kscreen - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
sv: Presentationsläge är aktiverat

en: Configure Display Settings…
sv: Anpassa skärminställningar…

en: Enable Presentation Mode
sv: Aktivera presentationsläge

en: User enabled presentation mode
sv: Användaraktiverat presentationsläge

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
sv: Förhindrar att skärmen och datorn automatiskt stängs av.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
sv[0]: %2 och %1 annat program framtvingar presentationsläge.
sv[1]: %2 och %1 andra program framtvingar presentationsläge.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
sv: %1 framtvingar presentationsläge.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
sv: %1 framtvingar presentationsläge: %2

en: Screen Layout
sv: Skärmlayout

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
sv: Det går bara att verkställa en annan skärmlayout när det finns mer än en skärmenhet inkopplad.
