plasma_engine_keystate - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Left Button
pt: Botão Esquerdo

en: Right Button
pt: Botão Direito

en: Middle Button
pt: Botão do Meio

en: First X Button
pt: Primeiro Botão X

en: Second X Button
pt: Segundo Botão X

en: Pressed
pt: Pressionado

en: Latched
pt: Não-Pressionado

en: Locked
pt: Bloqueado
