kweather - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Clear
it: Sereno

en: Cloudy
it: Nuvoloso

en: Partly Sunny
it: Parzialmente soleggiato

en: Light Clouds
it: Nuvole leggere

en: Fog
it: Nebbia

en: Heavy Rain
it: Pioggia forte

en: Thunderstorm with Heavy Rain
it: Temporale con forte pioggia

en: Heavy Rain Shower
it: Forti piogge

en: Thunderstorm with Heavy Rain Shower
it: Temporale con forti piogge

en: Heavy Sleet
it: Nevischio pesante

en: Thunderstorm with Heavy Sleet
it: Temporale con forte nevischio

en: Heavy Sleet Shower
it: Forti nevischi

en: Thunderstorm with Heavy Sleet Shower
it: Temporale con forti nevischi

en: Heavy Snow
it: Neve forte

en: Heavy Snow Shower
it: Forti nevicate

en: Thunderstorm with Heavy Snow Shower
it: Temporale con forti nevicate

en: Light Rain
it: Pioggia leggera

en: Thunderstorm with Light Rain
it: Temporale con debole pioggia

en: Light Rain Shower
it: Piogge leggere

en: Thunderstorm with Light Rain Shower
it: Temporale con deboli piogge

en: Light Sleet
it: Nevischio leggero

en: Thunderstorm with Light Sleet
it: Temporale con debole nevischio

en: Light Sleet Shower
it: Nevischi leggeri

en: Light Snow
it: Neve leggera

en: Thunderstorm with Light Snow
it: Temporale con debole nevicata

en: Light Snow Shower
it: Nevicate leggere

en: Thunderstorm with Light Sleet Shower
it: Temporale con deboli nevischi

en: Thunderstorm with Light Snow Shower
it: Temporale con deboli nevicate

en: Partly Cloudy
it: Parzialmente nuvoloso

en: Rain
it: Pioggia

en: Thunderstorm with Rain
it: Temporale con pioggia

en: Rain Shower
it: Piogge

en: Thunderstorm with Rain Shower
it: Temporale con pioggia

en: Sleet
it: Nevischio

en: Thunderstorm with Sleet
it: Temporale con nevischio

en: Sleet Shower
it: Nevischi

en: Thunderstorm with Sleet Shower
it: Temporale con nevischi

en: Snow
it: Neve

en: Thunderstorm with Snow
it: Temporale con neve

en: Snow Shower
it: Nevicate

en: Thunderstorm with Snow Shower
it: Temporale con nevicate

en: Unknown
it: Sconosciuto
