keysmith - en to cs translation catalogue (49 entries)

[ctx: @title:window]
en: Invalid account
cs: Neplatný účet

[ctx: Details dialog title: %1 is the name of the account]
en: Details of account: %1
cs: Podrobnosti účtu: %1

en: Name:
cs: Název:

en: Issuer:
cs: Vydavatel:

en: Mode:
cs: Režim:

en: Epoch:
cs: Epocha:

en: Time Step:
cs: Časový krok:

en: Offset:
cs: Posunout na:

en: Token Length:
cs: Délka tokenu:

[ctx: Confirm dialog title: %1 is the name of the account to remove]
en: Removing account: %1
cs: Odstraňuji účet: %1

[ctx: Button confirming account removal]
en: Delete Account
cs: Smazat účet

[ctx: Notification shown in a passive notification]
en: Token copied to clipboard!
cs: Token byl zkopírován do schránky.

[ctx: @label:textbox]
en: Account name:
cs: Název účtu:

[ctx: @label:textbox]
en: Account issuer:
cs: Poskytovatel účtu:

[ctx: @title:window]
en: Accounts
cs: Účty

[ctx: generic error shown when adding or updating an account failed]
en: Failed to update accounts
cs: Selhala aktualizace účtů

en: No accounts added
cs: Žádné účty nebyly přidány

[ctx: @action:button add new account, shown instead of overview list when no accounts have been added yet]
en: Add Account
cs: Přidat účet

[ctx: @action:button add new account, shown in toolbar]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @title:window]
en: Add new account
cs: Přidat nový účet

[ctx: @action:button cancel and dismiss the add account form]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmith]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: @action:button]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @label:chooser]
en: Account type:
cs: Typ účtu:

en: Token secret
cs: Heslo tokenu

[ctx: @label:textbox]
en: Secret key:
cs: Soukromý klíč:

[ctx: Button to reveal form for configuring additional token details]
en: Details
cs: Podrobnosti

[ctx: @title:group]
en: HOTP Details:
cs: Podrobnosti HOTP:

[ctx: @label]
en: TOTP Details:
cs: Podrobnosti TOTP:

[ctx: @action:button Button to dismiss the error page]
en: Continue
cs: Pokračovat

[ctx: @action:button Dismiss the error page and quit Keysmtih]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: Button to show details of a single account]
en: Show details
cs: Zobrazit podrobnosti

[ctx: Button for removal of a single account]
en: Delete account
cs: Smazat účet

[ctx: @label:textbox]
en: Counter:
cs: Počitadlo:

[ctx: @label:spinbox]
en: Token length:
cs: Délka tokenu:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
cs: Heslo:

en: About Keysmith
cs: O aplikaci Keysmith

[ctx: @action:button cancel and dismiss the rename account form]
en: Cancel
cs: Zrušit

en: Add
cs: Přidat

[ctx: @title:window]
en: Password
cs: Heslo

en: Choose a password to protect your accounts
cs: Vyberte si heslo pro ochranu vašich účtů

[ctx: @label:textbox]
en: New Password:
cs: Nové heslo:

[ctx: @label:textbox]
en: Verify password:
cs: Ověřit heslo:

[ctx: @action:button]
en: Apply
cs: Použít

[ctx: placeholder text if no token is available]
en: (refresh)
cs: (obnovit)

[ctx: @label:textbox]
en: Timer:
cs: Časovač:

[ctx: @action:button]
en: Unlock
cs: Odemknout

en: generate two-factor authentication (2FA) tokens
cs: generujte tokeny pro dvoufaktorové ověření (2FA)

en: © 2019 KDE Community
cs: © 2019 Komunita KDE
