plasmaintegration5 - en to pt_BR translation catalogue (23 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
pt_BR: Abrir arquivo

[ctx: @title:window]
en: Save File
pt_BR: Salvar arquivo

[ctx: @action:button]
en: Save All
pt_BR: Salvar tudo

[ctx: @action:button]
en: &Yes
pt_BR: &Sim

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
pt_BR: Sim para tudo

[ctx: @action:button]
en: &No
pt_BR: &Não

[ctx: @action:button]
en: No to All
pt_BR: Não para tudo

[ctx: @action:button]
en: Abort
pt_BR: Cancelar

[ctx: @action:button]
en: Retry
pt_BR: Repetir

[ctx: @action:button]
en: Ignore
pt_BR: Ignorar

[ctx: folder name]
en: New Folder
pt_BR: Nova pasta

[ctx: @title:window]
en: New Folder
pt_BR: Nova pasta

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
pt_BR: Criar nova pasta em:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
pt_BR: Um arquivo ou pasta chamado %1 já existe.

en: You do not have permission to create that folder.
pt_BR: Você não tem permissão para criar esta pasta.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
pt_BR: Selecionar pasta

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
pt_BR: Nova pasta...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
pt_BR: Nova pasta...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
pt_BR: Mover para a Lixeira

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
pt_BR: Excluir

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
pt_BR: Mostrar pastas ocultas

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
pt_BR: Propriedades

en: Show Hidden Folders
pt_BR: Mostrar pastas ocultas
