plasmaintegration5 - en to uk translation catalogue (24 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
uk: Відкриття файла

[ctx: @title:window]
en: Save File
uk: Збереження файла

[ctx: @action:button]
en: Save All
uk: Зберегти всі

[ctx: @action:button]
en: &Yes
uk: &Так

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
uk: Так для всіх

[ctx: @action:button]
en: &No
uk: &Ні

[ctx: @action:button]
en: No to All
uk: Ні для всіх

[ctx: @action:button]
en: Abort
uk: Перервати

[ctx: @action:button]
en: Retry
uk: Повторити

[ctx: @action:button]
en: Ignore
uk: Ігнорувати

[ctx: folder name]
en: New Folder
uk: Нова тека

[ctx: @title:window]
en: New Folder
uk: Створення теки

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
uk: Створити нову теку у:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
uk: Файл або тека з назвою %1 вже існує.

en: You do not have permission to create that folder.
uk: У вас немає прав для створення теки.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
uk: Вибір теки

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
uk: Створити теку…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
uk: Створити теку…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
uk: Пересунути до смітника

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
uk: Вилучити

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
uk: Показувати приховані теки

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
uk: Властивості

en: Show Hidden Folders
uk: Показати приховані теки

en: Failed to launch for unknown reasons. Please try with a pre-existing application.
uk: Не вдалося запустити з невідомих причин. Будь ласка, спробуйте із раніше наявною програмою.
