plasma_applet_battery - en to gl translation catalogue (72 entries)

en: Charging
gl: Cargándose

en: Discharging
gl: Descargándose

en: Fully Charged
gl: Carga completa

en: Not Charging
gl: Sen cargar

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
gl: Non presente

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
gl: A capacidade da batería baixou ao %1% e debería substituírse. Contacte co fabricante.

en: Time To Full:
gl: Tempo ata cargarse:

en: Remaining Time:
gl: Tempo restante:

[ctx: @info]
en: Estimating…
gl: Estimando…

en: Battery Health:
gl: Capacidade da batería:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
gl: A batería está configurada para cargar ata aproximadamente o %1%.

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
gl: Suspensión e o bloqueo de pantalla tras inactividade

en: Power Management
gl: Xestión da enerxía

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
gl: Bloqueada

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
gl: Automática

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
gl: O portátil está configurado para non suspenderse ao pechar a pantalla sempre que haxa un monitor externo conectado.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
gl[0]: %1 aplicación está bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla:
gl[1]: %1 aplicacións están bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
gl: %1 está bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
gl: %1 está bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla (motivo descoñecido)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
gl: Unha aplicación está bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla (%1)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
gl: Unha aplicación está bloqueando actualmente a suspensión e o bloqueo de pantalla (motivo descoñecido)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
gl: %1: motivo descoñecido

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
gl: Aplicación descoñecida: %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
gl: Aplicación descoñecida: motivo descoñecido

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
gl: Desbloquear

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Only this time
gl: Só esta vez

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Every time for this app and reason
gl: Sempre para esta aplicación e motivo

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: You have manually blocked sleep and screen locking.
gl: Bloqueou a suspensión e o bloqueo de pantalla.

[ctx: @action:button Undo blocking sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
gl: Desbloquear

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
gl: Non foi posíbel desbloquear a suspensión e o bloqueo de pantalla automáticos.

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
gl: Non foi posíbel bloquear a suspensión e o bloqueo de pantalla automáticos.

en: %1 application has been prevented from blocking sleep and screen locking: | %1 applications have been prevented from blocking sleep and screen locking:
gl[0]: Impediuse que %1 aplicación bloquee a suspensión e o bloqueo de pantalla:
gl[1]: Impediuse que %1 aplicacións bloqueen a suspensión e o bloqueo de pantalla:

[ctx: Application name; reason]
en: %1 has been prevented from blocking sleep and screen locking for %2
gl: Impediuse que %1 bloquee a suspensión e o bloqueo de pantalla. Motivo: %2

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Block Again
gl: Bloquear de novo

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block
gl: Bloquear manualmente

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
gl: O trebello de batería activou a supresión de durmir e do bloqueo da pantalla.

en: Power and Battery
gl: Enerxía e batería

en: Battery is not present in the bay
gl: O compartimento de batería está baleiro.

en: Battery at %1%, not Charging
gl: Batería ao %1%, sen cargar

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
gl: Batería ao %1%, enchufada pero descargándose

en: Battery at %1%, Charging
gl: Batería ao %1%, cargando

en: Battery at %1%
gl: Batería ao %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
gl: A fonte de enerxía non é potente dabondo para cargar a batería

en: No Batteries Available
gl: Non hai baterías dispoñíbeis

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
gl: %1 ata a carga completa

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
gl: %1 restantes

en: Not charging
gl: Sen cargar

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
gl: A suspensión e o bloqueo de pantalla automáticos están desactivados. Faga un clic central para activalos.

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
gl: Faga un clic central para desactivar a suspensión e o bloqueo de pantalla automáticos.

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
gl[0]: Unha aplicación solicitou activar o modo de rendemento
gl[1]: %1 aplicacións solicitaron activar o modo de rendemento

en: System is in Performance mode; scroll to change
gl: O sistema está en modo de rendemento. Use o desprazamento para cambialo.

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
gl[0]: Unha aplicación solicitou activar o modo de aforro de enerxía
gl[1]: %1 aplicacións solicitaron activar o modo de aforro de enerxía

en: System is in Power Save mode; scroll to change
gl: O sistema está en modo de aforro. Use o desprazamento para cambialo.

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
gl: O sistema está en modo equilibrado. Use o desprazamento para cambialo.

en: &Show Energy Information…
gl: Mo&strar información da enerxía…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
gl: Amosar a porcentaxe de batería sobre a icona cando a carga non estea completa

en: &Configure Power Management…
gl: &Configurar a xestión de enerxía…

en: Power Save
gl: Aforro de enerxía

en: Balanced
gl: Equilibrado

en: Performance
gl: Rendemento

en: Power Profile
gl: Perfil de enerxía

[ctx: Power profile]
en: Not available
gl: Non está dispoñíbel

en: Failed to activate %1 mode
gl: Non foi posíbel activar o modo de %1

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
gl: O modo de rendemento desactivouse para reducir a xeración de calor porque o computador detectou que podería telo no colo.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
gl: O modo de rendemento non está dispoñíbel porque o computador está demasiado quente.

en: Performance mode is unavailable.
gl: O modo de rendemento non está dispoñíbel.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
gl: Pode que se reduza o rendemento para reducir a xeración de calor porque o computador detectou que podería telo no colo.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
gl: Pode que se reduza o rendemento porque o computador está demasiado quente.

en: Performance may be reduced.
gl: Pode que se reduza o rendemento.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
gl[0]: Unha aplicación solicitou activar o %2:
gl[1]: %1 aplicacións solicitaron activar o %2:

en: The TLP service automatically controls power profiles
gl: O servido TLP controla automaticamente os perfís de enerxía.

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
gl: Pode que o seu dispositivo permita perfís de enerxía.<nl/>Probe a instalar o paquete <command>power-profiles-daemon</command> co xestor de paquetes da súa distribución e reiniciar o sistema.
