kcmkwindecoration - en to pa translation catalogue (17 entries)

en: More actions for this window
pa: ਇਸ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਹੋਰ ਕਾਰਵਾਈਆਂ

en: Application menu
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਮੇਨੂ

en: On all desktops
pa: ਸਭ ਡੈਸਕਟਾਪਾਂ ਉੱਤੇ

en: Minimize
pa: ਘੱਟੋ-ਘੱਟ

en: Maximize
pa: ਵੱਧ ਤੋਂ ਵੱਧ

en: Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Context help
pa: ਪ੍ਰਸੰਗ ਮਦਦ

en: Shade
pa: ਸ਼ੇਡ

en: Keep below other windows
pa: ਹੋਰ ਵਿੰਡੋਆਂ ਦੇ ਹੇਠਾਂ ਰੱਖੋ

en: Keep above other windows
pa: ਹੋਰ ਵਿੰਡੋਆਂ ਦੇ ਉੱਤੇ ਰੱਖੋ

en: Titlebar
pa: ਟਾਇਟਲ-ਪੱਟੀ

en: Titlebar Buttons
pa: ਟਾਇਟਲ-ਬਾਰ ਬਟਨ

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
pa: ਮੇਨੂ ਬਟਨ ਨੂੰ ਦੋ ਵਾਰ ਦਬਾ ਕੇ ਵਿੰਡੋਆਂ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕਰੋ

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
pa: ਟਾਈਟਲ-ਪੱਟੀ ਬਟਨ ਟੂਲ-ਟਿੱਪ ਵੇਖੋ

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
pa: ਵਿੰਡੋ ਬਾਰਡਰ ਆਕਾਰ:

[ctx: button text]
en: Configure Titlebar Buttons…
pa: ਟਾਈਟਲ-ਪੱਟੀ ਬਟਨਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ…

[ctx: @action:button as in, "Get New Window Decorations"]
en: Get New…
pa: ਨਵੀਂ ਚੀਜ਼ਾਂ ਲਵੋ…
