processcore - en to gl translation catalogue (107 entries)

[ctx: @title]
en: Desktop ID
gl: Identificador de escritorio

[ctx: @title]
en: Icon
gl: Icona

[ctx: @title]
en: Name
gl: Nome

en: PID
gl: Identificador de proceso

en: The unique Process ID that identifies this process.
gl: O identificador único do proceso.

en: Parent PID
gl: Identificador do proceso superior

en: Login
gl: Identificación

en: The user who owns this process.
gl: A persoa usuaria dona do proceso.

en: UID
gl: Identificador de usuaria

en: Username
gl: Nome de usuaria

en: Can Login
gl: Pode acceder

en: Tracer Pid
gl: Identificador de proceso de trazador

en: The controlling terminal on which this process is running.
gl: A terminal de control onde se está a executar este proceso.

en: User Time
gl: Hora da usuaria

en: System Time
gl: Hora do sistema

en: Total Time
gl: Tempo total

en: Time
gl: Tempo

en: The total user and system time that this process has been running for
gl: O tempo total do usuario e do sistema nos que correu este proceso.

en: Start Time
gl: Hora de comezo

en: User CPU Usage
gl: Uso do procesador da persoa usuaria

en: User CPU
gl: Procesador da persoa usuaria

en: System CPU Usage
gl: Uso de procesador do sistema

en: System CPU
gl: Procesador do sistema

en: Total CPU Usage
gl: Uso de procesador total

en: CPU
gl: Procesador

en: The current total CPU usage of the process.
gl: O uso total que o proceso fixo do procesador.

en: Group User CPU Usage
gl: Uso do procesador de persoa usuaria agrupado

en: The amount of userspace CPU used by this process and all its children.
gl: A cantidade de procesador do espazo de persoas usuarias que usan este proceso e os procesos subordinados.

en: Group System CPU Usage
gl: Uso de procesador do sistema agrupado

en: The amount of system CPU used by this process and all its children.
gl: A cantidade de procesador do sistema que usan este proceso e os procesos subordinados.

en: Group Total CPU Usage
gl: Uso de procesador total agrupado

en: Group CPU
gl: Procesador agrupado

en: The total amount of CPU used by this process and all its children.
gl: A cantidade total de procesador que usan este proceso e os procesos subordinados.

en: Nice Level
gl: Nivel de prioridade

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
gl: A prioridade coa que se está a executar este proceso. Co planificador normal os posíbeis valores van do 19 (mínima prioridade) ao -19 (máxima prioridade).

en: Scheduler
gl: Planificador

en: IO Priority Class
gl: Clase de prioridade de entrada e saída

en: IO Nice Level
gl: Nivel de prioridade de entrada e saída

en: VM Size
gl: Tamaño de memoria virtual

en: This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.
gl: Esta é a cantidade de memoria virtual que está a usar o proceso, incluídas as bibliotecas compartidas, memoria gráfica, ficheiros no disco, e o demais. Este número case que carece de significación.

en: Resident Memory Usage
gl: Uso de memoria residente

en: Resident
gl: Residente

en: This is the amount of physical memory that this process is using and includes the amount of memory used by shared libraries.
gl: Esta é a cantidade de memoria física que usa o proceso, e inclúe a cantidade de memoria que usan as bibliotecas compartidas.

en: Private Memory Usage
gl: Uso de memoria privada

en: Private
gl: Privada

en: This is the amount of physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process. It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.
gl: Esta é a cantidade de memoria física real que está a usar este proceso en si, e aproxímase ao uso se memoria privada do proceso. Non inclúe a memoria de intercambio, nin o tamaño do código das bibliotecas compartidas.

en: Shared Memory Usage
gl: Uso de memoria compartida

en: Shared
gl: Compartida

en: This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using. This memory is shared among all processes that use this library.
gl: Esta é aproximadamente a cantidade de memoria física real que están a usar as bibliotecas compartidas deste proceso. Esta memoria é compartida por todos os procesos que usen esta biblioteca.

en: Memory Usage
gl: Uso de memoria

en: Memory
gl: Memoria

en: This is an approximation of the real amount of physical memory that this process is using. It is calculated by dividing the process' shared memory usage by the amount of processes sharing that memory, then adding the process' private memory.
gl: Esta é unha aproximación da cantidade real de memoria física que este proceso usa. Calcúlase dividindo o uso de memoria compartida do proceso pola cantidade de procesos que comparten esa memoria, e sumando despois a memoria privada do proceso.

en: Name
gl: Nome

en: The process name.
gl: O nome do proceso.

en: Command
gl: Orde

en: The command with which this process was launched.
gl: A orde coa que se iniciou este proceso.

en: Status
gl: Estado

en: IO Characters Read
gl: Caracteres de entrada e saída lidos

en: IO Characters Written
gl: Caracteres de entrada e saída escritos

en: IO Read Syscalls
gl: Chamadas ao sistema de lectura de entrada e saída

en: IO Read Syscalls Rate
gl: Taxa de chamadas ao sistema de lectura de entrada e saída

en: IO Write Syscalls
gl: Chamadas ao sistema de escritura de entrada e saída

en: IO Write Syscalls Rate
gl: Taxa de chamadas ao sistema de escritura de entrada e saída

en: IO Characters Actually Read
gl: Caracteres de entrada e saída realmente lidos

en: IO Characters Read Rate
gl: Taxa de caracteres de entrada e saída lidos

en: The read rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
gl: A taxa de lectura de toda a entrada e saída dun proceso, incluída a caché do disco e outras entradas e saídas non físicas.

en: IO Characters Written Rate
gl: Taxa de caracteres de entrada e saída escritos

en: The write rate for all of a process' IO, including disk cache and other nonphysical IO.
gl: A taxa de escritura de toda a entrada e saída dun proceso, incluída a caché do disco e outras entradas e saídas non físicas.

en: Disk Read Rate
gl: Taxa de lectura de disco

en: Read
gl: Lectura

en: The rate of data being read from disk.
gl: A taxa de lectura de datos de disco.

en: Disk Write Rate
gl: Taxa de escritura de disco

en: Write
gl: Escritura

en: The rate of data being written to the disk.
gl: A taxa de escritura de datos en disco.

en: Threads
gl: Fíos

[ctx: @title]
en: Download Speed
gl: Velocidade de descarga

[ctx: @title]
en: Download
gl: Descarga

[ctx: @title]
en: Upload Speed
gl: Velocidade de envío

[ctx: @title]
en: Upload
gl: Envío

en: GPU Usage
gl: Uso de procesador gráfico

en: GPU Memory
gl: Memoria gráfica

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
gl: Prioridade moi baixa

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
gl: Prioridade baixa

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
gl: Prioridade moi alta

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
gl: Prioridade alta

[ctx: Priority Class]
en: None
gl: Ningunha

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
gl: Tempo real

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
gl: Mínimo esforzo

[ctx: Priority Class]
en: Idle
gl: Ocioso

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
gl: Descoñecido

[ctx: process status]
en: running
gl: a executarse

[ctx: process status]
en: sleeping
gl: está a durmir

[ctx: process status]
en: disk sleep
gl: durmido no disco

[ctx: process status]
en: stopped
gl: detido

[ctx: process status]
en: paging
gl: está a paxinar

[ctx: process status]
en: finished
gl: rematado

[ctx: process status]
en: unknown
gl: descoñecido

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
gl: Interactivo

[ctx: Scheduler]
en: Batch
gl: Lote

[ctx: Scheduler]
en: Idle
gl: Ocioso

en: Success
gl: Éxito

en: Insufficient permissions.
gl: Permisos insuficientes.

en: No matching process was found.
gl: Non se atopou ningún proceso que coincida.

en: Not supported on the current system.
gl: Non se permite neste sistema.

en: The user cancelled.
gl: A persoa usuaria cancelou.

en: An unspecified error occurred.
gl: Produciuse un erro non especificado.

en: An unknown error occurred.
gl: Produciuse un erro descoñecido.
