plasma_engine_keystate - en to km translation catalogue (17 entries)

en: Shift
km: ប្ដូរ (Shift)

en: Ctrl
km: បញ្ជា (Ctrl)

en: Alt
km: ជំនួស (Alt)

en: Meta
km: មេតា

en: Super
km: ពិសេស

en: Hyper
km: ខ្ពស់

en: AltGr
km: ឆ្លាស់ (AltGr)

en: Num Lock
km: លេខ (Num Lock)

en: Caps Lock
km: ប្ដូរ​​ជាប់ (Caps Lock)

en: Left Button
km: ប៊ូតុង​ឆ្វេង

en: Right Button
km: ប៊ូតុង​ស្ដាំ

en: Middle Button
km: ប៊ូតុង​កណ្ដាល

en: First X Button
km: ប៊ូតុង X ទី​មួយ

en: Second X Button
km: ប៊ូតុង X ទីពីរ

en: Pressed
km: បាន​ចុច

en: Latched
km: បាន​ដាក់គន្លឹះ

en: Locked
km: បានចាក់​សោ
