plasma5support - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
nl: Apparaatstatus

en: A device can now be safely removed
nl: Een apparaat kan nu veilig worden verwijderd

en: This device can now be safely removed.
nl: Dit apparaat kan nu veilig worden verwijderd.

en: You are not authorized to mount this device.
nl: U bent niet geautoriseerd om dit apparaat aan te koppelen.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
nl: U bent niet geautoriseerd om dit apparaat te verwijderen.

en: You are not authorized to eject this disc.
nl: U bent niet geautoriseerd om deze schijf uit te werpen.

en: Could not mount this device as it is busy.
nl: Kon dit apparaat niet aankoppelen omdat het bezig is.

en: One or more files on this device are open within an application.
nl: Een of meer bestanden op dit apparaat zijn in een toepassing geopend

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
nl[0]: Een of meer bestanden op dit apparaat zijn geopend in programma "%2".
nl[1]: Een of meer bestanden op dit apparaat zijn geopend in de volgende toepassingen: %2.

en: Could not mount this device.
nl: Kon dit apparaat niet aankoppelen.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
nl: Kon dit apparaat niet verwijderen.

en: Could not eject this disc.
nl: Kon deze schijf miet uitwerpen.
