knotify4 - en to nn translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
nn: Einingsstatus

en: A device can now be safely removed
nn: Ei eining kan no trygt fjernast

en: This device can now be safely removed.
nn: Eininga kan no trygt fjernast.

en: You are not authorized to mount this device.
nn: Du har ikkje løyve til å montera denne eininga.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
nn: Du har ikkje løyve til fjerna denne eininga.

en: You are not authorized to eject this disc.
nn: Du har ikkje løyve til løysa ut denne disken.

en: Could not mount this device as it is busy.
nn: Klarte ikkje montera eininga, då ho er oppteken.

en: One or more files on this device are open within an application.
nn: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av eit program.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
nn[0]: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av programmet «%2».
nn[1]: Éi eller fleire filer på eininga er i bruk av desse programma: %2

en: Could not mount this device.
nn: Klarte ikkje montera eininga.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
nn: Klarte ikkje fjerna eininga.

en: Could not eject this disc.
nn: Klarte ikkje løysa ut plata.
