plasma5support - en to he translation catalogue (12 entries)

en: Device Status
he: מצב התקן

en: A device can now be safely removed
he: אפשר להסיר כעת את ההתקן בבטחה

en: This device can now be safely removed.
he: אפשר להסיר כעת את ההתקן בבטחה.

en: You are not authorized to mount this device.
he: אסור לך לעגן את ההתקן הזה.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: You are not authorized to remove this device.
he: אסור לך להסיר את ההתקן הזה.

en: You are not authorized to eject this disc.
he: אסור לך לשלוף את התקליטור הזה.

en: Could not mount this device as it is busy.
he: לא ניתן לעגן את ההתקן הזה כיוון שהוא עסוק.

en: One or more files on this device are open within an application.
he: קובץ אחד או יותר פתוחים ביישום כלשהו.

en: One or more files on this device are opened in application "%2". | One or more files on this device are opened in following applications: %2.
he[0]: קובץ אחד או יותר מההתקן הזה פתוחים ביישום „%2”.
he[1]: קובץ אחד או יותר מההתקן הזה פתוחים ביישומים הבאים: %2.
he[2]: קובץ אחד או יותר מההתקן הזה פתוחים ביישומים הבאים: %2.
he[3]: קובץ אחד או יותר מההתקן הזה פתוחים ביישומים הבאים: %2.

en: Could not mount this device.
he: לא ניתן לעגן את ההתקן הזה.

[ctx: Remove is less technical for unmount]
en: Could not remove this device.
he: לא ניתן להסיר את ההתקן הזה.

en: Could not eject this disc.
he: לא ניתן לשלוף את התקליטור הזה.
