kscreen - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
pl: Tryb prezentacji jest włączony

en: Configure Display Settings…
pl: Ustawienia wyświetlacza...

en: Enable Presentation Mode
pl: Włącz tryb prezentacji

en: User enabled presentation mode
pl: Tryb prezentacji włączony przez użytkownika

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
pl: Po zaznaczeniu twój ekran i komputer nie będą się same wyłączać.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
pl[0]: %2 i %1 inna aplikacja wymusza tryb prezentacji.
pl[1]: %2 i %1 inne aplikacje wymuszają tryb prezentacji.
pl[2]: %2 i %1 innych aplikacji wymusza tryb prezentacji.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
pl: %1 wymusza tryb prezentacji.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
pl: %1 wymusza tryb prezentacji: %2

en: Screen Layout
pl: Układ ekranu

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
pl: Inny układ ekranu możesz zastosować tylko wtedy, gdy podłączonych jest więcej niż jedno urządzenie.
