kscreen - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Presentation mode is enabled
hu: Prezentáció mód bekapcsolva

en: Configure Display Settings…
hu: Kijelzőbeállítások módosítása…

en: Enable Presentation Mode
hu: Prezentáció mód bekapcsolása

en: User enabled presentation mode
hu: A felhasználó bekapcsolta a prezentáció módot

en: This will prevent your screen and computer from turning off automatically.
hu: Ez megakadályozza a képernyő és a számítógép automatikus kikapcsolását.

[ctx: Some Application and n others enforce presentation mode]
en: %2 and %1 other application are enforcing presentation mode. | %2 and %1 other applications are enforcing presentation mode.
hu[0]: A(z) %2 és %1 további alkalmazás kezdeményezi a prezentáció módot.
hu[1]: A(z) %2 és %1 további alkalmazás kezdeményezi a prezentáció módot.

[ctx: Some Application enforce presentation mode]
en: %1 is enforcing presentation mode.
hu: A(z) %1 kezdeményezi a prezentáció módot.

[ctx: Some Application enforce presentation mode: Reason provided by the app]
en: %1 is enforcing presentation mode: %2
hu: A(z) %1 kezdeményezi a prezentáció módot: %2

en: Screen Layout
hu: Képernyőelrendezés

en: You can only apply a different screen layout when there is more than one display device plugged in.
hu: Különböző képernyőelrendezéseket állíthat be, ha több megjelenítő eszköz is csatlakoztatva van.
