plasmaintegration5 - en to he translation catalogue (24 entries)

[ctx: @title:window]
en: Open File
he: פתיחת קובץ

[ctx: @title:window]
en: Save File
he: שמירת קובץ

[ctx: @action:button]
en: Save All
he: שמירה של הכול

[ctx: @action:button]
en: &Yes
he: &כן

[ctx: @action:button]
en: Yes to All
he: כן להכול

[ctx: @action:button]
en: &No
he: &לא

[ctx: @action:button]
en: No to All
he: לא להכול

[ctx: @action:button]
en: Abort
he: ביטול

[ctx: @action:button]
en: Retry
he: לנסות שוב

[ctx: @action:button]
en: Ignore
he: התעלמות

[ctx: folder name]
en: New Folder
he: תיקייה חדשה

[ctx: @title:window]
en: New Folder
he: תיקייה חדשה

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
he: יצירת תיקייה חדשה תחת:
    %1

en: A file or folder named %1 already exists.
he: קובץ או תיקייה בשם %1 כבר קיימים.

en: You do not have permission to create that folder.
he: אין לך הרשאות ליצירת תיקייה זו.

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
he: בחירת תיקייה

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
he: תיקייה חדשה…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
he: תיקייה חדשה…

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
he: העברה לאשפה

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
he: מחיקה

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
he: הצגת תיקיות מוסתרות

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
he: מאפיינים

en: Show Hidden Folders
he: הצגת תיקיות מוסתרות

en: Failed to launch for unknown reasons. Please try with a pre-existing application.
he: ההפעלה נכשלה מסיבות לא ידועות. נא לנסות עם יישום קיים.
