processcore - en to id translation catalogue (16 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
id: Prioritas sangat rendah

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
id: Prioritas rendah

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
id: Prioritas sangat tinggi

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
id: Prioritas tinggi

[ctx: Priority Class]
en: None
id: Nihil

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
id: Waktu Nyata

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
id: Usaha Terbaik

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
id: Tak Diketahui

[ctx: process status]
en: running
id: berjalan

[ctx: process status]
en: sleeping
id: tidur

[ctx: process status]
en: disk sleep
id: cakram tidur

[ctx: process status]
en: stopped
id: dihentikan

[ctx: process status]
en: finished
id: selesai

[ctx: process status]
en: unknown
id: tak diketahui

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
id: Interaktif

[ctx: Scheduler]
en: Batch
id: Seabrek
