kcmkwindecoration - en to el translation catalogue (42 entries)

en: More actions for this window
el: Περισσότερες ενέργειες για αυτό το παράθυρο

en: Application menu
el: Μενού εφαρμογής

en: On all desktops
el: Σε όλες τις επιφάνειες εργασίας

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Context help
el: Πλαίσιο βοήθειας

en: Shade
el: Σκίαση

en: Keep below other windows
el: Διατήρηση κάτω από άλλα παράθυρα

en: Keep above other windows
el: Διατήρηση πάνω από άλλα παράθυρα

en: Spacer
el: Διαχωριστικό

[ctx: %1 is the name of a border size]
en: Theme default (%1)
el: Προεπιλεγμένο θέμα (%1)

en: This tool allows you to set the window decoration theme for the currently active session, without accidentally setting it to one that is either not available, or which is already set.
el: Αυτό το εργαλείο σας επιτρέπει να ορίσετε το θέμα διακόσμησης του παραθύρου για την τρέχουσα ενεργή συνεδρία, χωρίς να το ορίσετε κατά λάθος σε ένα θέμα που είτε δεν είναι διαθέσιμο είτε έχει ήδη οριστεί.

en: The name of the window decoration theme you wish to set for KWin. Passing a full path will attempt to find a theme in that directory, and then apply that if one can be deduced.
el: Το όνομα του θέματος διακόσμησης παραθύρου που θέλετε να ορίσετε για το KWin. Αν περάσετε μια πλήρη διαδρομή, θα προσπαθήσει να βρει ένα θέμα σε αυτόν τον κατάλογο και στη συνέχεια θα εφαρμόσει αυτό το θέμα αν μπορεί να εξαχθεί.

en: Show all the themes available on the system (and which is the current theme)
el: Εμφάνιση όλων των θεμάτων που είναι διαθέσιμα στο σύστημα (και ποιο είναι το τρέχον θέμα)

en: Resolved %1 to the KWin Aurorae theme "%2", and will attempt to set that as your current theme.
el: Έγινε επίλυση του %1 στο θέμα KWin Aurorae «%2», και θα προσπαθήσει να το ορίσει ως το τρέχον θέμα σας.

en: You attempted to pass a file path, but this could not be resolved to a theme, and we will have to abort, due to having no theme to set
el: Προσπαθήσατε να περάσετε μια διαδρομή αρχείου, αλλά αυτό δεν μπόρεσε να επιλυθεί σε ένα θέμα, και θα πρέπει να ακυρώσουμε, λόγω του ότι δεν έχουμε θέμα για να ορίσουμε

en: The requested theme "%1" is already set as the window decoration theme.
el: Το ζητούμενο θέμα «%1» έχει ήδη οριστεί ως θέμα διακόσμησης του παραθύρου.

en: Successfully applied the cursor theme %1 to your current Plasma session
el: Επιτυχία εφαρμογής θέματος δρομέα %1 στην τρέχουσα συνεδρία του Plasma

en: Failed to save your theme settings - the reason is unknown, but this is an unrecoverable error. You may find that simply trying again will work.
el: Αποτυχία αποθήκευσης των ρυθμίσεων του θέματος - ο λόγος είναι άγνωστος, αλλά πρόκειται για σφάλμα που δεν μπορεί να αποκατασταθεί. Ίσως διαπιστώσετε ότι αν απλά προσπαθήσετε ξανά θα λειτουργήσει.

en: Could not find theme "%1". The theme should be one of the following options: %2
el: Αδυναμία εύρεσης του θέματος «%1». Το θέμα πρέπει να είναι μία από τις παρακάτω επιλογές: %2

en: You have the following KWin window decoration themes on your system:
el: Έχετε τα ακόλουθα θέματα διακόσμησης παραθύρων KWin στο σύστημά σας:

en: Titlebar
el: Γραμμή τίτλου

en: Drop button here to remove it
el: Αφήστε το κουμπί εδώ για να το αφαιρέσετε

en: Drag buttons between here and the titlebar
el: Σύρσιμο κουμπιών μεταξύ της θέσης αυτής και της γραμμής τίτλου

en: Titlebar Buttons
el: Κουμπιά γραμμής τίτλου

[ctx: checkbox label]
en: Close windows by double clicking the menu button
el: Κλείσιμο παραθύρων με διπλό κλικ στο κουμπί του μενού

[ctx: popup tip]
en: Click and hold on the menu button to show the menu.
el: Κάντε κλικ και κρατήστε πατημένο το κουμπί μενού για να εμφανιστεί το μενού.

[ctx: checkbox label]
en: Show titlebar button tooltips
el: Εμφάνιση υποδείξεων κουμπιών παραθύρου

[ctx: Selector label]
en: Window border size:
el: Μέγεθος περιγράμματος:

[ctx: button text]
en: Configure Titlebar Buttons…
el: Διαμόρφωση κουμπιών παραθύρου…

[ctx: @action:button as in, "Get New Window Decorations"]
en: Get New…
el: Λήψη νέων…

en: Edit %1 Theme…
el: Επεξεργασία θέματος %1…

en: No window borders
el: Χωρίς περιγράμματα

en: No side window borders
el: Χωρίς πλευρικά περιγράμματα

en: Tiny window borders
el: Μικροσκοπικά περιγράμματα

en: Normal window borders
el: Κανονικά περιγράμματα

en: Large window borders
el: Μεγάλα περιγράμματα

en: Very large window borders
el: Πολύ μεγάλα περιγράμματα

en: Huge window borders
el: Τεράστια περιγράμματα

en: Very huge window borders
el: Πολύ τεράστια περιγράμματα

en: Oversized window borders
el: Υπερμεγέθη περιγράμματα
