libksysguard - en to eo translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title:group]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @option:check]
en: Show legend
eo: Montri klarigetbreton

[ctx: @option:check]
en: Stacked charts
eo: Stakitaj diagramoj

[ctx: @option:check]
en: Smooth lines
eo: Glataj liniojn

[ctx: @option:check]
en: Show grid lines
eo: Montri kradliniojn

[ctx: @option:check]
en: Show Y axis labels
eo: Motri Y-aksajn etikedojn

[ctx: @label:spinbox]
en: Opacity of area below line:
eo: Opakeco de areo sub linio:

[ctx: title:group]
en: Data Ranges
eo: Datumgamoj

[ctx: @option:check]
en: Automatic Y data range
eo: Aŭtomata Y-datumgamo

[ctx: @label:spinbox]
en: From (Y):
eo: De (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: To (Y):
eo: Ĝis (Y):

[ctx: @label:spinbox]
en: Show last:
eo: Montri lastan:

[ctx: @item:valuesuffix %1 is seconds of history]
en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj
