processcore - en to ku translation catalogue (18 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
ku: Asayî

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
ku: Asta pir nizm

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
ku: Asta nizm

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
ku: Asta pir bilind

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
ku: Asta bilind

[ctx: Priority Class]
en: None
ku: Ne yek

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
ku: Dema rastîn

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
ku: Hêza herî baş

[ctx: Priority Class]
en: Idle
ku: Betal

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
ku: Nenas

[ctx: process status]
en: running
ku: dixebite

[ctx: process status]
en: sleeping
ku: radize

[ctx: process status]
en: disk sleep
ku: Xewa dîskê

[ctx: process status]
en: zombie
ku: zombî

[ctx: process status]
en: stopped
ku: hat sekinandin

[ctx: process status]
en: paging
ku: rûpelkirin

[ctx: process status]
en: unknown
ku: nenas

[ctx: Scheduler]
en: Batch
ku: Bi hev re
