plasma_applet_org.kde.plasma.volume - en to he translation catalogue (28 entries)

en: Currently not recording
he: לא מקליט כרגע

en: Currently not playing
he: לא מנגן כרגע

[ctx: @action:button]
en: Additional Options
he: אפשרויות נוספות

en: Show additional options for %1
he: הצגת אפשרויות נוספות עבור %1

[ctx: @action:button]
en: Unmute
he: ביטול השתקה

[ctx: @action:button]
en: Mute
he: השתקה

en: Unmute %1
he: ביטול השתקת %1

en: Mute %1
he: השתקת %1

[ctx: Accessibility data on volume slider]
en: Adjust volume for %1
he: כיוון עוצמת השמע עבור %1

en: Audio Volume
he: עוצמת שמע

[ctx: @label]
en: Connection to the Sound Service Lost
he: החיבור לשירות השמע נקטע

en: No output or input devices found
he: לא נמצאו התקני פלט או קלט

[ctx: @info reconnecting to pulseaudio]
en: Trying to reconnect…
he: מתבצע ניסיון להתחבר שוב…

en: Audio Muted
he: השמע מושתק

en: Volume at %1%
he: עוצמת השמע ב־%1%

en: Middle-click to unmute
he: לחיצה אמצעית משתיקה

en: Middle-click to mute all audio
he: לחיצה אמצעית משתיקה את כל השמע

en: Scroll to adjust volume
he: גלילה משנה את עוצמת השמע

en: Device name not found
he: שם ההתקן לא נמצא

en: Devices
he: התקנים

en: Applications
he: יישומים

en: Force mute all playback devices
he: אילוץ השתקת כל התקני הנגינה

[ctx: @action retry connecting to pulseaudio]
en: Retry
he: לנסות שוב

en: No applications playing or recording audio
he: אין ישומים המשמיעים או מקליטים שמע

en: Raise maximum volume
he: הגברת עוצמה מרבית

en: Show virtual devices
he: הצגת התקנים וירטואליים

en: &Configure Audio Devices…
he: ה&גדרת התקני שמע…

en: Stream name not found
he: שם התזרים לא נמצא
