plasma_applet_battery - en to eo translation catalogue (72 entries)

en: Charging
eo: Ŝarganta

en: Discharging
eo: Malŝarganta

en: Fully Charged
eo: Plene Ŝargita

en: Not Charging
eo: Ne Ŝarganta

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
eo: Ne ĉeestas

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
eo: La sano de ĉi tiu baterio estas je nur %1% kaj ĝi devus esti anstataŭigita. Kontaktu la fabrikiston.

en: Time To Full:
eo: Tempo por Plenigi:

en: Remaining Time:
eo: Restanta tempo:

[ctx: @info]
en: Estimating…
eo: Taksante…

en: Battery Health:
eo: Bateria Sano:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
eo: Baterio estas agordita por ŝargi ĝis proksimume %1%.

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
eo: Dormo kaj Ekranŝlosado por Neaktiveco

en: Power Management
eo: Energiadministrado

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
eo: Blokita

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
eo: Aŭtomata

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
eo: Via tekkomputilo estas agordita por ne dormi kiam oni fermas la kovrilon dum ekstera monitoro estas konektita.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
eo[0]: %1 aplikaĵo aktuale estas blokanta dormon kaj ekranŝlosadon:
eo[1]: %1 aplikaĵoj aktuale estas blokantaj dormon kaj ekranŝlosadon:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
eo: %1 aktuale estas blokanta dormon kaj ekranŝlosadon (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
eo: %1 aktuale estas blokanta dormon kaj ekranŝlosadon (nekonata kialo)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
eo: Aplikaĵo aktuale estas blokanta dormon kaj ekranŝlosadon (%1)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
eo: Aplikaĵo aktuale estas blokanta dormon kaj ekranŝlosadon (nekonata kialo)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
eo: %1: nekonata kialo

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
eo: Nekonata aplikaĵo: %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
eo: Nekonata aplikaĵo: nekonata kialo

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
eo: Malbloki

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Only this time
eo: Nur ĉi fojon

[ctx: @action:button Prevent an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Every time for this app and reason
eo: Ĉiufoje por ĉi apo kaj kialo

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: You have manually blocked sleep and screen locking.
eo: Vi permane blokis dormon kaj ekranŝlosadon.

[ctx: @action:button Undo blocking sleep and screen locking after inactivity]
en: Unblock
eo: Malbloki

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
eo: Malsukcesis malbloki aŭtomatan dormon kaj ekranŝlosadon

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
eo: Malsukcesis bloki aŭtomatan dormon kaj ekranŝlosadon

en: %1 application has been prevented from blocking sleep and screen locking: | %1 applications have been prevented from blocking sleep and screen locking:
eo[0]: %1 aplikaĵo estis malhelpita bloki dormon kaj ekranŝlosadon:
eo[1]: %1 aplikaĵoj estis malhelpitaj bloki dormon kaj ekranŝlosadon:

[ctx: Application name; reason]
en: %1 has been prevented from blocking sleep and screen locking for %2
eo: %1 estis malhelpita bloki dormon kaj ekranŝlosadon por %2

[ctx: @action:button Undo preventing an app from blocking automatic sleep and screen locking after inactivity]
en: Block Again
eo: Bloki Refoje

[ctx: @action:button Block sleep and screen locking after inactivity]
en: Manually Block
eo: Permane Bloki

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
eo: La bateri-apleto enŝaltis tutsisteman malebligon de dormo kaj ekranŝlosado

en: Power and Battery
eo: Energio kaj Baterio

en: Battery is not present in the bay
eo: Baterio ne ĉeestas en la niĉo

en: Battery at %1%, not Charging
eo: Baterio ĉe %1%, ne Ŝarganta

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
eo: Baterio ĉe %1%, enŝtopita sed plue malŝarganta

en: Battery at %1%, Charging
eo: Baterio ĉe %1%, Ŝarganta

en: Battery at %1%
eo: Baterio ĉe %1%

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
eo: La nutrado ne estas sufiĉe potenca por ŝargi la baterion

en: No Batteries Available
eo: Neniuj Baterioj Disponeblaj

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
eo: %1 ĝis plenŝargita

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
eo: %1 restanta

en: Not charging
eo: Ne ŝarganta

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
eo: Aŭtomata dormo kaj ekranŝlosado estas malŝaltitaj; mezklaku por reŝalti

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
eo: Mezklaku por bloki aŭtomatan dormon kaj ekranŝlosadon

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
eo[0]: Unu aplikaĵo petis aktivigon de Rendimenta reĝimo
eo[1]: %1 aplikaĵoj petis aktivigon de Rendimenta reĝimo

en: System is in Performance mode; scroll to change
eo: Sistemo estas en Komput-Efikeca reĝimo; rulumu por ŝanĝi

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
eo[0]: Unu aplikaĵo petis aktivigon de Potencoŝpara reĝimo
eo[1]: %1 aplikaĵoj petis aktivigon de Potencoŝpara reĝimo

en: System is in Power Save mode; scroll to change
eo: Sistemo estas en Energi-Ŝpara reĝimo

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
eo: Sistemo estas en Energi-Ekvilibra reĝimo; rulumu por ŝanĝi

en: &Show Energy Information…
eo: &Montri Energiinformon…

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
eo: Montri Baterian Procenton sur Piktogramo Kiam Ne Plene Ŝarĝita

en: &Configure Power Management…
eo: &Agordi Energimastrumadon…

en: Power Save
eo: Energiŝparo

en: Balanced
eo: Balancita

en: Performance
eo: Rendimento

en: Power Profile
eo: Energioprofilo

[ctx: Power profile]
en: Not available
eo: Ne disponebla

en: Failed to activate %1 mode
eo: Malsukcesis aktivigi %1 reĝimon

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
eo: Reĝimo de rendimento estis malŝaltita por redukti varmegon ĉar la komputilo detektis, ke ĝi povas sidas sur via sino.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
eo: Rendimenta reĝimo ne haveblas ĉar la komputilo estas tro varma.

en: Performance mode is unavailable.
eo: Rendimenta reĝimo ne haveblas.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
eo: Efikeco povas esti malaltigita por redukti varmegon ĉar la komputilo detektis, ke ĝi povas sidas sur via sino.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
eo: Rendimento povas esti reduktita ĉar la komputilo estas tro varma.

en: Performance may be reduced.
eo: Rendimento povas esti reduktita.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
eo[0]: Unu aplikaĵo petis aktivigon de %2:
eo[1]: %1 aplikaĵoj petis aktivigon de %2:

en: The TLP service automatically controls power profiles
eo: La TLP-servo aŭtomate regas energiprofilojn

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
eo: Energiprofiloj povas esti subtenataj en via aparato.<nl/>Provu instali la pakon <command>power-profiles-daemon</command> uzante la pakadministrilon de via distribuado kaj rekomencante la sistemon.
