processcore - en to sl translation catalogue (108 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
sl: Id namizja

[ctx: @title]
en: Icon
sl: Ikona

[ctx: @title]
en: Name
sl: Ime

en: The unique Process ID that identifies this process.
sl: Enoličen ID procesa identificira proces.

en: Parent PID
sl: Nadrejeni PID

en: Login
sl: Prijava

en: The user who owns this process.
sl: Uporabnik, ki si lasti ta proces.

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Can Login
sl: Se lahko prijavi

en: Tracer Pid
sl: Pid sledilca

en: The controlling terminal on which this process is running.
sl: Nadzorni terminal na katerem teče ta proces.

en: User Time
sl: Uporabnikov čas

en: System Time
sl: Sistemski čas

en: Total Time
sl: Celotni čas

en: Time
sl: Čas

en: The total user and system time that this process has been running for
sl: Celotni uporabnikov in sistemski čas, kolikor je proces tekel

en: Start Time
sl: Začetni čas

en: User CPU Usage
sl: Uporabnikov čas rabe CPE

en: User CPU
sl: Uporabnikov CPE

en: System CPU Usage
sl: Sistemska raba CPE

en: System CPU
sl: Sistemski CPE

en: Total CPU Usage
sl: Celotna raba CPE

en: CPU
sl: CPE

en: The current total CPU usage of the process.
sl: Trenutni celotni čas CPE uporabljen za ta proces.

en: Group User CPU Usage
sl: Grupna uporabnikova raba CPE

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
sl: Količina uporabniškega prostora CPE, ki ga uporablja ta proces in vsi njegovi nasledniki.

en: Group System CPU Usage
sl: Raba skupnega sistemskega procesorja

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
sl: Količina sistemskega procesorja, ki ga uporablja ta postopek in vsi njegovi nasledniki.

en: Group Total CPU Usage
sl: Skupna skupinska poraba CPE

en: Group CPU
sl: Skupinska CPE

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
sl: Skupna količina CPE, ki ga uporablja ta proces in vsi njegovi odvisni procesi.

en: Nice Level
sl: Raven nice

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
sl: Prednost, s katero ta postopek teče. Za običajni dodeljevalnik se ta se giblje od 19 (najmanj prednosti) do -19 (glavna prednostna naloga).

en: Scheduler
sl: Dodeljevalnik

en: IO Priority Class
sl: Razred prednosti IO

en: IO Nice Level
sl: Raven nice IO

en: VM Size
sl: Velikost VM

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
sl: To je količina prostora za virtualni pomnilnik, ki ga uporablja proces, kar vključuje knjižnice v skupni rabi, grafični pomnilnik, datoteke na disku itd. Ta številka je skoraj nesmiselna.

en: Resident Memory Usage
sl: Poraba rezidenčnega pomnilnika

en: Resident
sl: Residenčni

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
sl: To je količina fizičnega pomnilnika, ki ga uporablja ta proces in vključuje količino pomnilnika, ki ga uporabljajo knjižnice v skupni rabi.

en: Private Memory Usage
sl: Raba zasebnega pomnilnika

en: Private
sl: Zasebno

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
sl: To je količina fizičnega pomnilnika, ki ga ta proces uporablja zase in je približno enak rabi zasebnega pomnilnika procesa. Ne vključuje izmenjevalnega pomnilnika niti velikost kode knjižnic v skupni rabi.

en: Shared Memory Usage
sl: Raba skupnega pomnilnika

en: Shared
sl: Skupni

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
sl: To je približno količina pravega fizičnega pomnilnika, ki ga rabi ta postopek za knjižnice v skupni rabi. Ta pomnilnik se deli med vsemi procesi,ki uporabljajo to knjižnico.

en: Memory Usage
sl: Raba pomnilnika

en: Memory
sl: Pomnilnik

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
sl: To je približek resnične količine fizičnega pomnilnika, ki ga ta proces uporablja. Izračunamo ga z deljenjem skupnega pomnilnika procesa glede na količino procesov, ki si delijo ta pomnilnik, nato pa prištejemo še zasebni pomnilnik procesa.

en: Name
sl: Ime

en: The process name.
sl: Ime procesa.

en: Command
sl: Ukaz

en: The command with which this process was launched.
sl: Ukaz s katerim je bi zagnan ta proces.

en: Status
sl: Stanje

en: IO Characters Read
sl: IO prebranih znakov

en: IO Characters Written
sl: IO zapisanih znakov

en: IO Read Syscalls
sl: IO sistemskih klicev za branje

en: IO Read Syscalls Rate
sl: Hitrost IO sistemskih klicev za branje

en: IO Write Syscalls
sl: IO sistemskih klicev za pisanje

en: IO Write Syscalls Rate
sl: Hitrost IO sistemskih klicev za pisanje

en: IO Characters Actually Read
sl: IO zares prebranih znakov

en: IO Characters Read Rate
sl: Hitrost IO zares prebranih znakov

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sl: Hitrost branja za IO vseh procesov, vključno s predpomnilnikom diskov in drugimi nefizičnimi aktivnostmi IO.

en: IO Characters Written Rate
sl: Hitrost IO pisanja znakov

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
sl: Hitrost pisanja za IO vseh procesov, vključno s predpomnilnikom diskov in drugimi nefizičnimi aktivnostmi IO.

en: Disk Read Rate
sl: Hitrost branja diska

en: Read
sl: Branje

en: The rate of data being read from disk.
sl: Hitrost branja podatkov z diska.

en: Disk Write Rate
sl: Hitrost pisanja na disk

en: Write
sl: Pisanje

en: The rate of data being written to the disk.
sl: Hitrost pisanja podatkov na disk.

en: Threads
sl: Niti

[ctx: @title]
en: Download Speed
sl: Hitrost prenosa sem

[ctx: @title]
en: Download
sl: Prenos

[ctx: @title]
en: Upload Speed
sl: Hitrost prenosa tja

[ctx: @title]
en: Upload
sl: Prenos tja

en: GPU Usage
sl: Raba GPE

en: GPU Memory
sl: Pomnilnik GPE

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
sl: Običajna

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
sl: Zelo nizka prednost

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
sl: Nizka prednost

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
sl: Zelo visoka prednost

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
sl: Visoka prednost

[ctx: Priority Class]
en: None
sl: Brez

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
sl: Sprotna

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
sl: Po najboljših močeh

[ctx: Priority Class]
en: Idle
sl: Nedejavno

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
sl: Neznana

[ctx: process status]
en: running
sl: teče

[ctx: process status]
en: sleeping
sl: v spanju

[ctx: process status]
en: disk sleep
sl: v spanju na disku

[ctx: process status]
en: zombie
sl: zombi

[ctx: process status]
en: stopped
sl: zaustavljeno

[ctx: process status]
en: paging
sl: izmenjevalno

[ctx: process status]
en: finished
sl: zaključeno

[ctx: process status]
en: unknown
sl: neznano

[ctx: Scheduler]
en: FIFO
sl: Prvi not, prvi ven

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
sl: Interaktivno

[ctx: Scheduler]
en: Batch
sl: Paketno

[ctx: Scheduler]
en: Idle
sl: Nedejavno

en: Success
sl: Uspeh

en: Insufficient permissions.
sl: Premalo dovoljenj.

en: No matching process was found.
sl: Ni bilo mogoče najti nobenega postopka, ki bi se ujemal.

en: Not supported on the current system.
sl: Ni podprto na trenutnem sistemu.

en: The user cancelled.
sl: Uporabnik je preklical.

en: An unspecified error occurred.
sl: Prišlo je do nedoločene napake.

en: An unknown error occurred.
sl: Prišlo je do neznane napake.
