plasma-workspace - en to az translation catalogue (62 entries)

en: Charging
az: Dolur

en: Discharging
az: Boşalır

en: Fully Charged
az: Tam Dolmuş

en: Not Charging
az: Dolmur

[ctx: Battery is currently not present in the bay]
en: Not present
az: Mövcud deyil

en: This battery's health is at only %1% and it should be replaced. Contact the manufacturer.
az: Bu batareyanın ömrü yalnız %1%-dir və yenisi ilə əvəz olunmalıdır. Batareyanın istehsalçısı ilə əlaqə yaradın.

en: Time To Full:
az: Dolma müddəti:

en: Remaining Time:
az: Qalan vaxt:

[ctx: @info]
en: Estimating…
az: Qiymətləndirilir...

en: Battery Health:
az: Batareyanın vəziyyəti:

en: Battery is configured to charge up to approximately %1%.
az: Batareya təqribən %1%-ə qədər doldurmaq üçün ayarlanmışdır.

[ctx: @title:group]
en: Sleep and Screen Locking after Inactivity
az: Boşdayanmadan sonra yuxu rejimi və ekranın kilidlənməsi

en: Power Management
az: Enerjiyə nəzarət

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Blocked
az: Əngəllənib

[ctx: Sleep and Screen Locking after Inactivity]
en: Automatic
az: Avtomatik

[ctx: Minimize the length of this string as much as possible]
en: Your laptop is configured not to sleep when closing the lid while an external monitor is connected.
az: Sizin noutbukunuz xarici monitor qoşulduqda qapağı bağlanarsa yuxu rejiminə keçməmək üçün tənzimlənmişdir.

en: %1 application is currently blocking sleep and screen locking: | %1 applications are currently blocking sleep and screen locking:
az[0]: %1 tətbiqi hazırda yuxu rejimini və ekranın kilidlənməsini əngəlləyir:
az[1]: %1 tətbiq hazırda yuxu və ekran kilidini əngəlləyir:

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (%2)
az: %1 hazırda yuxu rejimini və ekranın kilidlənməsini əngəlləyir (%2)

en: %1 is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
az: %1 hazırda yuxu rejimini və ekranın kilidlənməsini əngəlləyir (səbəbi bilinmir)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (%1)
az: Bir tətbiq hazırda yuxu rejimini və ekranın kilidlənməsini əngəlləyir (%1)

en: An application is currently blocking sleep and screen locking (unknown reason)
az: Bir tətbiq hazırda yuxu rejimini və ekranın kilidlənməsini əngəlləyir (səbəbi bilinmir)

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: %1: unknown reason
az: %1: naməlum səbəb

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: %1
az: Naməlum tətbiq: %1

[ctx: Application name: reason for preventing sleep and screen locking]
en: Unknown application: unknown reason
az: Naməlum tətbiq: naməlum səbəb

en: Failed to unblock automatic sleep and screen locking
az: Avtomatik yuxu və ekran kilidinə keçidi açmaq mümkün olmadı

en: Failed to block automatic sleep and screen locking
az: Avtomatik yuxu və ekran kilidinə keçidi əngəlləmək mümkün olmadı

en: The battery applet has enabled suppressing sleep and screen locking
az: Batareya tətbiqində yuxu rejimi və ekranın kilidlənməsinin qarşısının alınması aktiv edildi

en: Power and Battery
az: El. qidalanması və batareya

en: Battery is not present in the bay
az: Batareya yuvasında batareya yoxdur

en: Battery at %1%, not Charging
az: Batareya %1%-dir, Qidalanma getmir

en: Battery at %1%, plugged in but still discharging
az: Batareya %1%-dir, qoşuludur, lakin hələ də boşalma gedir

en: Battery at %1%, Charging
az: Batareya %1%-dir, Doldurulur

en: Battery at %1%
az: Batareya %1%-dir

en: The power supply is not powerful enough to charge the battery
az: Qida bloku batareyanı doldutacaq qədər güclü deyil

en: No Batteries Available
az: Əlçatan batareyalar yoxdur

[ctx: time until fully charged - HH:MM]
en: %1 until fully charged
az: Tam dolana qədər %1

[ctx: remaining time left of battery usage - HH:MM]
en: %1 remaining
az: %1 qaldı

en: Not charging
az: Qidalanmır

en: Automatic sleep and screen locking are disabled; middle-click to re-enable
az: Avtomatik yuxu və ekran kilidlənməsi söndürülüb, aktiv etmək üçün orta düyməyə vurun

en: Middle-click to disable automatic sleep and screen locking
az: Avtomatik yuxu və ekran kilidinə keçidi söndürmək üçün orta düyməyə vurun

en: An application has requested activating Performance mode | %1 applications have requested activating Performance mode
az[0]: Tətbiq məhduldar rejimin aktiv edilməsini tələb edir
az[1]: %1 tətbiq məhsuldar rejimin aktiv edilməsini tələb edir

en: System is in Performance mode; scroll to change
az: Sistem məhsuldar rejimdədir; dəyişmək üçün sürüşdürün

en: An application has requested activating Power Save mode | %1 applications have requested activating Power Save mode
az[0]: Tətbiq enerjiyə nəzarət rejiminin ktiv edilməsini tələb edir
az[1]: %1 tətbiq enerjiyə nəzarət rejiminin aktiv edilməsini tələb edir

en: System is in Power Save mode; scroll to change
az: Sistem enerjiyə qənaət rejimindədir; dəyişdirmək üçün sürüşdürün

en: System is in Balanced Power mode; scroll to change
az: Sistem tarazlaşmış güc rejimindədir; dəyişmək üçün sürüşdürün

en: &Show Energy Information…
az: &Enerji məlumatlarını göstərmək...

en: Show Battery Percentage on Icon When Not Fully Charged
az: Tam dolmadıqda batareyanın faizi nişanda göstərilsin

en: &Configure Power Management…
az: &Enerjiyə qənaət rejimini tənzimləyin...

en: Power Save
az: Enerjiyə qənaət

en: Balanced
az: Tarazlaşdırılmış

en: Performance
az: Məhsuldar

en: Power Profile
az: Enerji profili

[ctx: Power profile]
en: Not available
az: Mövcud deyil

en: Failed to activate %1 mode
az: %1 rejimi aktiv eddilə bilmədi

en: Performance mode has been disabled to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
az: Kompyuterin məhsuldar işi zəifləyə bilər çünki kompyuter elektrik şəbəkəsinə qoşulu olmadığını aşkarladı.

en: Performance mode is unavailable because the computer is running too hot.
az: Məhsuldar rejim əlçatan deyil, çünki qızma hərarətinin həddan artıq olduğu aşkarlandı.

en: Performance mode is unavailable.
az: Məhsuldar rejim əlçatan deyil.

en: Performance may be lowered to reduce heat generation because the computer has detected that it may be sitting on your lap.
az: Kompyuterin məhsuldar işi zəifləyə bilər çünki kompyuter elektrik şəbəkəsinə qoşulu olmadığını aşkarladı.

en: Performance may be reduced because the computer is running too hot.
az: Kompyuterin məhsuldar işi zəifləyə bolər çünki qızma hərarətinin həddan artıq olduğu aşkarlandı.

en: Performance may be reduced.
az: Məhsuldar işləməsi azala bilər.

en: One application has requested activating %2: | %1 applications have requested activating %2:
az[0]: Bir tətbiq %2 işə salınmaını tələb edir:
az[1]: %1 tətbiq %2 işə salınmasını tələb edir:

en: Power profiles may be supported on your device.<nl/>Try installing the <command>power-profiles-daemon</command> package using your distribution's package manager and restarting the system.
az: Ola bilsin cihazınız müxtəlif enerjiyə nəzarət profillərini dəstəkləyir.<nl/><command>power-profiles-daemon</command> paketini quraşdırmağa cəhd edin və sistemi yenidən başladın.
