plasma_engine_keystate - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Shift
it: Maiusc

en: Num Lock
it: Bloc Num

en: Caps Lock
it: Bloc Maiusc

en: Scroll Lock
it: Bloc Scorr

en: Left Button
it: Pulsante sinistro

en: Right Button
it: Pulsante destro

en: Middle Button
it: Pulsante centrale

en: First X Button
it: Primo pulsante X

en: Second X Button
it: Secondo pulsante X

en: Pressed
it: Premuto

en: Latched
it: A rilascio

en: Locked
it: Bloccato
