systemsettings - en to sa translation catalogue (32 entries)

en: %1 is an external application and has been automatically launched
sa: %1 बाह्य अनुप्रयोगस्ति च स्वतः स्वयम् याति

en: Relaunch %1
sa: %1 पुनः प्रारम्भय

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
sa: संवादः

en: Info Center
sa: सूचना केन्द्रम्

en: Centralized and convenient overview of system information.
sa: प्रणालीसूचनायाः केन्द्रीकृतं सुविधाजनकं च अवलोकनम्।.

en: (c) 2009, Ben Cooksley
sa: (c) २००९, बेन् कुक्स्ले

en: System Settings
sa: सङ्गणकतन्त्रस्य समायोजनानि

en: Central configuration center by KDE.
sa: KDE द्वारा केन्द्रीयविन्यासकेन्द्रम् ।.

en: Ben Cooksley
sa: बेन् कुक्स्ले

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Marco Martin
sa: मार्को मार्टिन्

en: Author
sa: लेखकः

en: Mathias Soeken
sa: मथियस् सोएकेन्

en: Developer
sa: निर्माता

en: Will Stephenson
sa: विल् स्टीफन्सन्

en: Internal module representation, internal module model
sa: आन्तरिकविभागप्रतिपादनम्, आन्तरिकविभागप्रतिरूपम्

en: List all possible modules
sa: सर्वाणि सम्भाव्यविभागनि सूचीबद्धानि कुर्वन्तु

en: Configuration module to open
sa: विन्यासविभागम् उद्घाटयितुम्

en: Arguments for the module
sa: विभागस्य कृते निवेश्य

en: The following modules are available:
sa: निम्नलिखितविभागाः उपलभ्यन्ते ।:

en: No description available
sa: वर्णनम् नास्ति

en: Reset all current changes to previous values
sa: सर्वान् वर्तमान् परिवर्तनान् पूर्वनियतान् पुनः स्थापय

en: Apply Settings
sa: समायोजनानि प्रयोजयन्तु

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
sa: भवतः अन्वेषणेन सह सङ्गताः वस्तूनि न सन्ति

en: Show menu
sa: विकल्पसूचि दर्शयतु

en: Plasma
sa: प्लाज्मा

en: Highlight Changed Settings
sa: परिवर्तित समायोजनानि प्रकटय

en: Report a Bug in the Current Page…
sa: वर्तमान पृष्ठे दोषस्य सूचनां ददातु…

en: Sidebar
sa: पार्श्वपट्टिका

en: Most Used
sa: अधिकांशतः प्रयुक्तः

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
sa: :q: समानानां सङ्गणकतन्त्रस्य समायोजनानि विभागनां नामानि वा वर्णनानि याति:

en: System Information
sa: सङ्गणकतन्त्रस्य वर्णन
