processcore - en to bn_IN translation catalogue (19 entries)

[ctx: Process Niceness]
en: Normal
bn_IN: স্বাভাবিক

[ctx: Process Niceness]
en: Very low priority
bn_IN: অত্যন্ত নিম্ন গুরুত্বের মাত্রা

[ctx: Process Niceness]
en: Low priority
bn_IN: নিম্ন গুরুত্বের মাত্রা

[ctx: Process Niceness]
en: Very high priority
bn_IN: অত্যন্ত উচ্চ গুরুত্বের মাত্রা

[ctx: Process Niceness]
en: High priority
bn_IN: উচ্চ গুরুত্বের মাত্রা

[ctx: Priority Class]
en: None
bn_IN: শূণ্য

[ctx: Priority Class]
en: Real Time
bn_IN: রিয়েল টাইম

[ctx: Priority Class]
en: Best Effort
bn_IN: সর্বোত্তম প্রয়াস

[ctx: Priority Class]
en: Idle
bn_IN: কর্মবিহীন

[ctx: Priority Class]
en: Unknown
bn_IN: অজানা

[ctx: process status]
en: running
bn_IN: চলমান

[ctx: process status]
en: sleeping
bn_IN: নিদ্রিত

[ctx: process status]
en: disk sleep
bn_IN: ডিস্কে নিদ্রিত

[ctx: process status]
en: zombie
bn_IN: জোম্বি

[ctx: process status]
en: stopped
bn_IN: বন্ধ

[ctx: process status]
en: paging
bn_IN: পেজিং

[ctx: process status]
en: unknown
bn_IN: অজানা

[ctx: Scheduler]
en: Round Robin
bn_IN: রাউন্ড রবিন

[ctx: Scheduler]
en: Batch
bn_IN: ব্যাচ
