plasma-dialer - en to vi translation catalogue (49 entries)

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Plasma phone dialer
vi: Trình quay số điện thoại Plasma

en: © 2015-2022 KDE Community
vi: © 2015-2022 Cộng đồng KDE

en: Swipe to accept
vi: Hất để nhận

en: Active call list
vi: Danh sách gọi hoạt động

en: Incoming...
vi: Gọi đến...

en: Calling...
vi: Đang gọi...

en: Keypad
vi: Bàn phím

en: Speaker
vi: Loa

en: Mute
vi: Tắt tiếng

en: View
vi: Xem

en: History
vi: Lịch sử

en: Contacts
vi: Liên hệ

en: Dialer
vi: Trình quay số

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Quit
vi: Thoát

en: No contacts have a phone number set
vi: Không có liên hệ nào đã đặt số điện thoại

en: Select number to call
vi: Chọn số để gọi

en: Modem devices are not found
vi: Không tìm thấy các thiết bị điều giải

en: Voicemail number couldn't be found
vi: Không tìm được số hộp thư thoại

en: Duration: %1
vi: Thời lượng: %1

en: Call History
vi: Lịch sử gọi

en: Clear history
vi: Xoá lịch sử

en: No recent calls
vi: Không có cuộc gọi nào gần đây

en: No IMEIs found
vi: Không tìm thấy IMEI nào

en: Adaptive Call Blocking
vi: Chặn cuộc gọi thích ứng

en: Ignore calls from unknown numbers
vi: Bỏ qua cuộc gọi từ các số không rõ

en: When a call is an incoming from an unknown number
vi: Khi một cuộc gọi đến từ một số không rõ

en: Immediately hang up
vi: Gác máy ngay lập tức

en: Ring without notification
vi: Đổ chuông không thông báo

en: Ring with silent notification
vi: Đổ chuông với thông báo im lặng

en: Allowed exceptions
vi: Các ngoại lệ được phép

en: Anonymous numbers
vi: Số vô danh

en: Existing outgoing call to number
vi: Các số gọi đi hiện có

en: Callback within
vi: Gọi lại trong vòng

en: minutes
vi: phút

en: Allowed phone number exceptions
vi: Các ngoại lệ số điện thoại được phép

en: Add new pattern
vi: Thêm dạng mẫu mới

en: About
vi: Thông tin

en: Adaptive call blocking
vi: Chặn cuộc gọi thích ứng

en: Incoming call screen appearance
vi: Diện mạo màn hình cuộc gọi đến

en: Buttons
vi: Nút

en: Symmetric Swipe
vi: Hất đối xứng

en: Asymmetric Swipe
vi: Hất bất đối xứng

en: USSD Error
vi: Lỗi USSD

en: USSD Message
vi: Tin nhắn USSD

en: Write response...
vi: Viết lời hồi đáp...

en: Send
vi: Gửi

en: Cancel USSD session
vi: Hủy phiên USSD
