plasma_engine_keystate - en to nds translation catalogue (13 entries)

en: Shift
nds: Ümschalt

en: Ctrl
nds: Strg

en: Num Lock
nds: Tallenrast

en: Caps Lock
nds: Grootschriev-Rast

en: Scroll Lock
nds: Rullrast

en: Left Button
nds: Knoop links

en: Right Button
nds: Knoop rechts

en: Middle Button
nds: Middelknoop

en: First X Button
nds: Eerst X-Knoop

en: Second X Button
nds: Tweet X-Knoop

en: Pressed
nds: Drückt

en: Latched
nds: Faststellt

en: Locked
nds: Blockeert
