kscreen - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
id: Mode presentasi telah difungsikan

en: Configure Display Settings…
id: Konfigurasi Pengaturan Display…

en: Enable Presentation Mode
id: Fungsikan Mode Presentasi

en: User enabled presentation mode
id: Pengguna memfungsikan mode presentasi

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
id: Ini akan mencegah layar dan komputermu dari pematian secara otomatis

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
id[0]: %2 dan %1 aplikasi lain telah memaksa mode presentasi.
id[1]: %2 dan %1 aplikasi lain telah memaksa mode presentasi.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
id: %1 telah memaksa mode presentasi.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
id: %1 telah memaksa mode presentasi: %2

en: Screen Layout
id: Tataletak Layar

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
id: Kamu hanya bisa menerapkan tataletak layar yang berbeda ketika adanya lebih dari satu peranti displai yang tercolok.
