plasma5support - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
tr: Aygıt Durumu

en: A device can now be safely removed
tr: Aygıt artık güvenli bir biçimde kaldırılabilir

en: This device can now be safely removed.
tr: Bu aygıt artık güvenli bir biçimde kaldırılabilir.

en: You are not authorized to mount this device.
tr: Bu aygıtı bağlamak için yetkili değilsiniz.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
tr: Bu aygıtı kaldırmak için yetkili değilsiniz.

en: You are not authorized to eject this disc.
tr: Bu diski çıkarmak için yetkili değilsiniz.

en: Could not mount this device as it is busy.
tr: Bu aygıt şu anda meşgul olduğundan bağlanamıyor.

en: One or more files on this device are open within an application.
tr: Bu aygıttaki bir veya daha fazla dosya şu anda bir uygulamada açık.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
tr[0]: Bu aygıttaki bir veya daha fazla dosya şu anda “%2” uygulamasında açık.
tr[1]: Bu aygıttaki bir veya daha fazla dosya şu anda şu uygulamalarda açık: %2.

en: Could not mount this device.
tr: Bu aygıt bağlanamadı.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
tr: Bu aygıt kaldırılamadı.

en: Could not eject this disc.
tr: Bu disk çıkarılamadı.
