systemsettings - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: %1 is an external application and has been automatically launched
hi: %1 एक बाहरी अनुप्रयोग है और स्वचालित रूप से लॉन्च किया गया है

en: Relaunch %1
hi: %1 को पुनः चालु करें

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExternalModule)
en: Dialog
hi: संवाद

en: Info Center
hi: जानकारी केंद्र

en: Centralized and convenient overview of system information.
hi: तंत्र की जानकारी का केंद्रीकृत और सुविधाजनक अवलोकन।

en: (c) 2009, Ben Cooksley
hi: (c) २००९, बेन कूक्सले

en: System Settings
hi: तंत्र विन्यास

en: Central configuration center by KDE.
hi: केडीई द्वारा केंद्रीय विन्यास केंद्र।

en: Ben Cooksley
hi: बेन कूक्सले

en: Maintainer
hi: प्रबंधक

en: Marco Martin
hi: मार्को मार्टिन

en: Author
hi: लेखक

en: Mathias Soeken
hi: मथियस सोकेन

en: Developer
hi: डेवेलपर

en: Will Stephenson
hi: विल स्टीफेनसन

en: Internal module representation, internal module model
hi: आंतरिक मॉड्यूल प्रतिनिधित्व, आंतरिक मॉड्यूल मॉडल

en: List all possible modules
hi: सभी संभावित मॉड्यूल की सूची दें

en: Configuration module to open
hi: खोलने के लिए विन्यास मॉड्यूल.

en: Arguments for the module
hi: मोड्यूल के लिए आर्गुमेंट्स

en: The following modules are available:
hi: निम्न मॉड्यूल उपलब्ध हैं:

en: No description available
hi: कोई वर्णन उपलब्ध नहीं

en: Reset all current changes to previous values
hi: सभी मौजूदा परिवर्तनों को पिछले मानों पर रीसेट करें

en: Apply Settings
hi: विन्यास लागु करें

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
hi: आपकी खोज से मेल खाने वाली कोई वस्तु नहीं

en: Show menu
hi: मेन्यू दिखाएँ

en: Plasma
hi: प्लाज़्मा

en: Sidebar
hi: बाजूपट्टी

en: Most Used
hi: सर्वाधिक उपयोग किया गया

en: Finds system settings modules whose names or descriptions match :q:
hi: तंत्र विन्यास मॉड्यूल ढूंढता है जिनके नाम या विवरण :q: से मेल खाते हैं

en: System Information
hi: तंत्र की जानकारी
