plasma-nano - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Open %1
pt: Abrir o %1

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
pt: As mudanças de disposição estão restritas pelo administrador de sistemas

en: Layout:
pt: Disposição:

en: Wallpaper Type:
pt: Tipo de Papel de Parede:

en: Get New Plugins…
pt: Obter Novos 'Plugins'…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
pt: As mudanças de disposição devem ser aplicadas antes de se poderem fazer outras alterações

en: Apply now
pt: Aplicar agora

en: Wallpaper
pt: Papel de Parede

en: Customize...
pt: Personalizar...

en: Widgets
pt: Elementos
