kcmkwindecoration - en to eo translation catalogue (42 entries)

en: More actions for this window
eo: Pli da agoj por ĉi tiu fenestro

en: Application menu
eo: Aplika menuo

en: On all desktops
eo: Sur ĉiuj labortabloj

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Close
eo: Fermi

en: Context help
eo: Kunteksta helpo

en: Shade
eo: Ombrigi

en: Keep below other windows
eo: Konservi sub aliaj fenestroj

en: Keep above other windows
eo: Konservi super aliaj fenestroj

en: Spacer
eo: Spacigilo

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme default (%1)
eo: Etosa defaŭlto (%1)

en: This tool allows you to set the window decoration theme for the currently active session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
eo: Ĉi tiu ilo ebligas al vi agordi la fenestran dekoracian etoson por la nuntempe aktiva seanco, sen hazarde agordi ĝin al unu, kiu aŭ ne disponeblas, aŭ kiu jam estas agordita.

en: The name of the window decoration theme you wish to set for KWin. Passing a full path will attempt to find a theme in that directory, and then apply that if one can be deduced.
eo: La nomo de la fenestra ornama etoso, kiun vi volas agordi por KWin. Trapasi plenan vojon provos trovi etoson en tiu dosierujo, kaj poste apliki tion se oni povas dedukti.

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
eo: Montru ĉiujn disponeblajn etosojn en la sistemo (kaj kiu estas la nuna etoso)

en: Resolved %1 to the KWin Aurorae theme "%2", and will attempt to set that as your current theme.
eo: Solvita %1 al la KWin Aurorae-etoso "%2", kaj provos agordi tion kiel via nuna etoso.

en: You attempted to pass a file path, but this could not be resolved to a theme, and we will have to abort, due to having no theme to set
eo: Vi provis pasigi dosiervojon, sed ĉi tio ne povis esti solvita al etoso, kaj ni devos ĉesigi, ĉar ne havas etoso por agordi.

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
eo: La petita etoso "%1" jam estas agordita kiel la fenestro-ornama etoso.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
eo: Sukcese aplikis la kursoran etoso %1 al via nuna Plasma seanco

en: Failed to save your theme settings - the reason is unknown, but this is an unrecoverable error. You may find that simply trying again will work.
eo: Malsukcesis konservi viajn etosajn agordojn - la kialo estas nekonata, sed ĉi tio estas nereakirebla eraro. Vi eble trovos, ke simple provi denove funkcios.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
eo: Ne eblis trovi etoson "%1". La etoso devus esti unu el la sekvaj opcioj: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
eo: Vi havas la jenajn KWin-fenestrajn ornam-etosojn en via sistemo:

en: Titlebar
eo: Titolbreto

en: Drop button here to remove it
eo: Faligi butonon ĉi tie por forigi ĝin

en: Drag buttons between here and the titlebar
eo: Treni butonojn inter ĉi tie kaj la titolbreton

en: Titlebar Buttons
eo: Butonoj de Titolobreto

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
eo: Fermi fenestrojn per duobla klako de la menubutono

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
eo: Alklaku kaj tenu premu la menubutonon por montri la menuon.

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
eo: Montri titolbreton butonajn konsiletojn

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
eo: Fenestra randgrandeco:

[ctx: button text]
en: Configure Titlebar Buttons…
eo: Agordi Titolbreton-Butonojn...

[ctx: @action:button as in, "Get New Window Decorations"]
en: Get New…
eo: Akiri Novajn…

en: Edit %1 Theme…
eo: Redakti Etoson %1…

en: No window borders
eo: Neniuj fenestraj borderoj

en: No side window borders
eo: Neniuj flankfenestraj borderoj

en: Tiny window borders
eo: Etaj fenestroborderoj

en: Normal window borders
eo: Normalaj fenestroborderoj

en: Large window borders
eo: Grandaj fenestroborderoj

en: Very large window borders
eo: Grandegaj fenestroborderoj

en: Huge window borders
eo: Enormaj fenestroborderoj

en: Very huge window borders
eo: Enormegaj fenestroborderoj

en: Oversized window borders
eo: Troigite grandaj fenestroborderoj
