processcore - en to th translation catalogue (22 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
th: ปกติ

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
th: ความสำคัญต่ำมาก

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
th: ความสำคัญต่ำ

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
th: ความสำคัญสูงมาก

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
th: ความสำคัญสูง

[ctx: Priority Class]
en: None
th: ไม่มี

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
th: ตามเวลาจริง

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
th: ผลดีที่สุด

[ctx: Priority Class]
en: Idle
th: ว่างงาน

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
th: ไม่ทราบ

[ctx: process status]
en: running
th: กำลังทำงาน

[ctx: process status]
en: sleeping
th: กำลังพัก

[ctx: process status]
en: disk sleep
th: พักดิสก์ชั่วคราว

[ctx: process status]
en: zombie
th: ซอมบี้

[ctx: process status]
en: stopped
th: หยุด

[ctx: process status]
en: paging
th: ย้ายข้อมูลระหว่างหน่วยความจำ

[ctx: process status]
en: finished
th: เสร็จสิ้นแล้ว

[ctx: process status]
en: unknown
th: ไม่ทราบ

[ctx: Scheduler]
en: FIFO
th: มาก่อนได้ก่อน

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
th: โหมดโต้ตอบ

[ctx: Scheduler]
en: Batch
th: เป็นชุด

[ctx: Scheduler]
en: Idle
th: ว่างงาน
