plasma_engine_keystate - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Shift
hi: शिफ्ट

en: Ctrl
hi: कंट्रोल

en: Alt
hi: ऑल्ट

en: Meta
hi: मेटा

en: Super
hi: सुपर

en: Hyper
hi: हाइपर

en: AltGr
hi: ऑल्टजीआर

en: Num Lock
hi: नंबर तालाबंद

en: Caps Lock
hi: कैप्स लॉक

en: Scroll Lock
hi: स्क्रॉल तालाबंद

en: Left Button
hi: बायाँ बटन

en: Right Button
hi: दायाँ बटन

en: Middle Button
hi: मध्य बटन

en: First X Button
hi: प्रथम एक्स बटन

en: Second X Button
hi: दूसरा एक्स बटन

en: Pressed
hi: दबा हुआ

en: Latched
hi: बंद

en: Locked
hi: तालाबंद
