŭ ip-adreso&gt;</li><li>RETPOŜTO: &lt;retpoŝto&gt;</li><li>URI: &lt;uri, ekz. https://www.kde.org&gt;</li></ul></qt>

en: Connect to these servers only
eo: Konekti nur al ĉi tiuj serviloj

en: Select file to import
eo: Elekti dosieron por importi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Authentication:
eo: Aŭtentikigo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: LEAP
eo: SALTO

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: FAST
eo: RAPIDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: Tunneled TLS (TTLS)
eo: Tunnelita TLS (TTLS)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, auth)
en: Protected EAP (PEAP)
eo: Protektita EAP (PEAP)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_33) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_34) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18) i18n: ectx: property (text
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Identity:
eo: Identeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_32) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: Domain:
eo: Domajno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: User certificate:
eo: Atestilo de uzanto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_23)
en: CA certificate:
eo: CA-atestilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: Subject match:
eo: Temo-kongruo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: Alternative subject matches:
eo: Alternativaj temaj kongruoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Connect to these servers:
eo: Konekti al ĉi tiuj serviloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, privateKeyLabel)
en: Private key:
eo: Privata ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Private key password:
eo: Pasvorto de privata ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Anonymous identity:
eo: Anonima identeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastAllowPacProvisioning)
en: Automatic PAC provisioning
eo: Aŭtomata PAC-provizo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Anonymous
eo: Anonima

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Authenticated
eo: Aŭtentikigita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, pacMethod)
en: Both
eo: Ambaŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: PAC file:
eo: PAC-dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_16) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_22)
en: Inner authentication:
eo: Interna aŭtentikigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chap) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, ttlsInnerAuth)
en: CHAP
eo: ĈAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: PEAP version:
eo: Versio de PEAP:

[ctx: PEAP version]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 0
eo: Versio 0

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, peapVersion)
en: Version 1
eo: Versio 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, interfaceNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Interface name:
eo: Interfaconomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Bonded connections:
eo: Ligitaj ligoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add…
eo: Aldoni…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edit…
eo: Redaktu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modeLabel)
en: Mode:
eo: Reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Link monitoring:
eo: Monitorado de ligoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Monitoring frequency:
eo: Monitora frekvenco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Link up delay:
eo: Prokrasto de ligo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Link down delay:
eo: Malprokrasto de ligo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: ARP targets:
eo: ARP-celoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, arpTargets)
en: An IP address or comma-separated list of addresses.
eo: IP-adreso aŭ komo-disigita listo de adresoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Bridged connections:
eo: Pontitaj konektoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Aging time:
eo: Maljuniĝotempo:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stpGroup)
en: Enable STP (Spanning Tree Protocol)
eo: Ebligi STP (Spanning Tree Protocol)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Priority:
eo: Prioritato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Forward delay:
eo: Antaŭen prokrasto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Hello time:
eo: Saluton tempo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Max age:
eo: Maksimuma aĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Address of the device:
eo: Adreso de la aparato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Connection type:
eo: Tipo de konekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number:
eo: Nombro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoconnect)
en: Connect automatically with priority
eo: Konekti aŭtomate kun prioritato

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, prioritySpin)
en: If the connection is set to autoconnect, connections with higher priority will be preferred. Defaults to 0.
    The higher number means higher priority. A negative number can be used to indicate priority lower than the default.
eo: Se la konekto estas agordita al aŭtomata, konektoj kun pli alta prioritato estos preferitaj. Defaŭlte al 0.
    La pli alta nombro signifas pli altan prioritaton. Negativa nombro povas esti uzata por indiki prioritaton pli malaltan ol la defaŭlta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsers)
en: All users may connect to this network
eo: Ĉiuj uzantoj povas konektiĝi al ĉi tiu reto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButtonPermissions)
en: Edit advanced permissions for this connection
eo: Redakti altnivelajn permesojn por ĉi tiu konekto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pushButtonPermissions)
en: Fine-grained permissions editor for this connection. It lets you choose which users can activate/modify/delete this connection.
eo: Delikata permesa redaktilo por ĉi tiu konekto. Ĝi ebligas al vi elekti, kiuj uzantoj povas aktivigi/modifi/forigi ĉi tiun konekton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonPermissions) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdvanced)
en: Advanced…
eo: Altnivela…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoconnectVpn)
en: Automatically connect to VPN
eo: Aŭtomate konekti al VPN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firewallZoneLabel)
en: Firewall zone:
eo: Fajromuro-zono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, meteredLabel)
en: Metered:
eo: Mezurita:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, metered)
en: NetworkManager indicates to applications whether the connection is metered and therefore
    data usage should be restricted.
eo: NetworkManager indikas al aplikaĵoj ĉu la konekto estas mezurita kaj tial
    datumuzado devus esti limigita.

[ctx: Item in the Metered: list]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: Yes
eo: Jes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, metered)
en: No
eo: Ne

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, basicGroup)
en: Basic
eo: Baza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advGroup)
en: Advanced
eo: Altnivela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, roaming)
en: Allow roaming if home network is not available
eo: Permesi vagadon se hejma reto ne disponeblas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelNetworkId)
en: Network ID:
eo: Reto ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Transport mode:
eo: Transportreĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Restrict to device:
eo: Limigi al aparato:

[ctx: MTU:]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, mtu)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, mtu)
en:  bytes
eo: bajtoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, IPv6Widget) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, IPv4Widget)
en: Advanced IP settings
eo: Altnivelaj IP-agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Method:
eo: Metodo:

[ctx: Method:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic (Only addresses)
eo: Aŭtomata (Nur adresoj)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Link-Local
eo: Ligo-Loka

[ctx: like in use Manual configuration]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Manual
eo: Manlibro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Shared to other computers
eo: Dividita al aliaj komputiloj

[ctx: like in this setting is Disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Disabled
eo: Malebligita

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dnsLabel)
en: DNS Servers:
eo: DNS-Serviloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dns)
en: Use this field to specify the IP address(es) of one or more DNS servers. Use ',' to separate entries.
eo: Uzu ĉi tiun kampon por specifi la IP-adreson(j)n de unu aŭ pluraj DNS-serviloj. Uzu ',' por apartigi enskribojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsMorePushButton)
en: Edit DNS the list of servers
eo: Redakti DNS la liston de serviloj

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dnsSearchLabel)
en: Search Domains:
eo: Serĉaj Domajnoj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dnsSearch)
en: Use this field to specify one or more DNS domains to search. Use ',' to separate entries.
eo: Uzu ĉi tiun kampon por specifi unu aŭ plurajn DNS-domajnojn por serĉi. Uzu ',' por apartigi enskribojn.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsSearchMorePushButton)
en: Edit the list of DNS domains being searched
eo: Redakti la liston de DNS-domajnoj serĉataj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDhcpClientId)
en: DHCP Client ID:
eo: ID de Kliento de DHCP:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, dhcpClientId)
en: Use this field to specify the DHCP client ID which is a string sent to the DHCP server
    to identify the local machine that the DHCP server may use to customize the DHCP
    lease and options.
eo: Uzu ĉi tiun kampon por specifi la DHCP-klientidentigilon kiu estas ĉeno sendita al la DHCP-servilo
    por identigi la lokan maŝinon kiun la DHCP-servilo povas uzi por personecigi la DHCP
    lezon kaj opciojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableView, tableViewAddresses)
en: IP addresses identify your computer on the network. Click the "Add" button to add
    an IP address
eo: IP-adresoj identigas vian komputilon en la reto. Alklaku la butonon "Aldoni" por aldoni
    IP-adreson

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ipv4RequiredCB)
en: Allows the connection to complete if IPv4 configuration fails
    but IPv6 configuration succeeds
eo: Ebligas la konekton finiĝi se IPv4-agordo malsukcesas
    sed IPv6-agordo sukcesas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipv4RequiredCB)
en: IPv4 is required for this connection
eo: IPv4 estas postulata por ĉi tiu konekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRoutes)
en: Routes…
eo: Itineroj…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ipv6RequiredCB)
en: When connecting to IPv4-capable networks, allows the connection to complete if
    IPv6 configuration fails but IPv4 configuration succeeds
eo: Kiam vi konektas al IPv4-kapablaj retoj, permesas la konekton finiĝi se
    IPv6-agordo malsukcesas sed IPv4-agordo sukcesas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ipv6RequiredCB)
en: IPv6 is required for this connection
eo: IPv6 estas bezonata por ĉi tiu konekto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, dnsMorePushButton)
en: Edit the list of DNS servers
eo: Redakti la liston de DNS-serviloj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Configure IPv6 Privacy Extensions for SLAAC, described in RFC4941. If enabled, it makes the kernel generate
    a temporary IPv6 address in addition to the public one generated from MAC address via modified EUI-64.
eo: Agordi IPv6-Privatecaj Etendaĵoj por SLAAC, priskribitaj en RFC4941. Se ĝi estas ebligita, ĝi igas la kernon generi
    provizoran IPv6-adreson aldone al la publika unu generita de MAC-adreso per modifita EUI-64.

[ctx: privacy disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Disabled
eo: Malebligita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Enabled (prefer public address)
eo: Ebligita (preferas publikan adreson)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, privacyCombo)
en: Enabled (prefer temporary addresses)
eo: Ebligita (preferas provizorajn adresojn)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Automatic (Only DHCP)
eo: Aŭtomata (Nur DHCP)

[ctx: like in this setting is Disabled]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Ignored
eo: Ignorita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, method)
en: Disabled
eo: Malebligita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPrivacy)
en: Privacy:
eo: Privateco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authGroup)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, compressionGroup)
en: Compression
eo: Kunpremo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppe)
en: Use point-to-point encryption (MPPE)
eo: Uzi punkton-al-punktan ĉifradon (MPPE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, bsdComp)
en: Use BSD data compression
eo: Uzi BSD-datumpremadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, deflateComp)
en: Use Deflate data compression
eo: Uzi Deflate datuman kunpremadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tcpComp)
en: Use TCP header compression
eo: Uzi TCP-kapokunpremadon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppe128)
en: Require 128-bit encryption
eo: Postulas 128-bitan ĉifradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mppeStateful)
en: Use stateful MPPE
eo: Uzi statohavan MPPE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, echoGroup)
en: Echo
eo: Eĥo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, senddEcho)
en: Send PPP echo packets
eo: Sendi PPP-eĥajn pakojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Service:
eo: Servo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, service)
en: If specified, instruct PPPoE to only initiate sessions with access concentrators that provide the specified service. For most providers, this should be left blank. It is only required if there are multiple access concentrators or a specific service is known to be required.
eo: Se specifite, instruu PPPoE nur komenci seancojn kun alirkoncentriloj kiuj provizas la specifitan servon. Por plej multaj provizantoj, ĉi tio estu malplena. Ĝi estas nur postulata se ekzistas multoblaj alirkoncentriloj aŭ specifa servo estas konata esti postulata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Teamed connections:
eo: Teamitaj ligoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: JSON config:
eo: JSON-agordo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImport)
en: Import configuration from file…
eo: Importi agordon el dosiero…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parent interface:
eo: Gepatra interfaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: VLAN id:
eo: ID de VLAN:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: VLAN interface name:
eo: VLAN-interfaconomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reorderHeaders)
en: Output packet headers reordering
eo: Reordigo de la kaplinioj de eligo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, gvrp)
en: GARP VLAN Registration Protocol
eo: GARP VLAN Registrada Protokolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, looseBinding)
en: Loose binding
eo: Malfiksa ligado

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, modeComboBox)
en: Infrastructure
eo: Infrastrukturo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, modeComboBox)
en: Access Point
eo: Alirpunkto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (BssidComboBox, BSSIDCombo)
en: This option locks this connection to the Wi-Fi access point (AP) specified by the
     BSSID entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
eo: Ĉi tiu opcio ŝlosas ĉi tiun konekton al la Wifi-alirpunkto (AP) specifita de la
     BSSID enigita ĉi tie. Ekzemplo: 00:11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bandLabel)
en: Band:
eo: Bando:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, band)
en: This option locks the connection to the Wi-Fi network associated to the specified band. This setting depends
     on specific driver capability and may not work with all drivers
eo: Ĉi tiu opcio ŝlosas la konekton al la reto Wi-Fi asociita al la specifita bando. Ĉi tiu agordo dependas
    de specifa pelilo-kapablo kaj eble ne funkcias kun ĉiuj peliloj

[ctx: Band:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, band)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, channelLabel)
en: Channel:
eo: Kanalo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, channel)
en: Wireless channel to use for the Wi-Fi connection. The device will only join (or create for Ad-Hoc networks)
    a Wi-Fi network on the specified channel
eo: Sendrata kanalo por uzi por la Wi-Fi-konekto. La aparato nur aliĝos (aŭ kreos por Ad-Hoc-retoj)
     Vifi-reton sur la specifita kanalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Cloned MAC address:
eo: Klonita MAC-adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRandomMacAddr)
en: Random…
eo: Hazarda…

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, hiddenNetwork)
en: Mark this if you want to create a connection for a hidden network
eo: Marki ĉi tion se vi volas krei konekton por kaŝita reto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Visibility:
eo: Videbleco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hiddenNetwork)
en: Hidden network
eo: Kaŝita reto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WifiSecurity)
en: Wifi Security
eo: Wifi Sekureco

[ctx: no security]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WEP key 40/128 bits (Hex or ASCII)
eo: WEP-ŝlosilo 40/128 bitoj (Heks aŭ ASCII)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WEP key 128 bits
eo: WEP-ŝlosilo 128 bitoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA/WPA2 Personal
eo: WPA/WPA2 Persona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA3 Personal
eo: WPA3 Persona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: WPA3 Enterprise 192-bit
eo: WPA3 Enterprise 192-bita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, securityCombo)
en: Enhanced Open (OWE)
eo: Plibonigita Open (OWE)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Security:
eo: Sekureco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Key:
eo: Ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: WEP index:
eo: WEP-indekso:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepIndex)
en: 1 (default)
eo: 1 (defaŭlte)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepAuth)
en: Open System
eo: Malfermi Sistemon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, wepAuth)
en: Shared Key
eo: Komuna Ŝlosilo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (HwAddrComboBox, macAddress)
en: This option locks this connection to the network device specified by its
    permanent MAC address entered here. Example: 00:11:22:33:44:55
eo: Ĉi tiu opcio ŝlosas ĉi tiun konekton al la reto-aparato specifita per ĝia
    permanenta MAC-adreso enigita ĉi tie. Ekzemplo: 00:11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, clonedMacAddress)
en: The MAC address entered here will be used as hardware address for the
    network device this connection is activated on. This feature is known as MAC
    cloning or spoofing. Example 11:22:33:44:55
eo: La MAC-adreso ĉi tie enigita estos uzata kiel aparatadreso por la
    retaparato, sur kiu ĉi tiu konekto estas aktivigita. Ĉi tiu funkcio estas konata kiel MAC
    klonado aŭ spoofing. Ekzemplo 11:22:33:44:55

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRandomMacAddr)
en: Random
eo: Hazarda

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mtu)
en: Only transmit packets of the specified size or smaller, breaking larger packets up
    into multiple Ethernet frames
eo: Transsendi nur pakaĵetojn de la specifita grandeco aŭ pli malgrandaj, rompante pli grandajn pakaĵetojn
    en plurajn Eterretajn kadrojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speedLabel)
en: Speed:
eo: Rapido:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, duplexLabel)
en: Duplex:
eo: Dupleksa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, duplex)
en: Request that the device use the specified duplex mode. Either "half" or "full"
eo: Petu, ke la aparato uzu la specifitan dupleksan reĝimon. Aŭ "duone" aŭ "plena"

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, duplex)
en: Half
eo: Duono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, duplex)
en: Full
eo: Plena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Link negotiation:
eo: Ligo-intertraktado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Device link negotiation. If “Manual” is chosen, “Speed” and “Duplex” values will be forced without checking
    the device compatibility. If unsure, leave here “Ignore” or pick “Automatic”.
eo: Intertraktado pri aparato-ligo. Se "Manlibro" estas elektita, "Rapido" kaj "Duplekso" valoroj estos devigitaj sen kontroli
    la aparato kongruo. Se ne certas, lasu ĉi tie "Ignori" aŭ elektu "Aŭtomata".

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Ignore
eo: Ignori

[ctx: Link negotiation:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, linkNegotiation)
en: Manual
eo: Manlibro

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, speed)
en: Request that the device use only the specified speed.
eo: Peiu, ke la aparato uzu nur la specifitan rapidon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, speed)
en: 2.5 Gb/s
eo: 2,5 Gb/s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use8021X)
en: Use 802.1x security for this connection
eo: Uzi 802.1x sekurecon por ĉi tiu konekto

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WireGuardProp)
en: WireGuard Settings
eo: WireGuard Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interface
eo: Interfaco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, interfaceNameLineEdit)
en: Required.
    Network interface name.
eo: Bezonata.
    Retinterfaca nomo.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, privateKeyLineEdit)
en: Required.
    A base64 private key generated by wg genkey.
eo: Bezonata.
    Privata ŝlosilo baz64 generita de wg genkey.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, listenPortLabel)
en: Listen port:
eo: Aŭskulta pordo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, listenPortLineEdit)
en: Optional.
    Listen port number. Chosen randomly if left as 'Automatic'.
eo: Laŭvola.
    Aŭskultu pordan numeron. Elektita hazarde se lasita kiel 'Aŭtomata'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fwmarkLineEdit)
en: Optional.
    An fwmark for outgoing packets. If set to 0 or 'off', this
    option is disabled. May be specified in hexadecimal by
    prepending '0x'.
eo: Nedeviga.
    Fwmark por elirantaj pakoj. Se agordita al 0 aŭ 'off', ĉi tiu
    opcio estas malŝaltita. Povas esti specifita deksesuma per
    antaŭigante '0x'.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mtuLineEdit)
en: Optional.
    If not specified, the MTU is automatically determined
    from the endpoint addresses or the system default route,
    which is usually a sane choice. However, to manually
    specify an MTU and to override this automatic discovery,
    this value may be specified explicitly.
eo: Laŭvola.
    Se ne specifita, la MTU estas aŭtomate determinita
    de la finpunkto-adresoj aŭ la sistema defaŭlta itinero,
    kio estas kutime prudenta elekto. Tamen, por permane
    specifi MTU kaj por anstataŭi ĉi tiun aŭtomatan malkovron,
    ĉi tiu valoro povas esti specifita eksplicite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, peerRouteLabel)
en: Autoroute peers:
eo: Aŭtoitineraj samuloj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, peerRouteCheckBox)
en: Whether to automatically add routes for the AllowedIPs ranges
    of the peers.
eo: Ĉu aŭtomate aldoni itinerojn por la AllowedIPs intervaloj
    de la samuloj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPeers)
en: Peers…
eo: Samuloj…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicKeyLabel)
en: Public key:
eo: Publika ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, publicKeyLineEdit)
en: Required.
                A base64 public key calculated by wg pubkey 
                from a private key, and usually transmitted 
                out of band to the author of the configuration file.
eo: Bezonata.
     Publika ŝlosilo baz64 kalkulita per wg pubkey 
     el privata ŝlosilo, kaj kutime transdonita 
     eksterbendo al la aŭtoro de la agorda dosiero.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowedIPsLabel)
en: Allowed IPs:
eo: Permesitaj IP-oj:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, allowedIPsLineEdit)
en: Required.
                A comma-separated list of IP (v4 or v6) addresses 
                with CIDR masks from which incoming traffic for 
                this peer is allowed and to which outgoing traffic 
                for this peer is directed. The catch-all 0.0.0.0/0 
                may be specified for matching all IPv4 addresses, 
                and ::/0 may be specified for matching all IPv6 addresses.
eo: Bezonata.
     Komo-separata listo de IP (v4 aŭ v6) adresoj 
     kun CIDR-maskoj de kiuj envenanta trafiko por 
     ĉi tiu samaĝulo estas permesita kaj al kiu elira trafiko 
     por ĉi tiu samaĝulo estas direktita. Catch-all 0.0.0.0/0 
     povas esti specifita por kongrui kun ĉiuj IPv4-adresoj, 
     kaj ::/0 povas esti specifita por kongrui kun ĉiuj IPv6-adresoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endpointAddressLabel)
en: Endpoint address:
eo: Finpunkto-adreso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, endpointAddressLineEdit)
en: Optional.
                An endpoint for the connection. Can be an
                IPv4 address, IPv6 address, or FQDN (fully
                qualified domain name such as abc.com). If
                present, Endpoint port must also be set.
eo: Nedeviga.
     Finpunkto por la konekto. Povas esti
     IPv4-adreso, IPv6-adreso aŭ FQDN (plene
     kvalifikita domajna nomo kiel abc.com). Se
     ĉeestas, Endpoint-pordo ankaŭ devas esti agordita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endpointPortLabel)
en: Endpoint port:
eo: Finpunkta pordo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, endpointPortLineEdit)
en: Optional.
                The port number of an endpoint. If present Endpoint
                Address must also be set.
eo: Nedeviga.
     La pordnumero de finpunkto. Se nuna Finpunkto
     Adreso ankaŭ devas esti agordita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, presharedKeyLabel)
en: Preshared key:
eo: Antaŭdividita ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, presharedKeyLineEdit)
en: Optional.
                A base64 preshared key generated by wg genpsk.
                This option adds an additional layer of symmetric-key
                cryptography to be mixed into the already existing
                public-key cryptography, for post-quantum resistance.
eo: Nedeviga.
     Baz64-antaŭdividita ŝlosilo generita de wg genpsk.
     Ĉi tiu opcio aldonas plian tavolon de simetria ŝlosilo
     kriptografio por esti miksita en la jam ekzistantan
     publikŝlosila kriptografio, por postkvantuma rezisto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, keepaliveLabel)
en: Persistent keepalive:
eo: Konstanta konservado:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, keepaliveLineEdit)
en: Optional.
                A seconds interval, between 1 and 65535 inclusive, of
                how often to send an authenticated empty packet to
                the peer for the purpose of keeping a stateful firewall
                or NAT mapping valid persistently. For example, if the
                interface very rarely sends traffic, but it might at
                anytime receive traffic from a peer, and it is behind
                NAT, the interface might benefit from having a
                persistent keepalive interval of 25 seconds. If set to
                0 or "off", this option is disabled. By default or
                when unspecified, this option is off. Most users will not
                need this.
eo: Nedeviga.
     Sekunda intervalo, inter 1 kaj 65535 inkluzive, de
     kiom ofte sendi aŭtentikigitan malplenan pakaĵeton al
     la kunulo kun la celo konservi statan fajroŝirmilon
     aŭ NAT-mapadon valida persiste. Ekzemple, se la
     interfaco tre malofte sendas trafikon, sed ĝi povas iam ajn ricevi trafikon de kunulo, kaj ĝi estas malantaŭ
     NAT, la interfaco povus profiti de havi
     konstantan konservan intervalon de 25 sekundoj. Se agordita al
     0 aŭ "off", ĉi tiu opcio estas malŝaltita. Defaŭlte aŭ
     kiam nespecifita, ĉi tiu opcio estas malŝaltita. Plej multaj uzantoj ne
     bezonos ĉi tion.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Peer 1
eo: Samulo 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: Add new Peer
eo: Aldoni novan Peer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove)
en: Remove this Peer
eo: Forigi ĉi tiun Peer

[ctx: @title: window wireguard peers properties]
en: WireGuard peers properties
eo: WireGuard kunuloj propraĵoj

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wi-Fi
eo: Wifi

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bond)
eo: Virtuala (obligacio)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (bridge)
eo: Virtuala (ponto)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (vlan)
eo: Virtuala (vlan)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Virtual (team)
eo: Virtuala (teamo)

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Serial Modem
eo: Seria modemo

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Mobile Broadband
eo: Poŝtelefona Larĝbendo

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Loopback
eo: Inversocikla

[ctx: title of the interface widget in nm's popup]
en: Wired Ethernet
eo: Kablita Ethernet

en: Mobile broadband
eo: Poŝtelefona larĝa bando

en: Olpc mesh
eo: Olpc-maŝo

en: Wired Ethernet
eo: Kablita Ethernet

en: Unknown connection type
eo: Nekonata konektotipo

en: Wireless Interface (%1)
eo: Sendrata Interfaco (%1)

en: Wired Interface (%1)
eo: Kablita Interfaco (%1)

en: Modem (%1)
eo: Modemo (%1)

en: Bridge (%1)
eo: Ponto (%1)

en: Loopback Interface (%1)
eo: Inversocikla Interfaco (%1)

[ctx: description of unknown network interface state]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: description of unmanaged network interface state]
en: Unmanaged
eo: Neadministrata

[ctx: description of unavailable network interface state]
en: Unavailable
eo: Nedisponebla

[ctx: description of unconnected network interface state]
en: Not connected
eo: Ne konektita

[ctx: description of preparing to connect network interface state]
en: Preparing to connect
eo: Preparante por konekti

[ctx: description of configuring hardware network interface state]
en: Configuring interface
eo: Agordante interfacon

[ctx: description of waiting for authentication network interface state]
en: Waiting for authorization
eo: Atendante rajtigon

[ctx: network interface doing dhcp request in most cases]
en: Setting network address
eo: Agordi retan adreson

[ctx: is other action required to fully connect? captive portals, etc.]
en: Checking further connectivity
eo: Kontrolante plian konekteblecon

[ctx: a secondary connection (e.g. VPN) has to be activated first to continue]
en: Waiting for a secondary connection
eo: Atendante sekundaran konekton

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected
eo: Konektis

[ctx: network interface connected state label]
en: Connected to %1
eo: Konektita al %1

[ctx: network interface disconnecting state label]
en: Deactivating connection
eo: Malaktivigo de konekto

[ctx: network interface connection failed state label]
en: Connection Failed
eo: Konekto Malsukcesis

[ctx: interface state]
en: Error: Invalid state
eo: Eraro: Nevalida stato

[ctx: The state of the VPN connection is unknown]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: The VPN connection is preparing to connect]
en: Preparing to connect
eo: Preparante por konekti

[ctx: The VPN connection needs authorization credentials]
en: Needs authorization
eo: Bezonas rajtigon

[ctx: The VPN connection is being established]
en: Connecting
eo: Konektante

[ctx: The VPN connection is getting an IP address]
en: Setting network address
eo: Agordi retan adreson

[ctx: The VPN connection is active]
en: Activated
eo: Aktivigita

[ctx: The VPN connection failed]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: The VPN connection is disconnected]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: wireless network operation mode]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: wireless network operation mode]
en: Infrastructure
eo: Infrastrukturo

[ctx: wireless network operation mode]
en: Access point
eo: Alirpunkto

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP40
eo: Duope WEP40

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise WEP104
eo: Duope WEP104

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise TKIP
eo: Duope TKIP

[ctx: wireless network cipher]
en: Pairwise CCMP
eo: Duope CCMP

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP40
eo: Grupo WEP40

[ctx: wireless network cipher]
en: Group WEP104
eo: Grupo WEP104

[ctx: wireless network cipher]
en: Group TKIP
eo: Grupo TKIP

[ctx: wireless network cipher]
en: Group CCMP
eo: Grupo CCMP

[ctx: connection speed]
en: %1 Bit/s
eo: %1 Bito/s

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: GPRS/EDGE
eo: GPRS/RANDO

[ctx: Gsm modes (2G/3G/any)]
en: Any
eo: Ajna

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision B
eo: CDMA2000 EVDO-revizio B

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision A
eo: CDMA2000 EVDO-revizio A

[ctx: Cellular access technology]
en: CDMA2000 EVDO revision 0
eo: CDMA2000 EVDO-revizio 0

[ctx: Cellular access technology]
en: EDGE
eo: RANDO

[ctx: Cellular access technology]
en: Compact GSM
eo: Kompakta GSM

[ctx: Analog wireline modem]
en: Analog
eo: Analoga

[ctx: Unknown cellular access technology]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Any cellular access technology]
en: Any
eo: Ajna

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem is unlocked.
eo: Modemo estas malŝlosita.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN code.
eo: SIM postulas la PIN-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PIN2 code.
eo: SIM postulas la PIN2-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK code.
eo: SIM postulas la PUK-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: SIM requires the PUK2 code.
eo: SIM postulas la PUK2-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PIN code.
eo: Modemo postulas la PIN-kodon de la servoprovizanto.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the service provider PUK code.
eo: Modemo postulas la servoprovizanto PUK-kodo.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PIN code.
eo: Modemo postulas la retan PIN-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network PUK code.
eo: Modemo postulas la retan PUK-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PIN code.
eo: Modemo postulas la PIN-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PIN code.
eo: Modemo postulas la kompanian PIN-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the corporate PUK code.
eo: Modemo postulas la kompanian PUK-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
eo: Modemo postulas la PIN-kodon PH-FSIM.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
eo: Modemo postulas la PH-FSIM PUK-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PIN code.
eo: Modemo postulas la reto-subaron PIN-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Modem requires the network subset PUK code.
eo: Modemo postulas la retan subaron PUK-kodon.

[ctx: possible SIM lock reason]
en: Lock reason unknown.
eo: Ŝlosa kialo nekonata.

[ctx: @label no security]
en: Insecure
eo: Nesekura

[ctx: @label LEAP security]
en: LEAP
eo: SALTO

[ctx: @label Dynamic WEP security]
en: Dynamic WEP
eo: Dinamika WEP

[ctx: @label unknown security]
en: Unknown security type
eo: Nekonata sekureca tipo

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: One minute ago | %1 minutes ago
eo[0]: Antaŭ unu minuto
eo[1]: Antaŭ %1 minutoj

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: One hour ago | %1 hours ago
eo[0]: Antaŭ unu horo
eo[1]: Antaŭ %1 horoj

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Yesterday
eo: Hieraŭ

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last hour, as the number of minutes since usage]
en: Last used one minute ago | Last used %1 minutes ago
eo[0]: Laste uzita antaŭ unu minuto
eo[1]: Laste uzita antaŭ %1 minutoj

[ctx: Label for last used time for a network connection used in the last day, as the number of hours since usage]
en: Last used one hour ago | Last used %1 hours ago
eo[0]: Laste uzita antaŭ unu horo
eo[1]: Laste uzita antaŭ %1 horoj

[ctx: Label for last used time for a network connection used the previous day]
en: Last used yesterday
eo: Laste uzata hieraŭ

en: Last used on %1
eo: Laste uzata en %1

[ctx: Label for last used time for a network connection that has never been used]
en: Never used
eo: Neniam uzata

en: No VPN plugin found for type %1
eo: Neniu VPN-aldonaĵo trovita por tipo %1

en: Importing this type of VPN is not implemented
eo: Importi ĉi tiun tipon de VPN ne estas efektivigita

en: Not implemented
eo: Ne efektivigita

[ctx: @info:tooltip real user name is not available]
en: Not Available
eo: Ne disponebla

en: First select the SSID
eo: Unue elekti la SSID

en: %1 (%2%)
    Frequency: %3 Mhz
    Channel: %4
eo: %1 (%2%)
    Frekvenco: %3 Mhz
    Kanalo: %4

[ctx: Header text for IPv4 route metric]
en: Metric
eo: Metriko

[ctx: Header text for IPv6 netmask]
en: Netmask
eo: Reta masko

[ctx: Header text for IPv6 route metric]
en: Metric
eo: Metriko

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: New Mobile Broadband Connection
eo: Nova Poŝtelefona Larĝbenda Konekto

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My plan is not listed…
eo: Mia plano ne estas listigita…

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Unknown Provider
eo: Nekonata Provizanto

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Default
eo: Defaŭlte

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Set up a Mobile Broadband Connection
eo: Agordi Poŝtelefonan Larĝbendan Konekton

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
eo: Ĉi tiu asistanto helpas vin facile agordi moveblan larĝbendan konekton al ĉela (3G) reto.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: You will need the following information:
eo: Vi bezonos la jenajn informojn:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband provider's name
eo: La nomo de via larĝbenda provizanto

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your broadband billing plan name
eo: Nomo de via larĝbenda faktura plano

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
eo: (en iuj kazoj) Via larĝbenda faktura plano APN (Alirpunkto-Nomo)

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Create a connection for &this mobile broadband device:
eo: Krei konekton por &ĉi tiu movebla larĝbenda aparato:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any GSM device
eo: Ajna GSM-aparato

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Any CDMA device
eo: Ajna CDMA-aparato

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed GSM device
eo: Instalita GSM-aparato

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Installed CDMA device
eo: Instalita CDMA-aparato

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider's Country
eo: Elekti la Lando de via Provizanto

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Country List:
eo: Landa Listo:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: My country is not listed
eo: Mia lando ne estas listigita

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Provider
eo: Elekti vian Provizanton

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Select your provider from a &list:
eo: Elekti vian provizanton el &listo:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: I cannot find my provider and I wish to enter it &manually:
eo: Mi ne povas trovi mian provizanton kaj mi deziras enigi ĝin &mane:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Choose your Billing Plan
eo: Elekti vian Fakturan Planon

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: &Select your plan:
eo: &Selektu vian planon:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Selected plan &APN (Access Point Name):
eo: Elektita plano &APN (Nomo de Alirpunkto):

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan's APN.
eo: Averto: Elekti malĝustan planon povas rezultigi fakturajn problemojn por via larĝbenda konto aŭ povas malhelpi konekteblecon.
    
    Se vi ne certas pri via plano, bonvolu peti al via provizanto la APN de via plano.

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Confirm Mobile Broadband Settings
eo: Konfirmi Poŝtelefonajn Larĝbendajn Agordojn

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
eo: Via movebla larĝbenda konekto estas agordita kun la sekvaj agordoj:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Provider:
eo: Via Provizanto:

[ctx: Mobile Connection Wizard]
en: Your Plan:
eo: Via Plano:

en: Change the visibility of the password
eo: Ŝanĝi la videblecon de la pasvorto

en: Store password for this user only (encrypted)
eo: Konservi pasvorton nur por ĉi tiu uzanto (ĉifrita)

en: Store password for all users (not encrypted)
eo: Konservi pasvorton por ĉiuj uzantoj (ne ĉifrita)

en: Ask for this password every time
eo: Peti ĉi tiun pasvorton ĉiufoje

en: This password is not required
eo: Ĉi tiu pasvorto ne estas bezonata

en: %1 (%2%)
    Security: %3
    Frequency: %4 Mhz
eo: %1 (%2%)
    Sekureco: %3
    Frekvenco: %4 Mhz

en: %1 (%2%)
    Security: Insecure
    Frequency: %3 Mhz
eo: %1 (%2%)
    Sekureco: Nesekura
    Frekvenco: %3 Mhz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Available Users
eo: Disponeblaj Uzantoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Real Name
eo: Reala Nomo

[ctx: like in Username for athentication]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, availUsers) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, currentUsers)
en: Username
eo: Uzantnomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Users allowed to activate the connection
eo: Uzantoj permesis aktivigi la konekton

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RoutesIp4Config)
en: Edit IPv4 Routes
eo: Redakti IPv4-Itinerojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbNeverDefault)
en: If enabled, this connection will never be used as the default network connection
eo: Se ĝi estas ebligita, ĉi tiu konekto neniam estos uzata kiel la defaŭlta retkonekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbNeverDefault)
en: Use only for resources on this connection
eo: Uzi nur por rimedoj pri ĉi tiu konekto

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: Insert a row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonAdd)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbIgnoreAutoRoutes)
en: If enabled, automatically configured routes are ignored and only routes specified above are used
eo: Se ebligita, aŭtomate agorditaj itineroj estas ignoritaj kaj nur itineroj specifitaj supre estas uzataj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbIgnoreAutoRoutes)
en: Ignore automatically obtained routes
eo: Ignori aŭtomate akiritajn itinerojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RoutesIp6Config)
en: Edit IPv6 Routes
eo: Redakti IPv6-Itinerojn

[ctx: Remove a selected row]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonRemove)
en: R&emove
eo: R&forigi

en: Plasma is missing support for '%1' VPN connections.
eo: Plasmo mankas subteno por '%1' VPN-konektoj.

en: Report Bug
eo: Raporti Cimon

en: NetworkManager is missing support for '%1' VPN connections.
eo: NetworkManager mankas subteno por '%1' VPN-konektoj.

en: Install
eo: Instali

en: Failed to activate %1
eo: Malsukcesis aktivigi %1

en: Failed to add connection %1
eo: Malsukcesis aldoni konekton %1

en: Connection %1 has been added
eo: Konekto %1 estis aldonita

en: Failed to add %1
eo: Malsukcesis aldoni %1

en: Failed to deactivate %1
eo: Malsukcesis malaktivigi %1

en: Failed to remove %1
eo: Malsukcesis forigi %1

en: Connection %1 has been removed
eo: Konekto %1 estas forigita

en: Failed to update connection %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi konekton %1

en: Connection %1 has been updated
eo: Konekto %1 estas ĝisdatigita

en: Failed to create hotspot %1
eo: Malsukcesis krei retpunkton %1

en: Hardware based connections
eo: Konektoj bazitaj en aparataro

en: Some DSL description
eo: Iu DSL-priskribo

en: Some infiniband description
eo: Iu senfinaba priskribo

en: Mobile Broadband
eo: Poŝtelefona Larĝbendo

en: Some mobile broadband description
eo: Iu movebla larĝa bando priskribo

en: Some wired ethernet description
eo: Iu kablata eterreta priskribo

en: Wired Ethernet (shared)
eo: Kablita Eterreto (komuna)

en: Some wi-fi description
eo: Iu wi-fi-priskribo

en: Wi-Fi (shared)
eo: Wifi (kunhavita)

en: Virtual connections
eo: Virtualaj konektoj

en: Some bond description
eo: Iu priskribo de obligacio

en: Some team description
eo: Iu teampriskribo

en: Some vlan description
eo: Iu vlan priskribo

en: VPN connections
eo: VPN-konektoj

en: Import VPN connection…
eo: Importi VPN-konekton…

en: Other
eo: Alia

en: Import a saved configuration file
eo: Importi konservitan agordan dosieron

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Unknown
eo: La konektotipo estas Nekonata

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is ADSL
eo: La konektotipo estas ADSL

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bluetooth
eo: La konektotipo estas Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Bridge
eo: La konektotipo estas Ponto

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is CDMA
eo: La konektotipo estas CDMA

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is GSM
eo: La konektotipo estas GSM

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Infiniband
eo: La konektotipo estas Infiniband

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is OLPC Mesh
eo: La konektotipo estas OLPC Mesh

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is PPOPE
eo: La konektotipo estas PPOPE

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VLAN
eo: La konektotipo estas VLAN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is VPN
eo: La konektotipo estas VPN

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wimax
eo: La konektotipo estas Wimax

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wired
eo: La konektotipo estas Kablata

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Wireless
eo: La konektotipo estas Sendrata

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Team
eo: La konektotipo estas Teamo

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Generic
eo: La konektotipo estas Ĝenerala

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is Tunnel
eo: La konektotipo estas Tunelo

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is IP Tunnel
eo: La konektotipo estas IP Tunelo

[ctx: @info:tooltip]
en: The connection type is WireGuard
eo: La konektotipo estas WireGuard

en: IPv4 Address
eo: IPv4-adreso

en: IPv4 Default Gateway
eo: IPv4 Defaŭlta Enirejo

en: IPv4 Primary Nameserver
eo: IPv4 Ĉefa Nomservilo

en: IPv4 Secondary Nameserver
eo: IPv4 Malĉefa Nomservilo

en: IPv6 Address
eo: IPv6-adreso

en: IPv6 ULA Address
eo: IPv6 ULA Adreso

en: IPv6 Default Gateway
eo: IPv6 Defaŭlta Enirejo

en: IPv6 Primary Nameserver
eo: IPv6 Ĉefa Nomservilo

en: IPv6 Secondary Nameserver
eo: IPv6 Malĉefa Nomservilo

en: Connection speed
eo: Konekta rapido

en: MAC Address
eo: MAC-adreso

en: Access Point (SSID)
eo: Alirpunkto (SSID)

en: Signal Strength
eo: Signala Forto

en: Security Type
eo: Sekureca Tipo

en: Connection Speed
eo: Konekta Rapido

en: Frequency
eo: Frekvenco

[ctx: Frequency (Channel)]
en: %1 (Channel %2)
eo: %1 (Kanalo %2)

en: Operator
eo: Operatoro

en: Network ID
eo: Reto ID

en: Signal Quality
eo: Signala Kvalito

en: Access Technology
eo: Aliro Teknologio

en: VPN Plugin
eo: VPN Kromaĵo

en: Banner
eo: Standardo

en: Name
eo: Nomo

en: Capabilities
eo: Kapabloj

en: Type
eo: Tipo

en: Device
eo: Aparato

[ctx: A network device is connected, but there is only link-local connectivity]
en: Connected
eo: Konektis

[ctx: A network device is connected, but there is only site-local connectivity]
en: Connected
eo: Konektis

[ctx: A network device is connected, with global network connectivity]
en: Connected
eo: Konektis

[ctx: Networking is inactive and all devices are disabled]
en: Inactive
eo: Neaktiva

[ctx: There is no active network connection]
en: Disconnected
eo: Malkonektita

[ctx: Network connections are being cleaned up]
en: Disconnecting
eo: Malkonekti

[ctx: A network device is connecting to a network and there is no other available network connection]
en: Connecting
eo: Konektante

en: Connecting to %1
eo: Konektante al %1

en: Connected to %1 (no connectivity)
eo: Konektita al %1 (neniu konektebleco)

en: Connected to %1 (limited connectivity)
eo: Konektita al %1 (limigita konektebleco)

en: Connected to %1 (log in required)
eo: Konektita al %1 (ensaluto necesas)

en: Connected to %1
eo: Konektita al %1

en: NetworkManager not running
eo: NetworkManager ne funkcias

en: NetworkManager 0.9.8 required, found %1.
eo: NetworkManager 0.9.8 bezonata, trovita %1.

[ctx: global connection state]
en: Unknown
eo: Nekonata
