kdelibs4 - en to tr translation catalogue (72 entries)

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes
tr: -ise sonekleri

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes
tr: -ize sonekleri

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
tr: -ise sonekleri aksanlı

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
tr: -ise sonekleri aksansız

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
tr: -ize sonekleri aksanlı

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
tr: -ize sonekleri aksansız

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: large
tr: büyük

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: medium
tr: orta

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: small
tr: küçük

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 0
tr: varyant 0

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 1
tr: varyant 1

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: variant 2
tr: varyant 2

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: without accents
tr: aksansız

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with accents
tr: aksanlı

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with ye, modern russian
tr: ye ile, çağdaş rusça

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yeyo, modern and old russian
tr: yeyo ile, çağdaş ve eski rusça

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: with yo, old russian
tr: yo ile, eski rusça

[ctx: Sonnet::Loader|dictionary variant]
en: extended
tr: genişletilmiş

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
tr: Yazarken yazım denetimi etkin.

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
tr: Çok fazla yanlış yazılmış sözcük. Yazarken yazım denetimi devre dışı bırakıldı.

[ctx: SpellcheckHighlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
tr: Yazarken yazım denetimi devre dışı bırakıldı.

[ctx: Sonnet::ConfigDialog|]
en: Spell Checking Configuration
tr: Yazım Denetimi Yapılandırması

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: No backend like hunspell/aspell/myspell installed
tr: hunspell/aspell/myspell gibi bir arka uç kurulu değil

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Default language:
tr: Öntanımlı dil:

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Preferred Languages
tr: Yeğlenen Diller

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Choose your preferred languages
tr: Yeğlenen dilinizi seçin

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable autodetection of &language
tr: Dili kendiliğinden a&lgılamayı etkinleştir

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Enable &background spellchecking
tr: &Arka planda yazım denetimini etkinleştir

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Automatic spell checking enabled by default
tr: &Otomatik yazım denetimi öntanımlı olarak etkin

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Skip all &uppercase words
tr: Tümü &BÜYÜK harfli sözcükleri atla

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: S&kip run-together words
tr: &Bitişik sözcükleri atla

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: Ignored Words
tr: Yok Sayılan Sözcükler

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: SonnetConfigUI|]
en: &Remove
tr: Ka&ldır

[ctx: Sonnet::Dialog|@title:window]
en: Check Spelling
tr: Yazım Denetimi Yap

[ctx: Sonnet::Dialog|@info:progress]
en: Spell checking in progress…
tr: Yazım denetimi sürüyor…

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check stopped.
tr: Yazım denetimi durduruldu.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check canceled.
tr: Yazım denetimi iptal edildi.

[ctx: Sonnet::Dialog|]
en: Spell check complete.
tr: Yazım denetimi tamamlandı.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking enabled.
tr: Yazarken yazım denetimi etkin.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
tr: Çok fazla yanlış yazılmış sözcük. Yazarken yazım denetimi devre dışı bırakıldı.

[ctx: Sonnet::Highlighter|]
en: As-you-type spell checking disabled.
tr: Yazarken yazım denetimi devre dışı bırakıldı.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
tr: <qt><p>Bu sözcük “bilinmeyen sözcük” olarak değerlendirildi; çünkü güncel sözlük içinde hiçbir girdiyle eşleştirilemedi. Başka bir dilde bir sözcük de olabilir.</p>
    <p>Eğer hatalı hecelenmiş bir sözcük değilse <b>Sözlüğe Ekle</b>düğmesine tıklayın. Bilinmeyen bir sözcüğü sözlüğe eklemek istemiyorsanız; ancak olduğu gibi bırakılmasını istiyorsanız <b>Yok Say</b> veya <b>Tümünü Yok Say</b>’a tıklayın.</p>
    <p>Bununla birlikte, eğer sözcük hatalı hecelenmişse aşağıdaki listeden doğrusunu bularak değiştirebilirsiniz. Değiştirilecek doğru bir seçenek yoksa kutuya doğrusunu yazarak <b>Değiştir</b> veya <b>Tümünü Değiştir</b> ögesine tıklayın.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word:
tr: Bilinmeyen sözcük:

[ctx: SonnetUi|]
en: Unknown word
tr: Bilinmeyen sözcük

[ctx: SonnetUi|]
en: <b>misspelled</b>
tr: <b>yanlış yazılmış</b>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Doğrulamaya çalıştığınız belgenin dilini buradan seçin.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Language:
tr: &Dil:

[ctx: SonnetUi|]
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
tr: Buradaki bilinmeyen sözcüğü gösteren alıntı metni.

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Buradan bilinmeyen sözcüğü gösteren bir alıntı metnini görebilirsiniz. Eğer bu bilgi bilinmeyen sözcük için kullanılacak en uygun sözcüğü seçmek için yeterli değilse doğruladığınız belgeye tıklayıp metnin daha geniş bir bölümünü okuyabilir ve yeniden buraya dönerek işlemi sürdürebilirsiniz.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
tr: … buradaki <b>yanlış yazılan</b> sözcük …

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Sözlükte bulunamadığı için bilinmeyen sözcük bilinmeyen olarak imlendi.<br>
    Eğer bilinmeyen sözcüğün yanlış yazılmadığını düşünüyor ve gelecekte yeniden yanlışlıkla tespit edilmesini engellemek istiyorsanız buraya tıklayın. Eğer olduğu gibi bırakıp sözlüğe eklemek istemiyorsanız <b>Yok Say</b> veya <b>Tümünü Yok Say</b> düğmesine basın.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: << Add to Dictionary
tr: << Sözlüğe Ekle

[ctx: SonnetUi|]
en: Suggestion List
tr: Öneri Listesi

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Eğer bilinmeyen sözcük hatalı olarak yazılmışsa doğrusunun olup olmadığını denetlemeli ve eğer varsa onu seçmelisiniz. Eğer listedekilerin hiçbirisi size iyi bir değiştirme gibi görünmüyorsa yukarıdaki düzenleme kutucuğu içine doğrusunu yazabilirsiniz.</p>
    <p>Sözcüğün; yalnızca bu görünümünü düzeltmek istiyorsanız <b>Değiştir</b>’e veya tüm yinelemelerini düzeltmek için <b>Tümünü Değiştir</b>’e tıklayın. </p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
tr: <qt>
     <p>Eğer bilinmeyen sözcük hatalı olarak yazılmışsa aşağıdaki listede doğrusunun olup olmadığını denetlemeli ve eğer yoksa yazmalısınız.</p>
    <p>Sözcüğün yalnızca bu görünümünü düzeltmek istiyorsanız <b>Değiştir</b> veya tüm yinelemelerini düzeltmek için <b>Tümünü Değiştir</b> düğmesine tıklayın.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: Replace &with:
tr: &Bununla değiştir:

[ctx: SonnetUi|]
en: Language Selection
tr: Dil Seçimi

[ctx: SonnetUi|]
en: S&uggest
tr: Ö&ner

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen sözcüğün bu görünümünü, yukarıdaki düzelt kutusu içindeki metin ile değiştirmek için buraya tıklayın</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Replace
tr: &Değiştir

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen sözcüğün metin içerisindeki tüm yinelemelerini üst (sol) bölümdeki metin kutusundaki metin ile değiştirmek için buraya tıklayın.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: R&eplace All
tr: &Tümünü Değiştir

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen sözcüğün bu görünümünü olduğu gibi korumak için tıklayın.</p>
    <p>Bu davranış; eğer sözcük, bir ad, kısaltma, yabancı veya başka bir kendine özel sözcük ise ve bunu kullanmak ama sözlüğünüze eklememek istediğinizde yararlıdır.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: &Ignore
tr: &Yok Say

[ctx: SonnetUi|]
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
tr: <qt>
    <p>Bilinmeyen sözcüğün tüm yinelemelerini oldukları gibi bırakmak için tıklayın.</p>
    <p>Bu davranış; eğer sözcük, bir ad, kısaltma, yabancı veya başka bir kendine özel sözcük ise ve bunu kullanmak ama sözlüğünüze eklememek istediğinizde yararlıdır.</p>
    </qt>

[ctx: SonnetUi|]
en: I&gnore All
tr: Tü&münü Yok Say

[ctx: SonnetUi|]
en: Autocorrect
tr: Otomatik Düzelt

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: No suggestions for %1
tr: %1 için öneri yok

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Ignore
tr: Yok Say

[ctx: Sonnet::SpellCheckDecorator|]
en: Add to Dictionary
tr: Sözlüğe Ekle
