plasma_applet_battery - en to et translation catalogue (18 entries)

en: Charging
et: Laeb

en: Discharging
et: Mahalaadimisel

en: Fully Charged
et: Täielikult laetud

en: Not Charging
et: Ei lae

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
et: Puudub

en: Time To Full:
et: Aeg täitumiseni:

en: Remaining Time:
et: Järelejäänud aeg:

en: Battery Health:
et: Aku korrasolek:

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
et: %1: tundmatu põhjus

en: Battery at %1%, not Charging
et: Aku %1%, ei laeta

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
et: Aku %1%, vooluvõrku ühendatud, aga endiselt mahalaadimisel

en: Battery at %1%, Charging
et: Aku %1%, laetakse

en: Battery at %1%
et: Aku %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
et: Toiteallikas ei ole aku laadimiseks piisavalt võimas

en: No Batteries Available
et: Akusid pole

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
et: %1 täieliku laetuseni

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
et: %1 jäänud

en: Not charging
et: Ei laeta
